0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Hanımlar 2 gündür iftar saati guvercin balkona geliyor. Dün kovaladık bugün yine geldi sanırım yuva yapacak. Yuva yapmasında sorun değil ama pisletince temizlemesi zor. 

Kovalayınca kötü de hissettik ama bi çözüm var mi tecrübesi olanlar yazabilir mı yuva yapmadan önlem alsam 

21 Cevaplar

+1 oy
(125 puan) tarafından
Geliyor yemek koyuyoruz pislestmesi de umrumda degil hayvanlari seviyorum 
(261 puan) tarafından
Bende seviyorum hayvanlari ama hamileyim temizlik yaparken zaten zorlanıyorum. Hayvanları seviyorum diye de balkon öyle pis mı kalsın
(125 puan) tarafından
Valla cnm bende hamileyken cocukluyken hep besledjm onlar evin bereketi, baskasinin defil de benim evimi secmislerse vardir Yaradanin bildigi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben cd takmistim canim yada posettte takabilirsin 
(261 puan) tarafından
Ise yarıyor mu cd evde yok gidip alicam
tarafından
Bende yaramişti
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Benim mermerlerin önü hep kuş pisliği ekmek parçalayıp koyuyorum kombi dolabının üstünede yuva yapmışlar geçen yıl silerken yumurtanın bitanesini düşürüp kırmıştım kızdılar bana yuvalarını taşıdılar şimdi yiyip sıçıp gidiyolar 
tarafından
Puhhahah:))☺️☺️
(7,344 puan) tarafından
Sıcıp:)))))))
(1,535 puan) tarafından
Aynen bazen yeni sıçmış oluyorlar cıvık cıvık midem kalkıyor kurusun sonra temizlerim diyorum kuruyor çıtır çıtır sökülüyor :D
(7,344 puan) tarafından
Kizzzzz tamam Allah seni iýyakk
tarafından
:))ayy çok komiksn kız
0 oy
tarafından
Bizimde pencereye geliyo cnm
(261 puan) tarafından
Keşke pencereye gelse. Balkon sıkıntı daha dün temxiledim kuş pisligi :(
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Tam iftar vakti geliyosa bir kapta su ekmek koy canım çok çok sevap ben kış byou balkonuna ekmek koydum bizden korkmuyorlar şimdi pisliyorlar ama bi bezle alıverirsin sonra başka yere koyarsın yada koymasın 
(261 puan) tarafından
Bizde dedik belki bi kerameti vardır aynı saatte gelmesinin pişman olduk kovaladık diye. Dün bende bulgur koydum yemedi doğumuma 1 ay kaldı temizlik yaparken zorlanıyorum o yüzden o şekilde pis kalsın da istemiyorum
0 oy
(1,995 puan) tarafından

oo günde 20-30 kuş besliyorum :d arka bahçeye  alıştılar geliyolar her gün :)) komşum pek memnun değil bu durumdan ama aç kalmalarına dayanamam yani 

