0 oy
404 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından kapalı
kızlar kayınvalide ve görümcemle nasıl anlaşabilirim bilmiyorum. biraz akıl verin. 1.5 ay sonra nişanımız var. görümcem kardeşine demiş ki alyanslara beraber bakalım. ben de beni çağırmıyor musunuz nasıl yani dedim. sözlüm de önce ablamla bakcakmışız dedi. ben de ablan mı takıcak beraber bakalım istersen diye yumuşak bir dille söyledim. sonradan ikimiz bakarız diye konuşmuştuk. ertesi gün tam çıkıcaz sözlüm diyor ki anne ve babamla bakcaz ilk.. ben şok oldum yani alyansı ben takıcam ama onlar önceden beraber bakmak istiyorlarmış ve beni çağırmıyorlar. sözlüm de yüzüğü siz takmıcaksınız sonuçta biz beraber bakalım en iyisi deyince kayınvalidem bozulmuş alınmış. sonra tam gidicez görümce takıldı peşimize. ben de ayıp olmasın diye annesini aradım sizde gelin falan diye. bana sitemli sitemli oğlum beni çok karıştırmak istemediğini söyledi zaten falan dedi. neyse yüzük bakıyoruz görümcem o kadar kötü şeyleri gösteriyor ki anlatamam. alyansı begendik bir şekilde. tektaş da bakalım dedik bana ucuz yüzükleri gösterip alın bence falan diyor. kendisi 5 yıl önce 6bintl ye yüzük almışbana 3 bin tllik yüzüklere bakıyor falan. neyse almadık allahtan sonra kendimiz çıktık benim begendiğim bir şeyi aldık. bana dolaşırken ucuz gelinlikçileri falan gösteriyor buralara bakabilirsin diyor. diyorum sen nereden aldın ben pierre cardinden aldım diyor.hayır ben doktorum o da doktor yani sen kendine onu layık görüyorsun bana layık gördüğüne bak. takı setini de bana sormadan almışlar pazarlık yapmışlar güya ben begeneceğim gibisinden götürdler takıcıya sadece onların pazarlık yaptıkları şeyi gösterdiler. ben de daha bir şey demedim takıyla ilgili. daha sonra ben nişan için kıyafetimi aldım. bunlar da dün kendilerine kıyafet bakmaya gitmişler. ben de sözlüme dedim ki çok abartılı almazlar demi diye sordum laf arasında. çünkü annem arkadaşlarım hep benim kıyafetime bakarak aldılar. bunlar da vakkoya falan bakıyorlar. bu da gitmiş annesine çok abartılı almayın sakın melike böyle söylüyor diye. ortalık karıştı o ne karışırmış gibisinden laflar döndü vs. ben aslında onlar abartılı alacaksa ben de kendiminkini değiştirsem mi diye düşünmüştüm çünkü görümcem gerçekten cok abartılı giyiniyor. her neyse ben bunlara karşı nasıl davranacağımı bilmiyorum. maddiyata aşırı önem veriyorlar durumları iyi fakat benim ailemin de durumu iyi çok şükür benim de bir mesleğim var. kendilerine her şeyin en iyisini alıyorlar da benim aldığım her şeyin lafı sözü oluyor. nasıl olacak edecek bilmiyorum. sözlüm de annesine gerçekten çok düşkün toz kondurmuyor ne yapacağımı şaşırdım. insan beni gidip kötüler mi ya böyle bir şey söylenir mi kafayı yiyeceğim
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

