0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
Hanimlar merhaba   bebegim 10 gun sonra 8 aylik olacak. Takip ettigim uygulamadan bi menu yapmak istiyorum sabah kahvaltisi menusu. Omlet. Ama nasil kati gida verecegimi bilmiyorum cok korkuyorum yutamaz tikanir bisey olur diye. Hep pure halinde verdim ama omleti nasil vericem küc7cük kucucuk bile olsa korkuyorum. Ben mi evham yapiyorum acaba? :/ Yardimci olur musunuz nasil yapabilirim ?

8 Cevaplar

0 oy
(603 puan) tarafından
Yumurtayı çok kızartmadan sulu bir şekilde pişir elinle ezerek ağzına verebilirsin ben öyle yaptım yedi, eğer başka türde katı gıda yediyse bunuda rahatlıkla yer inş 
(18 puan) tarafından
Hic daha puturlu bisey vermedim omletide boyle mincik mincik gibi mi yapsam acaba ama o zamanda puturlu yemeye alismiycak gibi de dusunuyorum hic bilemedim
(603 puan) tarafından
Canım aynı paniği korkuyu bende yaşadım oğlum 9 aylık taneli şeyleri anca veriyorum ama ondan önce ilk çorbasına ekmek parçacıkları atarak vermeye başlayabilirsin ben öyle yaptım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Korkma canım inanki burdan okuduğuma göre püre yiyen bebek sonra zor alışıyor katı yemeye küçük küçük parcala koy önüne eliyle kendi yesin daha iyi olur takip et sende basinda bekle Allahın izniyle hiç bir olmaz
(18 puan) tarafından
Ayy aslinsa bende cok istiyorum onune koyayim baksin tadlarina fln oynasin etsin alissin ama bu korku beni bitirdi. Hatta kendime kuruntu yapip duruyorum sen boyle yaparsan bu cocuk hep boyle mi yiyecek fln diye purede bile bazen yerken boyle yutkunamiyor mu bisey oluyor oksurmeye basliyor o xaman bile korkuyorum cok o da etkiledi beni tabi
tarafından
Böyle yaparsan sonra çok zorluk çekersin benim de ilk çocuğum bende çok korkuyordum ama yavaş yavaş alıştım çok şükür
(18 puan) tarafından
Evet insallah bakalim yarin ilk puturlu vericem :/
tarafından
Hade bakalım afiyet şifa olsun inşallah kuzucuğa
(18 puan) tarafından
Tesekkur ederiz :)
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Önüne koy canım parçalara ayır kendisi Yesin eğer püreye alışırsa sonra çok zorlanırsın.Korkma canım boğazında kalmaz kalırsalar panikleme ki korkmasn
(18 puan) tarafından
Evet dogru soyluyorsun yarin deniycem bakalim insallah bisey olmaz cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Neden korkuyorsunki .

Benim kizim bugun 9.ayina girdi .

Pide bile yiyor makarnada .

4.ayda ek gidaya basladik .

6.ayinda disi yokken bile blw seklinde verdim cignemeyi kavradigi icin

Sende yavas yavas alistir bence .

Suan 6 disi var ama
0 oy
tarafından
Hep pure verirsen cignemeyi ogrenemez cigneme kasları gelismez. Disleri olmasa bile cok rahat yiyolar ama iste bazi anneler korktuğu icin cocuklarda yemek yeme sıkıntısı olusuyo. Ben 8 aylikken makarna bile veriyodum valla omlet ne yumusacik bisey her turlu yer
0 oy
(119,340 puan) tarafından
ver hic bisi olmaz 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Canım lor falan vermiyor musun? Cok kucuk lorla beraber verebilirsin. Hem daha kucuk ogrenir damagıyla ezer Korkma canım once azıcık sutun varsa sulandır yoksa su veya mamayla ver az ama. Baktın yiyor normal yedirirsin. 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
7 den beri omlet yaptığım oluyor yiyor parçalara bölüp verince çiğniyor cignemesi iyiyse yer bence 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 119 göst.
0 oy
2 cevap 89 göst.
0 oy
6 cevap 227 göst.
0 oy
15 cevap 366 göst.
24 Ocak 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Elisa bebek (935 puan) tarafından soruldu

380,069 soru

11,377,524 cevap

34,864 kullanıcı

...