+1 oy
554 göst.
Diğer kategorisinde (1,505 puan) tarafından

Kızlar hayırlı akşamlar iftarlar açıldı hamdolsun rabbime rabbim evlerimize huzur mutluluk bereket versin insallah <3

Gelelim günün sorusuna :)

Ben ilk kizima doguma girdim bebeğim rahatsiz oldugu icin zorunlu sezeryan oldum hiç dogum olduktan sonra göstermediler hic görmedim hic çıktım ameliyattan sordum herkese ustunu giydiriyor lar dediler tekrar sordum getirsinler artık diye kuveze koymuşlar dediler falan filan uzun hikaye 1 hafta sonra cikabildim hastaneden öğrendim ki kızım doğumun ertesi gunu ameliyat olmuş baska hastanedeymis okadar kotu oldum ki eşime cok kızdım herkesi geçtim sen niye söylemedim diye soyleyemedim zaten kendin hastaydin nasil soyleyim falan dedi hastaneden çıkar çıkmaz arabamiz yok otobüsle kizimin yanina gittim sezeryanli halimle hiç gozum de gözükmedi yeterki goruyum dedim gittim ozel hastanede yatiyomus ziyaretçi saati diye almadılar yalvardim yakardim yeni ciktim gösterin diye gösterdiler okadar değişik bi duygu ki annem dedim o kelimeyi o anda okadar cok sevdim ki anlatamam uzun lafın kısası bayada uzun oldu hakkınızı helal edin kizim sadece 1 ay yasadi yani ben sadece 4 hafta pazartesi günleri görebildim sonra haber geldi rabbim kimseye yasatmasin 

Ikinci kizima hamile kaldim sezeryan gunu aldım gittim girdim doktor doğumda hemen gösterdi cok ağladım cok guzel bir duygu cok okadar aglamisim ki dr niye bukadar agladin sevin dedi bak kizin nekadar güzel tipine bak bi annesi dedi odaya geldiğim de eşimin kucagindaydi işte ozaman rabbim sana şükürler olsun dedim 

