0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar eltimin kızı Ağustos'ta 3 yaşına giricek. Ve dişleri kararıp dökülmeye başlamış. Süt dişleri bu kadar erken dökülür mü? Çünkü benim dişlerim 7-8 belkide 9 yaşındayken dökülmüştü. Kendim çekiyordum net hatırlıyorum küçük değildi yaşım.

Bana çok erken geldi. Sizce normal mi ? Bu yaşlarda diş dökülür mü? Çok çikolata yiyormuş ondan mı bu kadar erken döküldü ki ? 

İlk defa böyle birşey duyuyorum. Sebep ne olabilir acaba bilemedim? 

15 Cevaplar

0 oy
(331 puan) tarafından
Çok çikolata yediyse ve vitamin eksikliğinden olabilir 3yaş bna da çok erken geldi 
(4,359 puan) tarafından
Valla masallah diyeyim de benm yedıgım cıkolata yı sekerı kimse yememiştir halada duskunum kucukken amcamlar poset poset alırdı hergun. 24 yasındayım 1 tane çürügüm yok şükür. Bence kalsiyum eksikliğinden olabılır kemikleri güçlü degıldır diye dusunuyorum
(331 puan) tarafından
Canım sarı turuncu ve yeşil meyvelerde bulunuyor a vitamini kavun  havuç bal kabağı brokoli ıspanak fln ve yumurta ve somon da a vitamini var bu besinlerden yedir çocuğuna bn somon hariç hepsini veriyorum kızıma bnmki de 12 aylık
tarafından
Görüntüde kilolu . Ama abur cuburdan ve sütten sanırım. Pek yemek yemiyor. Nasıl öyle kilo alabiliyor ki anlamiyorum ? Maşallah . Bende 29 yaşındayım hiç çürüğm yok çok şükür . 20lik dişlerimi cektirmistim cikamiyorlardi diğer dişlerimi sıkıştırıyordu. Mecbur çektirdim baskada bir sorunum olmadı
(331 puan) tarafından
Ama 3şanındaki çocukla sizin kemik yapınız bir değildir bnm erkek kardeşim de çok çikolata yer bir tane çürüğü yok kız kardeşimin bütün dişleri çürük dü doktor a vitamini eksik ve çok şekerli gıda yediği için olmuş dedi
tarafından
Ispanağı nasıl veriyirsun canım ? Yemeğini mi yapiyorsun kavurmasini mı? Boğazında kalır diye korkuyorum. Nasıl vermem gerek ? Bal kabağınin mevsimi nedir ? Ayy hiç birşey bilmiyorum canım. Ne biçim anneyim :( sabahları omlet(muzlu veya elmali), peynir topları, pankek , tost yapıyorum kendi yiyebiliyor diye. Sonra yoğurt içine hszir bebe bisküvisi, muz, pekmez yapıp yediriyorum. Akşamları içine kemik suyu yada varsa tavuk suyu ile çorba yapıp veriyorum içlerine tam buğday veya pirinç unu koyup. Omletin içine bebek irmiği yoğurt koyuyorum bu arada. Makarna yapıyorum biber salçalı yine tavuk suyu koyuyorum. Sürekli ne yapacağımı da bilmiyorum açıkçası . Kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum. Ama kendimi yetersiz hissediyorum çoğu zaman:(
-Reklam-
0 oy
tarafından

Oof of 3 yaşındaki çocuk neden çok çikolata yiyor :( Muhtemelen çürümüş o yüzden düşüyor. Diğer türlü süt dişi çürük olarak değil kendiliğinden düşer. Görümcemin kızı da düşürdü 6 yaşında. Bilmiyorum ya 3 çok erken 

