0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (5,108 puan) tarafından

Kızlar domates ektim ama böyle pamuk gibi bir şeyler oluşmuş toprağın yüzeyinde ilk defa görüyorum böyle bir şeyi  neden oluştu. Büyümesine zararı olur mu bilginiz var mı acaba? O pamuk gibi yerleri yüzeyinden aldım kaşıkla ama tekrar çıkar mı bilmiyorum ya da toprağını mı değiştirsem ne olur ne olmaz 

image

image

8 Cevaplar

+1 oy
(11,094 puan) tarafından
Toprak hava almadığı için olabilir canım Pet bardak terliyordur 
(11,094 puan) tarafından
Biliyorum canım büyüyünce toprağa alırlar da hani güneşte bardak terledigjnden olabilir diye düşündüm suyu da çok geldiyse del istersen 1 2 yerinden bardağı hava alsın toprak
(5,108 puan) tarafından
Olabilir canım ben dediğin gibi yapayım bugün deleyim inşaAllah düzelir önce bir iki tanesinde mi denesem acaba düzelme var mı diye bakmak için yoksa hepsini mi delsem emin olamadım
(11,094 puan) tarafından
İstersen 1 2 sini dene canım ona göre yol izlersin
(5,108 puan) tarafından
Aynen öyle yapayım canım bu arada biraz daha araştırma yaptım dediğin gibi havasızlıktan oluşuyormuş büyük ihtimalle
(11,094 puan) tarafından
Evet canım ondan oluyor genelde
-Reklam-
+1 oy
(283 puan) tarafından
Küf sanırım onlar neden olur blmiyorum ama
(5,108 puan) tarafından
Toprak kurudukça iki güne bir suluyorum ama bence de dediğiniz gibi yapayım altını deleyim en iyisi
(283 puan) tarafından
Belki toprak iyi değildir bende çok anlamam annemden öğrendiğim kadarıyla yapıyorum ama bunlardan olabileceğini düşünüyorum
(5,108 puan) tarafından
Ben de ilk defa yapıyorum canım ama mantıklı geldi söylediklerin
(283 puan) tarafından
İnşallah işe yarar boşa gitmez canım
(5,108 puan) tarafından
İnşaAllah canım benim
+1 oy
tarafından
Pet bardağın altını deldin mi canim
(5,108 puan) tarafından
Hayır delmedim canım ama delmeyi düşünüyorum havasızlıktan oluşmuş sanırım buna küf deniyormuş
+1 oy
(1,518 puan) tarafından
Toprak hava almamış sanırım birde üstünü örttün mu .

Birşey olmaz bundan zaten biraz büyüyünce al ek toprağa babam ziraat teknikeri az çok bildiklerim var ondan 
(5,108 puan) tarafından
Hayır canım sadece tohumu ilk ektiğim zaman streçledim tomurcuk çıkınca streçleri aldım ve biraz internetten de araştırdım dediğin gibi hava alması lazımmış güneş görüyor ama rüzgar da görse iyi olurmuş bir de bardak altını delmeyi düşünüyorum küçük küçük inşaallah bir şey olmaz
(1,518 puan) tarafından
İnşaallah canım nem fazla olmuş gibi geldi bana ama birşey olacağını sanmıyorum biraz güneşli havaya çıkar akşamları donma riskine karşı soğuk değmeyen bir yere alırsın babam seralarina ekerdi biyollere gündüz seranın kenarlarını açar gece kapattırdı
0 oy
(118,478 puan) tarafından
fideye zarar vermeden topragi hafif bicakla didikle 
(5,108 puan) tarafından
Az önce mille dediğin gibi yaptım hafiften faydası olur inşaAllah canım
0 oy
(10,252 puan) tarafından
Bardağın altı delik değilse olur cnm 
(5,108 puan) tarafından
Delik değil canım ama deleceğim
0 oy
tarafından
Degistrsene kız yerini
(5,108 puan) tarafından
Yeri aslında güzel canım evimde tek güneş gören yer bu oda ve sabah güneşini iyi alıyor ama arada balkona çıkarmayı düşünüyorum hava alması için
tarafından
İyi olur cnm
0 oy
tarafından
Altını delmedigin için küf atmış altını delmen lazım ki hava alsın cnm
(5,108 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım canım bahsettiğin gibi havasızlıktan küflenmiş. İnşaAllah düzelir

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 158 göst.
0 oy
1 cevap 35 göst.
18 Ağustos 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Hellomam (4,962 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 72 göst.
12 Nisan 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu

374,613 soru

11,204,290 cevap

34,506 kullanıcı

...