0 oy
394 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ayın 8.de 22 aylık kızlar cok korkuları var mesela en ufak örnekler veriyorim benim banyonun kapısına asılı bornozlar ben yada babası içerde olmasına rağmen o bornoz camdan görünüyor hareket edince aklı gidiyor ama öyle böyle korkmak değil bacağıma yapışıyor. Parklarda ortada süs havuzu gibi şey olur ya sular fışkırır ama dışarı değil adını bilmiyorum şimdi bu gün ondan aklı çıktı normalde yürür koşar çim de yürümeye korktu yolda cansız manken görüyor onlara korkusundan cici yapıyor ona birşey yapmasınlar diye halası oğluma balık almıs 2 tane küçücük zaten onları sakladık odaya anlamadım niye böyle ne yapmamız gerek 

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Oğluna hamileyken birseylerden korkuyor muydun yada emzirirken falan senin korkuların bebege geçiyor bi travma oluşuyor bebekte oda korkuyor herseyden  benim bildiğim bu şekilde canim
tarafından
Hayır canım olmadı aslında öyle birşey
tarafından
Hmm korktuğu zamanlarda onu yadirgamadan evet korkman normal ama gel bak beraber bakalım beraber yapalım vs gibi şeylerle cesaretlendirebilirsin belki konuşman çok önemli sürekli anlatman sürekli bi güven vermen lazım uyurken bile konuş onunla canim seni seviyorum hic biseyden korkmana gerek yok ben her zaman senin yanındayım gibi
tarafından
Ya iste daha konuşmuyor o yüzden de anlatamıyor neden korktuğunu ben anlatıyorum korkma annecim ben burdayım bak bunlar bornoz yıkandıktan sonra giyiyoruz gibi ama yok ne yapmam gerek acaba pedegog a mı gitsem ama iste konuşmuyor ki
tarafından
İstersen bi götür onlar konuşmasada oyun oynatarak bile anlıyorlar cocugun dilinden iyi bi doktor araştırıp goturebilirsin
tarafından
Bir bakayım canım çok sağol ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Acaba birimi korkutmuş canım 
tarafından
Çizgi filim izliyosa böyle hoş olmayan. Çizgi filmler telfonda video faln görmüşse bilinç altında kaldıysa.oyle olBilkr
tarafından
Himm bence bişey aklında kalmıştır canım o yüzden korkuyodum mesela bneim oğlum 14 aylık bı kere içerde kaldı korktu o gündür bu gündür her kapı çaldığında kapı kapandığında o sesi duydum korkakr ağlar kaçar yanima gelir
tarafından
Yok kuzum ben telefon vermiyorum ki ona çizgi film falan da izletmem neden böyle anlamadım cok üzülüyorum bu gün parka gittik orda çocuklar vardı çimde kosturuyodular içi gitti onlarla oynamak için ama o çimde sabit durdu asla yürümedi bile
tarafından
Ala ala niye acaba insallh gecer yaa canım ❤️
tarafından
İnsAllah canım ❤️
0 oy
(396 puan) tarafından
Yani tam bilememekle birlikte söyleyeyim küçükken cesaretlendirmemis olabilirsiniz yani sürekli müdahale etmiş olabilirsiniz aman yapma düşeceksin aman tırmanma bir şey olacak gibisinden ben öyle tahmin ediyorum 
tarafından
Ben de ayni seyi dusunuyorum . Ozerklik zamani su an .Biraz ozgurluk taniyin .yoksa maalesef ileride utangac , cekingen , icine kapanik ve korkak bir cocuk olur .18 aydan itibaren cocuklara ozgurluk tanimak lazim .Bol bol firsat verin
tarafından
Anlatamıyorum 100 kere konuştum bırak biraz düşsün kalkmasını bilsin diyorum biz onun sürekli arkasında olamıyoruz diyorum yok anlamıyor benim oğlum düşmesin diyor neden illaki düşmesi kalkması mı gerek diyor
(396 puan) tarafından
Babası olmadığı zamanlarda olabildiğince serbest bırak canım hatta birlikte oynayıp cesaretlendir.
tarafından
Konuşmuyor pedogog a gitsem bir faydası olur mu acaba
(396 puan) tarafından
Benim oğlan da 32 aylık olacak yeni yeni cümle kurmaya başladı. Geç konuştu yani.