tarafından
Çürük dişin yerine hemen diş gelir mi peki ? Nasıl olur ki ?
tarafından
3 yaşında çürüten dolayı diş kaybı olursa. Çooook erken düştüğü için yerine gelmesi de zaman alacak. Muhakkak bir çocuk diş hekimine götürsünler. Yani çocuklara bebeklere bakan diş hekimleri var götürmeleri lazım hiç normal değil
tarafından
Yaa üzüldüm şimdi. Bir sorun olabilir diyorsun yani . Erken döküldü süt dişleri sorun yok her çocuk farklı oluyor 3 yaşında da dokulebilir dedi eşim .
tarafından
Hiiç duymadım görmedim 3 yaşında diş döken kuzum bence bir göstersinler
tarafından
Tamam canım benim teşekkür ederim yorumun için eltimle konuşurum yarın ❤️❤️
0 oy
(18,256 puan) tarafından
Benim oğlum 6 yaşında olcak bi kaç güne bitane dişi sallanıyor
tarafından
Evet normal o yaşlar. Ama bizimkisi daha 3 yaşında bile değil 4 ay sonra 3 olacak. Çok erken geldi bana
(18,256 puan) tarafından
Bencede erken canım d vitamini eksikliğinden olabilir kaynımların çocuğuda olmuştu çünkü
tarafından
Çıkan bütün dişler mi dökülüyor peki canım ? Eşim 3-5 tane dökülür hepsi değil dedi ama bilemedim ? Kayninin çocuğunun dökülen dişlerin yerine yenisi hemen geldi mi ? Kaç yaşında geldi ?
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Çok fazla şeker çikolata abur cubur ve süt tüketimi olduysa o çok etkiler diş çürüklerini. Zaten süt dişleri kararıp düşmez sallanıp düşer
tarafından
3 yaşında mı döküldü canım ?
(5,491 puan) tarafından
3 yaşında kararmıştı, 4 yaşlarında döküldü sanırım
tarafından
Eltim uzakta aynı yerde değiliz. Kaynım buraya geldi görüntülü konuşmuşlar. Ozaman konuşulmuş eşim sadece dişleri kararıp dokuluyormus dedi. Ağzını çok açmadı kamerada göremedim pek dedi
(5,491 puan) tarafından
Senin yapacağın bişey yok canım, ne desen yanlış anlarlar, hayırlısı olsun diyelim
tarafından
Evet canım yardımcı olmak isterim tabiki ❤️❤️
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim kırılma olmustur kökünden cikmaz o yasta
tarafından
Eşim kararıp dokuluyormus dedi. Eltimle yarın konuşacağım. Neden kökten çıkar ki ?
0 oy
tarafından
Süt ye çok içiyosa karartı r cnm
tarafından
Evet süt ve abur cubur yiyorms sürekli. Kararıp dökülmesi normal mi ?
tarafından
Normal değil tabiki ama bu kar sebeb olduğu için normal
0 oy
(611 puan) tarafından
6 yaşta başlar süt disler dökülmeye. Çürümüş dişleri dişçiye götürsünler diğer dişlerde çürür. 
(611 puan) tarafından
O yüzden geri kalan dişleri kurtarsinlar canım törpü yapıyorlar dolgu oluyor çözümü var daha vakit kaybetmesin. Yeme bozukluğu olur saglikgi bozulur çocuğun yazık dişleri hiç mi ağrı yapmamis
tarafından
Valla bilmiyorum canım eltim dişle ilgili birşey demedi bana . Uzakta oldukları için çocuğun dislerinide görmedim. Eşim söyledi banada .
(611 puan) tarafından
Kötü olmuş çocuk için bebeğin kucukse aklında olsun benim arkadaşımın kızı öyleydi anne sütü bir yaştan sonra dış minelerine aşınmasına sebep oluyor. Dişleri temizlemesi lazımmis bu parmak fırçalar varya onla temizleniyor benim kızım 18 aylık onla temizliyorum akşamları yatırmadan önce
tarafından
Anne sütü vermiyorum canım mama ve ek gida veriyorum. Benimde temizlemem gerekir mi? Ayrıca parmak fırça dediğin nasıl birşey resim atabilirmisin canım zahmet olmazsa ?
(611 puan) tarafından
Atarım tabi canım ne zahmeti yemekte yapar tartar oluşur ben dislerimden çok çektim ağrısı izdirabi çocuklarda baştan tedbir almak istiyorum
0 oy
(611 puan) tarafından

Bak bu canım e bebekte bitmiş başka yerde vardır 

image

tarafından
Tamam canım başka yerden bakarım. Hiç değilse ne olduğunu görmüş anlamış oldum. Çok teşekkür ederim canimm ❤️❤️☺️
(611 puan) tarafından
Rica ederim canım kalp yapmayı bilmiyorum bol bol kalp atıyorum sana :))
tarafından
Sağol canım benimm ❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bana abur cubur yada çikolatadan olcak gibi gelmedi canım benim çevremdeki çocuklar da bebekliginden beri abur cubur yerler çikolata cips benim erkek kardeşim de dahi öyle ama dişlerinde sıkıntı yok bence kalsiyum demir yada dış etinde bir rahatsızlık olabilir gibime geldi 
0 oy
(27,596 puan) tarafından

Yaa çok herkes vermesinler tatlı çocuklar için çok zararlı bu tür şeyler

0 oy
tarafından
kan ilacı kullanıpta dişini temizlemediyse oda yapıyor dişlerde çürüme 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Çikolatadan çürümez sadece demir ilaçları da çürütüyor 
0 oy
(135 puan) tarafından
Kan ilacını verdiğiniz Zaman muhtemelen dişlerine değdirmissiniz o da şimdi çürüme yapıyor
0 oy
tarafından
Vitamin eksikliği aşırı abur cubur tüketme ve sürekli hastalanan çocuklara verilen ilaçlar yüzünden de oluyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Erken cijan diş erken dökülür derler ama 3 yaşı bilemedim cnm bnde de 1. Sınıfta fln döküldü kemdim cekereik biliyim. Bende cok seker yerdim hepsi curuk karaydi :D ama cuyunce direk dokulmuyi ki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 149 göst.
27 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Drama Queen (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 290 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 2801 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 82 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 92 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu

385,232 soru

11,520,287 cevap

35,182 kullanıcı

...