22 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sen ne anlatmışsın kardeşim Allah aşkına ucuz pahalı marka doktor vakko ben senin samimi olduğuna inanmadım marka ve gösteriş yapmaktan olayı anlatamamissin dbdndn
(2 puan) tarafından
hayır ben gösteriş yapmıyorum kendim doktorum. elbisemi vs de pahalı almadım zaten. olanı biteni anlatıyorum
tarafından
Bu Türkçe ile doktorluk? Kötü trol, bir dahakine daha iyi senaryo yaz.
-Reklam-
+1 oy
(5,311 puan) tarafından
Birlikte adım attığınız bu yolda ailelerin değilde sizin düşüncelerinizin önemli olduğunu vereceginiz her kararın sizin ve sözlünüzün kararı olması gerektiğini sözlünüzün sorumluluk sahibi olmak istemekten kaçındığı bir durmda ailesine değil birlikte kaldıracagınızı anlatmalısınızı  yoksa ilişkinizin başındaki gbi ilerleyen zamanlarda daha fazla sorunlarla karşılacaksınız ve unutmayın aile değil siz yuva kuruyorsunuz  madem ikinzde eğitim seviyeleri yüksek kişilersiniz olayları o açıdan değerlendirin  ve 2 kişilik yuvayı 5 kişi kurmayın marka  değil huzur arayın 
0 oy
(7,846 puan) tarafından
Anne kuzusu olan bir erkekle evlenmek de zor yanı ne deyim simdiiden sorunlu hepsi baksana evlenince napicaksin üzüldüm sana
0 oy
tarafından
Yol yakınken uzaklaş. Evlendikten sonra daha beter karışacaklar haberin olsun
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla çok zor siz şimdiden basladiysaniz sonra daha kötü oluyo ezdirme kendini cevabını ver benim param var de bunu beğenmedim bunu alicam de ne kadar sesini cikartmazsan daha sonra tepene çıkarlar. Doktormussun sonuçta ayaklarin yere sağlam basiyo bulunmaz Hint kumaşı değil seviyo olabilirsin ama ailesine karşı biraz mesafeli olmalı bırak ayrılırsa kendi kaybeder
0 oy
tarafından
doldurmak gibi olmasin ama simdiden böylelerse ileriyi düşünmek istemiyorumm.
0 oy
(11,151 puan) tarafından
Yol yakınken bir daha düşün derim düzelir diye sakin düşünme nikahta keramet falan yok ben adamla evleniyorum anasigille mi evleniyorum deme valla sulalesiyle bile evleniyorsun ne yazikki hakkında  hayırlısı olsun kuzum rabbim bahtını açık etsin umarım girdiğin yolda mutlu olursun ama basta sana göstermişler yüzünü 
0 oy
tarafından
Yüzüğümü benden habersiz almışlardı sormadılar bile fotgoraf bile atmadılar. Herşeyn ucuzuna kaçtılar. Geceliğimi bile kaynanam seçti sen düşün..... Neyse konuşmiym sinirlerim bozuluyor düşündükçe. Allah yardımcın olsun 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Bence yok yakınken at o yüzüğü. Evlenince çok çekersin. 
0 oy
(36 puan) tarafından
Daha şimdiden birilerinin sözüne bakıp hemen fikri değişiyorsa sen bu işe hiç kalkışma evlilikte daha çok karisacaklar anneci bir erkekle evlilik asla yürümüyor aynısını yaşıyorum sen yaşama annesi sürekli hayatımızda 3 kişi bir evlilik yaşıyoruz resmen annesi herseye karışıyor dolduruyor sonra bizim evde kıyamet kopuyor aklın varsa bulasma
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Amaan para gtmesin dye ucuz bise almican bacim.ne begeniyosan onu al.durum elverdikce.bu gorumcen gder tarlatanli elbise alir bak.
0 oy
tarafından
Burda evli insanlr daha iyi akıl verr ama ilk günden aile sini ön planda tutan adamdan arkana bakmadan kaç kurtul bu kadar takı merakında anlamdim Cidden 
(2 puan) tarafından
ya ben takı meraklısı değilim. ama alyansımı tektaşımı kendi begendiğim bir şeyi seçmek istemem doğal bence. ben zaten aşırıya kaçan pahalı şeyler aldıracak birisi hiç değilim. ama onlar baştan beni kısıtlamaya pahalı şeyler alırım diye kontrol etmeye çalışıyorlar. ama ben zaten o kafada değilim. kendi alışverişimde iyisini alırım her zaman ama nişan kıyafetimi onlar alacak diye uygununu aldım zaten.
tarafından
At gitsn yüzüğü simdiden böyle yapan evlnce nelr yapr
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Duzelir diye düşünme gittikce hersey kotu oluyor 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Bu uygulamaya genelde anneler keşfediyor nasıl keşfettin merak ettim 

Ve nasıl başlarsa öyle gider ilerde burada daha çok post açmamak için iyi düşün 

Sınırını çiz onlara karşı ama bence bu evlilik olaylarında en en en önemli şey es eşin arkanda olursa sıkıntı olmaz ailesine karşı seni ayrı tutması laf söyletmemesi gerekir 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım bana bir Alyans aldılar görümcem şeçti benim şeçtiğim mobilyam kırık gelmiş güya mobilyam bile görümcem şeçti sanarsın onun evi Allahtan her şeyi ayırıp şehir değiştirdim yoksa uğraşamazdım valla evin yakın değilse ve karıştırtırmazsan evlendikten sonra karışamaz ben asla karıştırmam evime dua etsinler mecbur kabul ettim yoksa var ya burunlarından getirirdim ki hayla söylerim benim beğendiğimi almadınız ben bunları beğenmiyorum değiştirecem diye 
0 oy
tarafından
Daha nişan bile yapmamisken bu kadar karismalari emin ol evlendikten sonra bin beterini yaparlar 
0 oy
tarafından
Sizin iş cacık. 

Baştan dön sen o işten. 2 ay sonra boşanacağim diye post açarsın. Daha yüzüğe anasıyla giden adam ilerde neler yapar. 
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Yolun başındayken uzaklaş bence. Sana evine sürekli karışırlar. Sözlün de ana kuzusu anasına laf söyletmiyor sen anasına en ufak laf söylesen ya psikolojik şiddet yada fiziksel şiddet görürsün doktorsun madem akıllısındır da 
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Bu böyle sürer.bunh burda tecrübe eden çok var Dr hanım
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun sen ne o kaynanayla ne görümceyle geçinemezsin daha evlenmeden bu kadar müdahale ediyorlarsa evlendikten sonra düşünemiyorum sen sözlünle anlaşıyorsan onların müdahale etmesine izin verme hayatına 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 134 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde incinur6545 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
0 oy
11 cevap 142 göst.
0 oy
6 cevap 181 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Posedion (1,989 puan) tarafından soruldu

378,008 soru