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Benim kizimda oyle yaa kedi kopek gorsun ezan sesini duysun tepeme cikar resmen kac kere korku dualar yazdim ama olmuyo zaten ben de korkak biriyim cocuklugumu hatirliyorum bir odadan digerine biri olmadan gecemiyordum hala da oyle bazen.bende saldim artik genetik herhalde benden gecmisdir diyorum:)
tarafından
Konuşmuyor ki benim ki daha
(1,015 puan) tarafından
Ama anliyordur seni canim sen konus ne kadar cok konusursan bebeyinle daha cabuk konusur ve seni anlar
tarafından
Tamam canım insAllah geçer bir an önce cok üzülüyorum böyle görünce
(1,015 puan) tarafından
Uzulme yaa duzelir inan eger rahat edemiyorsan bir doktorla falan gorus icin rahatlar en azindan Rabbim yardimcin olsun
tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Oluyor ya öyle. Kızım var 14 aylık dışarıdan ses duysa hemen  kucağıma atlar  oluyor yani
tarafından
İnsAllah büyüyünce düzelir ya
0 oy
(854 puan) tarafından
canim bebegin uzerine cok dustuyseniz aman girmesin aman cikmasin aman basmasin aman yemesin diee ondandir benim en kucuk kardesimde herseyden korkardi annemin kucagindan inmezdi uvey bbm cok uzerine duserdi sonradan cocukta algi bozuklugu ve normal yasitlarindan uc yas kucuk cikti beyin yasi yani herseyi yapmasi icin cesaretlendir daha kucuk korkmasina izin verme mesela bornozdan lorktugu zaman aa gel bakalim ne varmis burda de uzerine giydir cok guzel oldu de cimlere sende bas beraber elinden tut yurut o obje dedigin seyden oyun yarat mesela su fiskirtiy dedin ya suya elini degdir ama hepsinden once sen yap ki cocugun korkusunu yensin boyle boyle korkmamayiogrenip cesaretlenip korkmadan kendi yapar
tarafından
Of evet işte eşim yapıyor bunu benden bundan dolayı mı acaba diye düşündüm burda da bir iki kişi aynı şeyi söyledi bir görseniz evde olduğunda sürekli oğlumun arkasında geziyor aman düşmesin aman koşmasın aman kafasını çarpmasın onu yapma oğlum bunu yapma oğlum diye çocuğu hiç rahat bırakmıyor o iyilik yaptığını sanıyor ama kaç kere anlattım çocuğa kötülük yapıyorsun bırak biraz düşsün tabi ki çok zarar vericek şekilde değil ama düştüğünde kalkmasını bilsin bırak diyorum yok niye düşsün yok şöyle böyle ne yapıcam bilmiyorum kaç kere konuştum anlamıyor
(854 puan) tarafından
korktugunu gormuyormu canim birsey demiyormu o cok uzerine dusulurse algi bozuklugu yaratiyomus kendi dusunemiyo hareketleri kisitli yapmak istedigini yapamiyo dusue duyusu kayboluyo ve ne gorduyse onu yapmaya basliyo benim kardesim su an 9 yasinda  ve hala ilacla tedavi ve ozel okula gidiyo yasitlarina ulassin diye tabi bide eline cok telefon ve televizyon vermeyin izletmeyin o da cok etkiliyo beyin gelisimini en fazla bir saat dedi doktor fazlasi dusunce yapisini bozarmis
tarafından
Görüyor ama işte bebek korkar diyor büyüyünce geçer diyor bende şundan bundan korkardım diyor asla anlatamıyorum her baba düşkündün evladına ama bu bambaşka hastalık derecesinde geceleri uyandığında beni asla kaldırmaz mesela yada yediği herşeye karışır birşey verdiğimde onu neden verdin bunu neden verdin çok korumacı mı diyim ne diyim bilemedim evet oda kötülüğüne yapmıyor ama yanlış yapıyor anlatamıyorum bir türlü
(854 puan) tarafından
davranisilar icin bi piskolog yada pedogog sart canim o kadar sıkılmaz ilerde duzelmicek sonuclara yol acar kayinvaldenle konus anne boyle boyle de ogluna soyle ilgilensin ama yedigine bile karisiyor de yada bir arkadasini davet et onden konussun seni dinlemiyorsa bir baskasini dinler hep erkekler boyle malesef
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım bebeğinin özgüven eksikliği var bu senden kaynaklı olabilir korktuğu şeyin üstüne gidip bak bundan korktun korkmana gerek yok hadi beraber dokun yavaş yavaş alışır 
tarafından
Yapıyorum sürekli çimde bıraktım onu ben de tabi bak ben yürüyorum uzaklaştım biraz hadi gel yanıma dedim bir iki adım atti  ama çok üzüldüm ya
(7,376 puan) tarafından
Uzaklaşma elini tutup beraber yürüyün anlasın yanında sen varsın kendini güvende hissetsin beraber yapın
tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim cok mu hareketlerini kisitladiniz dusecek, yok yanqcqk, yok yqlniz kalmasin diye siz asiri tedbirli ve korkar davrandi iseniz mumkin size tavsiyem bir pedejologla gorusmeniz sizi en iyi o yonlendirir, bu tarz durumlari lutfen hafife almayin ilerde cok kotu bir piskolojisi olabilir.Bu arada mankene cici yapmasi cokk gatli yerim ya )) benimde oglum 22 aylik
tarafından
Korkuyodan yapıyor işte kuzum o manken ona zarar vermesin diye pedogog düşündüm ama konuşmuyor daha acaba bir faydası olur mu
(907 puan) tarafından
Olur canim tabi, zaten cocugu tedavi etmeyecek peeegog sen anlatacaksin o ne yapmaniz gerektihini soyleyecek size.Benim oglumda cok hircinlasmisti istedigini yapmadigimizda lafasini yerlere vuruyordu issirma virma kirma ber turku siddet vardi yani, ne yapmamiz gerektigini soyledi tek tek sukur suan cok iyi
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Bnce mutlaga pedogoga götürmelisiniz. Yaşadığı bir şey travma haline gelmiş çünkğ henüz korkuyu bilmemesi gereken yaşta bu kadar şeyden korkması çok üzücü. İnşallah çabucak atlatır 
tarafından
Off bende çok üzülüyorum herşeyden korkuyor birde korktuğu için ona cici yapıyor ona birşey yapmasın kendi kendine korkusunu yenmek için içim acıyor öyle yapınca konusmuyor daha pedogog yardımcı olabilir mi
(1,309 puan) tarafından
Yani bilemedim canım konuşmamasınında korkmasıyla bi ilgisi olabilir mi
0 oy
tarafından
o yaslarda oluyor bazen biz tatile gitmistik kizim ustten gelen sulardan korkardi.. lakin bahsettigin diger seyler olmadi.. eger tv izletiyorsan ondan da olur. izlediklerine bak birdr
tarafından
Yok izletmiyorum tv telefon falan
0 oy
(616 puan) tarafından
Şükür oğlum tam tersi. Ben kedi köpekten korkardım. Asla yanaşamam mesela. Ama asla ona korkumu belli etmedim. Oynuyor gidiyor. Hatta aklım çıkıyor. Her şeyi keşfetmesine müsaade ettim. Üzerine düşmeyin canım. Bırakın rahat olsun. Koşsun düşsün. Ama inanın özgüvenli oluyolar
0 oy
tarafından

Canım biras cesaret verin ..düşmesinden yapamasindan korkmasın..yaparsın edersin çıkarsın düşse bile kalkmhoc bisiy yok tekrar dene bunlarla cesaretlendirin..

Oğlum 4 yaşında TRT çocuk izler sadece ..doru aşığıydi..ne olduysa anne kapat diye bağırmaya başladı..kapattım ne oldu dedim korktum dedi..neyden korktun dedim dorudan dedi..bir kaç defa açtım .yanındayım senin korkacak bisiy yok dedim..neyden korktun beraber.bakalim.dedim..oyle izledi..TRT  çocuğu bile actirmiyodu.oyle öyle yendi smdi izliyo..kendisi diyo aç diye..
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Acikcasi o dönemler benim oğlumda oleydi anlata anlata geçirdik.  Şimdi 3 yaşında bazen gene odasında yatınca sabah kalkıp anlatio biseyler :) muhtemelen rüya görüyor yani oğlum da o zamanlar öle olduğu için normal geldi inşallah tez zamanda geçer 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Tablet ve telefondan uzak tutun. Çocuklarımız için özellikle çocuk videolarına korkunç şeyler koyuyolar. Ve onunla konuşun bol bol oyun oynayın sarılın 
0 oy
(612 puan) tarafından
Benim oğlum da 27 aylık ve ürkek. Parkta çocuklara yanaşmıyor korkuyor. Bunun sebebi ses. Eşim de ben de çok sakin konuşuruz çocuk yüksek ses duymadan büyüdü şimdi korkuyor her sesten. İlki korktuğu şeylerle yavaş yavaş evde siz tanıştırın onu. İkincisi bazen nesnelerden de korkuyor. Mesela odasındaki kameradan korkmuştu. Biraz anlattım. Bi iki hafta denedim baktım korkusu geçmiyor, kamerayı kaldırıp unutmasını sağladım. Siz de bornoz kaldırabilirsiniz. Bir diğer husus da korktuğu şeylerle önce siz iletişime geçin, dokunun, elinize alın. Bu onları çok cesaretlendiriyor. Bunlar şahsi tecrübelerim tabi. Umarım çözüm bulur, aşarsınız. 
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Birseyden korkmuş olabilir rüyasında falan 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 543 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Papatyaamm (1,375 puan) tarafından soruldu
+1 oy
42 cevap 1,095 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Mlhcnt (13 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 278 göst.