0 oy
167 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Bugun gec uyandım normalde burda 5.bucukta ezan okunuyor neyse sahur hazırladım yedik saat 4.58 de uyandım hazırlayana kdr saatede bakmadım daha bi dürüm çay içtim ezan okundu sniiirim bozuldu ya neyse ezan okunuyor yedim bgazımda kalacaktı su içtim ezan bitti oruc bozulur mu ne olur biri bilgilendir sin yoksa tutacam yoksa kırcam orucum bozuldu mu eşim bozuldu sen ye yemegini dio yemedim artı niyet etmedim 

8 Cevaplar

0 oy
(118,473 puan) tarafından
benim bilgim ezan basladi an oruc baslar ezan okunurken yenip icilmex
(57 puan) tarafından
Yani bozuldu mu şimdi
(118,473 puan) tarafından
ilahiyatci arkadaslar daha iyi bilir yanlis bisi demiyim ben oyle biliyom
(57 puan) tarafından
Tm cnm tşk ederm
-Reklam-
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Tutbilirsin canım zaten ezanı diyanet erken okuyo oruçlar garanti olsun diye
(57 puan) tarafından
Yani ezan bıttikden  hemen sonra içtim bozulmaz demi cnm tereddütde kaldım ya
0 oy
(506 puan) tarafından
Ezanı bile beklememk lazım bazen geç okuyabiliyorlar ya da vakit tam kesin de değil sonuç rkaç dakika oynayabilir ki sen okunurken yemişsin kazasını yaparsın artık
(57 puan) tarafından
Anladım cnm tşkler
0 oy
tarafından
Ezan okunduğu anda başlar zaten hani akşam ezanı okuyunca da açarız ya o an biter kazasını tutarsın
0 oy
tarafından
 Sakat bence. Hepten yok değil. Orucun sakatlamış oluyorsun.    Bozulmuyır oruçlusun. Şuan. Ama yerine bir tane tutman senin için güzel olur   tutmasan da senin üzerinde borç. Olmuyor  canım. 
0 oy
tarafından
Benimde eyle oldu tam ezan okunuyordu suyumu tek içtim yattım orucun bozulmaz bisey olmaz Allah kalbinden geçeni biliyor kasten gec uyanmış değilsin 
0 oy
(373 puan) tarafından
Ezan bittikten sonra. Su içmeye devam ettiysen benim bildiğim olmaz fetva vermeyelim yinede sen sor hocalara
0 oy
(887 puan) tarafından
Orucun bozulmamış ama hafiflemiş canım bozma sen içinden geçen niyet önemli çok kafana takarsan bir gün borç tutarsın yerine 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 104 göst.
0 oy
2 cevap 135 göst.
23 Ocak 2024 Aile kategorisinde Eceinn (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elifylmz0660 (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ecenin annesiii (1,015 puan) tarafından soruldu

374,586 soru

11,203,629 cevap

34,506 kullanıcı

...