37 Cevaplar

0 oy
(3,246 puan) tarafından
O kadar saat sancı çektim ebelere yalvarıyordum kurtarın beni diye ıkınmaktan yüzümde ki kılcal damarlar çıkmıştı oğlumu bi gördüm bütün herşeyi unuttum inanılmaz bi histi. Çok ağlamadı ve tertemizdi elleri açıktı göz göze geldik içim eridi canım diye seslendim niye bu kadar çirkinsin seen dedim. Doktor çirkin deme annesi adı gibi kendi de güzel demişti. Her sabah kalktığımda şükür ediyorum anne olduğuma. Rabbim isteyen herkese bu duyguyu tattırsın herkesin evladını bağışlasın inşallah 
(1,505 puan) tarafından
Oy normal dogumdan cok korkuyodum sen anlatınca iyiki yapmamisim dedim vala amin amin canm
(3,246 puan) tarafından
Herkeste öyle değildir mutlaka ya benim hamilelikte zordu :)
-Reklam-
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ay çok güzeldi bende spinal sezeryan oldum hemen gösterdiler sıcacıktı mis gibi kokuyordu istemsizce ağladım doktor agalama bak anne oldun dedi mükemmel.bi duygu tarifi olamaz herhalde 
(1,505 puan) tarafından
Kesinlikleeee
0 oy
(347 puan) tarafından
Genel anesteziden bi tuhaftım canim hatırlamıyorum 
(1,505 puan) tarafından
Genel anestezi oyle oluyor ya
0 oy
(267 puan) tarafından
Benim doğumum biraz zor oldu 4 gün hastanede yattım sancim olduğu için 4. Gün doğurdum 35 haftalıkken normal doğum yaptım hayalimde hep küçücük olacak diye canlandirmistim. Doğum yaptığım anda bi rahatlık geldi öyle tavana bakakalmıştım. Ebe bebişimi tutmuş canım bebeğine bak dedi bi baktım ki kocaman bebek çok sasirmistim 2880 di çok kilolu değildi ama ne kadar küçük hayal ettiysem çok sasirmistim bide özellikle pipisini göstermişlerdi onu da unutmuyorum:)
(1,505 puan) tarafından
Hahahaha massallah rabbim bağışlasın insallah
0 oy
(1,074 puan) tarafından
İlk doğumda gördüm çok ağladı.Saskindim biraz birşey hissedemedim.hamileligim de stresli geçince bilmiyorum anne oldum mu olamadım mı hissedemedim.odaya gelince benden önce başkası kucağına alınca moralim bozuldu.hic kucağıma alıp sevesim gelmedi.
(1,505 puan) tarafından
Aynn bazen insan neye uğradığını şaşırıyor
(1,074 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Ben çok duygulandım bebeğim karşımda yatmış bana bakıyordu gözlerini açıp kapatıyordu hemşireye söyledim hanımefendideki keyfe baksanıza onda keyf bende acı var diye 
(1,505 puan) tarafından
Hahahaha cok dogru vala
0 oy
(9,600 puan) tarafından
Beynimden vurulmuşa döndüm kaynanamın tıpatıp aynısıydı sjsjsjs 
(1,505 puan) tarafından
Ayyy yorumuna koptummmm
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Normal doğum yapmaya çalışıyordum suni sancı bebeğimin kalp atışlarını yavaşlattı çığlık çığlığa hemşireleri çağırdım bebeğimin kalbi duruyor diye bağırdım hemen odaya doluştular acil sezaryene alındım genel anestezi oldu uyandığımda yanımda beşik de yatıyodu kafasına cam fanus gibi bişey geçirmiştler bu benim bebeğim mi dedim hem mutluluk hem hüzün çok çok güzel bi duygu Rabbim isteyen dileyen herkese nasip etsin inşallah ❤️
(1,505 puan) tarafından
Amin amin canm insallah zaten bu benim bebegimmi sorusu herkeste var
(3,730 puan) tarafından
Yaaa gerçekten mi :D kız bende diyorum niye kimse cevap vermedi herkes mi soruyomuş sonradan diyodum ki herhalde narkozun etksiiyle konuştum sandım da konuşmadım ondan cevap vermediler :D :D
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Yazınızı okurken çok duygulandım bende merak ediyorum inşaAllah nasip olur o günü görmek ♥️
(1,505 puan) tarafından
Amin insallah canm insallah olur
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Doğurduğum da sanki çok çok yüksek bir gökdelenin en tepesinden beni aşağı çivilerin camları üzerine atmışlar gibi hissetmiştim öyle zordu ama kızımı gördüm ve dedim ki benim bu dünyadaki bütün dermanım bütün ağrı kesicim her şeyimsin ilacı işte burada hüngür hüngür ağlayarak sevdim emzirdim çok hala daha azıcık yüzüne bakayım gözlerim dolar öyle çok seviyorum öyle değişik bir his...

Benim çok ağrım vardı ve o benim ağrılarının tek ilacıydı. Kızım için hep bunu derim ❤️
(1,505 puan) tarafından
Evet canm cok dogru bende öyleyim okadar agri cektim bazen yeri geliyor hasta oluyoruz ona bakınca emzirince herseyi unutuyorum
0 oy
tarafından
Sezeryan yaptım. 

Odanın kapısından girerken ağlama sesini duydum. O an bende başladim. Hala hissedebiliyorum aynı hisleri aklıma gelince. 30 yıllık ömrümde kıyısından geçebilecek gibi bir his daha önce yaşamadim. Çok şükür Allah'ıma. 
(1,505 puan) tarafından
Coksukurrrr hamdolsun
0 oy
tarafından
Dedim bu benm olamaz ya mordu çok :))
(1,505 puan) tarafından
Zorlanmış çocuk napsin kiz
tarafından
İlk doğumum du ondan ewet  zaten kafası buyukdu bebeğimin rahimin dardı zor yaptım doğumumu ama sonra ağladı yavrum gözüm de yaş pıt dye geldi ☺️
0 oy
tarafından