(261 puan) tarafından
Canım keşke bahçem olsa bende beslesem. Böyle yazınca hatvan karşıtı gibi oluyorum belki ama hamileyim temizleyemiyorum
(1,995 puan) tarafından
yok canım bişey demiyorum bişey as korkmaları için poşet fln siyah renkli bişi
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Ben her yeri kapattım bizim eve bir alıştılar 3-4 sene arka arkaya biz şehir dışındayken vs hep yuva yaptılar gelince ben temizledim artık her yeri kapattım yer yok yuva yapacak ama illa demilere gelip yine bekliyorlar balkonda bir alisirlaraa çok zor oluyor hele benim balkonda 10-15 güvercin olurdu eskiden sabah sil akşam yine aynı olurdu büyük ihtimal sende üst katlarda oturuyorsun genelde üst katlara geliyorlar 
(261 puan) tarafından
Evet üst kattayiz çok açık havadar balkon. Diğer daireler kapatmış balkonu bizim ki açık sadece
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Annem CD takardı 3 4 tane. Faydası oluyordu
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Poşet bağla köy oralara rüzgardan ucustukca kuş kaçar gelmez
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Camın önüne çok geliyor bizim içeri bakıp gidiyor hep aynı güvercin bazen yanında bı tane daha oluyor biz bu eve taşındıktan iki hafta sonra oğlum vefat etti bende hep ona yoruyorum hatta bazen kızımla dışarıyı izlerken geliyor bak abin geldi bize bakıp gidecek diyorum bunu neden anlattım onu da bilmiyorum
(261 puan) tarafından
Basın sağolsun canım. Bende hamileyim diyorum o da yumurtlayacak yer arıyor yazık benim gibi ama temizlik gerçekten zor geliyor
(3,832 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun hamileyken evet zor oluyor eşine yikkattir balkonu ben öyle yapıyordum
0 oy
(211 puan) tarafından
Bizim balkonda da CD var ama küçük bir yuvamız ve yumurtalarımız da var :))
0 oy
tarafından
İki senedir oturduğum evde balkonun gider borusunun üstüne yuva yaptı ilk de hamileyim diye karışmadim su verdim ekmek verdim sonra bı baktım da eve giriyo dolasiyo gidiyo sonra eşim sıkıntı yaptı yuvası boş kalınca aldım attim bebekleri ucunca beş ay kadar sürekli gelip gittiler çuval sokmuştum yuva yapmasın diye bı gün bı baktım ki çuvalı çekmiş yuva yapmis eşime söyledim o da karışma yapsın evimizin bereketi dedi kaç tane torunumuz oldu sayısını bilmiyoruz artık artan yemeklerimizi hep onlara verdik riziklari bizdiydi bizde üstümüze düşen görevi yaptık 
(261 puan) tarafından
Sanırım bi yere alışınca gitmiyorlar. Bende kıyamıyorum hatta sevindik eşimle bereket geldi bizi seçti diye ama temizlik korkutuyor beni bilmiyorum yuva yaparsada dağıtmam zaten evini bakalım son çare balkonu kapatmak olacak
tarafından
Yavruları ucunca balkonu temizliyorum sıcak su döküyorum yarım saat bekletiyorum sonra yıkıyorum sonra bı de deterjanla yıkıyorum
0 oy
tarafından

Bütün camlarımın önü bokk içinde hergün siliyorm canm karşımda çatı var ekmek atıyorz oraya ordanda bana geliyolar :)

0 oy
(162 puan) tarafından
Suan oturdum evde 4 senedir oturuyorum 4 senedir hep ayni aylar gelir yumurtlar yavrusunu buyutup gider balkonumda kombinin ustune yuva yapmis. Simdi yine var ama ben kanatli hayvanlarin hepsinden korktugum icin bir sey veremiyorum esime soyluyorum surekli su koy yemeye biseyler koy diye o ise o bakiyor yani
0 oy
(406 puan) tarafından

Ben kucukken bizim yazlik evin balkonuna yukari koseye kuslar yuva yapmisti annemde yuvayi kirmisti yanlislikla icinden yavru dusmustu sonra anneme saldirmisti kuslar cok komikti ya o geldi aklima :D

0 oy
(373 puan) tarafından
Heryerr kuş pisliği çok geliyorlar
0 oy
(3,720 puan) tarafından
Allah'ım evimin balkonuna alışmışlar boş duran daireydi her sabah uyandığımda kurumuş çam ağacı dikenleri buluyordum düşünüp duruyodum bunlar ne diye ben atıyorum onlar geliyor kafayı yicektim bi sabah erken kalktım baktım güvercinler taşıyor ulen dedim siz varyaaa :D hemen CD bağladım çamaşır ipine tamamdır tamam onlar da can ama bende can her gün balkon temizle temizle canıma yetmişti yani :D
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Kuzum bizim balkona da geliyor yuva yapacak balkonu pisletiyor ayıptır söylemesi bizde kalorifer borusuna poşet bağladık gelmiyor şimdi sessiz sakin yere geliyor 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Yok bizimkiler yaptılar kuş kombaz aldık bir iki kere yere attılar onu kombiden sonra kuşlarda dedi bu kadın sürekli koyuyor şuan atmiyolar artık yere kuş konması kendilerine kapan yaptılar onunla sen düşün işte her gün balkon leş gibi sürekli pisletiyolar bide taşıdıkları şeyleride düşürüyorlar bazen tel odun felan ben bulamadım çözümü arsız olmuş bizimkiler :))
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Önceki evimde balkon yoktu cam kenarları genisti bulgur koyuyodum kirlenince yıkardım burdada kombinin üstüne yuva yaptılar biz dokunmadık yavruları çıkınca gidiyorlar zatende bilmiyorum cd takmışlardı komşular 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 314 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 110 göst.
30 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,402 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 829 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu

377,954 soru

11,312,899 cevap

34,747 kullanıcı

...