Neden bu kadar küçük diye ağladım:D  

İkizlerdi 2.200 Gr 48 cm doğdu oyuncak bebek gibi minik bisiylerdi çok ağladım küçük diye şimdi 20 aylık oldular beni geçtiler:)

(1,505 puan) tarafından
Oyssss massallah ikizleri cok seviyorum rabbim bağışlasın insallah canm
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Eşimle birbirimize bakıp hüngür hüngür ağladık♥️
(1,505 puan) tarafından
Çok başka bir duygu napcan işte
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Benim kolumda iyne vardi hemsireye sordum bununla kolumu hareketetdire bilirmiyim diye evet dedi benim canim tatli oldugundan tabi kipirdatamadim iyneyi orda gordukce omrumden omur gidiyordu iyneden cok korktugum icin. hemen sonrada kizimi getirdiler inan bana iyneyi falan unutdum iyne olan kolumun ustune koydum hatda sevdim oksadim kizim gitdikden sonra bir baktim iyneli kolumun ustundeymis ben iyne yokmus gibi hareket etmisim yani kizimin sayesinde iyne korkumu bilmeden yendim ben. o kadar acayib o kadar deyisik bir hissdiki Rabbim yine yasatsin insallah kizima jardes istiyoruz da:)
(1,505 puan) tarafından
Maşallah evet insan herseyini unutuyor hadi hayirlisiyla insallah canm rabbim tekrar yaşatsin insallah
(1,015 puan) tarafından
Amin isteyen her kese insallah:)
0 oy
(162 puan) tarafından
Bende normal dogum olarak gittim gunum gecmisti suni verdiler 3 saat kadar acilmam yine olmadi 2cmden fazla o an dedim beni sezeryana alin hemen apar topar sezeryana aldilar. Ne zaman cikcak ne zaman cikcak diye beklerken kizimin sesi yankilandi kulaklarimda kucucuk bir sey gosterdiler arkaya yikamaya goturduler ama gozum hep ondaydi bisey yapmasinlar cocuguma diye baska bebek varsa karistirmasinlar diye kafamda turlu turlu sey kurmustum. Surekli agliyodu niye aglatiyolar diye icim gitti. Sonra ameliyat sirasinda bazi seyler yolumda gitmedi kanimda pihtilasma olmuyomus rahim kapanmamis. Disardan doktor cagirdilar herkes basima usustu biseyler yapiyolar olmuyo diyip duruyolar o an ne hissedecegimi sasirdim kizimi daha kucagima bile almamisken olcem sandim kapi habire acilip kapaniyo biri girip biri cikiyo dedim kesin olcem bali kizimi bi kere daha goreyim deli gibi baslafim bagirmaya birakin beni diye kalkmaya calistim basima geldiler yatirmaya calistilar ama hani derler ya deli kuvveti o misal doktorum boyle olmaz sakinlestici yapin hemen dedi ayni zamanda benle kinusuyo sakin ol bisey olmucak kontrolum altinda felan ama yok kizimdan bask bisey dusunemiyorum sonra tekrar getirdiler kizimi kokladim yuzunu inceledim sanki mucizem yanima gelince kanamami durdurdular kizimi odaya goturmusler esim annem kayinvalidem orda esimle kayinvalidem kizimla ilgilenmis annemde tabi ama tek farkla 5 dkkada bir gidip beni sormus neden cikmadi 45 dkk dediler 2.30 saat oldu bisey mi oldu soyleyin diye o da benim annem iste ben kizimi o beni dusunmus cok korkmus benim hikayemde boyle 
(1,505 puan) tarafından
Senin de baya zor olmuş canm ya evet anneler gerçekten oyle
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Çıkar çıkmaz kucağıma aldılar sadece bağırmistm sevinçten oyyy demiştim sesim titreyerek :) ilkinde de sezeryandi odada görmüştüm yatiodum kucağıma verdiler onda çok ağlamıştım öperek 
(1,505 puan) tarafından
Çok başka cok

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 1,937 göst.
0 oy
4 cevap 74 göst.
0 oy
58 cevap 874 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
66 cevap 981 göst.