0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
tarafından kapalı
25-26 günlük bebeğim var tek başıma bakıyorum yani eşimle beraberiz ailelerden kimse yok geçen hafta kayinvalidem vardı bı o da hiç uyutmadi beni alış dedi durdu eskiden biz bı sürü işle bakradik çocuğa moduna geçti. Neyse şimdi eşimle bakiykruz gündüzleri iç dört saat uyuyorum o bakiyo ama hala tam adapte olamadım elimde ayağımda can gidiveriyo sürekli uykum geliyo ne yapmam lazım enerji için normal mi böyle olmam sezaryenla oldu doğumum ondan mı hoyke sersem gibiyim sürekli uykum geliyo kendimi suçlu da hissediyorum ama ilk olunca bı tecrübesizlik var annem var yok gibi hiç akıl vermiyo bana şöyle böyle yap gibi aramiyo bile hiç o yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var aacana şu enerji hapları var onlardan icsemmi zararlı mıdir bebege
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

10 Cevaplar

+1 oy
(1,363 puan) tarafından
1.kural kendini suclu hissetmeyeceksin. Sende insansin ve elinden geldigi kadar hatta eminim fazlasini yapip bakiyosun. Enerji icin kaliteli beslenmeye calis. Enerji veren kuru meyve, cerez elinin altindan eksik olmasin. Bu surecte pek mumkun olmasada ögün atlamamaya calis ki saglindan olmayasin. O uyudukca uyu. Evi birak. Eşin destekse kimsenin agzina laf verme. Iyi siz eskiden bez yikadiniz diye bizdemi yikayalim. Siz zor sartta baktiniz bizdemi oyle olalim?? Işe yaramayacakti madem neden geldi bosuna kuru gurultu, kalabalik. Saglicakla buyut :) 
(1,786 puan) tarafından
Evet kızım bi ihtiyacın varmı diyeceğine.nefret edyorum böyle tiplerden.tamam zormuş onların zamanı çok zormuş anladıkta yedikleri içtikleride doğalmış onu hiç söylemezler.Bizdeki güçle onlarınki birmi.
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Nescafe iç canım gün içinde narkoz aldıysan ondan oluyor 
tarafından
Ayy ben bir ay oyleydim.Post acmistim hatta.Sersem gibiydim resmen
(14,428 puan) tarafından
Kız ben 3 tane genel anestezi ile sezeryan oldüm hiç s**** gibi olmadım cin gibi karıyım ha ☺️
0 oy
(632 puan) tarafından
Sutune gecer o haplar muhtemelen kullanilabildigini sanmiyorum emzirirken doktora ya da eczaneye danisarak al mutlaka canim. Hayirli olsun saglikla buyut bebegini. Ben de cok az uyuyarak 3 yasina dogru geldim hala da cok erken kalkiyorum inan bugun 4.45 te uyandi mesela ama alisiyor insan gececek bu zamanlar daha cok yeni annesin her duygun cok normal. Annelik zor guzel ama zorlugunu kabul etmek gerek. Insallah bebegin uykulari bol ve duzenli olur rahatlarsin. Ben de tek bakiyorum esimin bile yardimi olmuyor nerdeyse isi zor yorgun oluyor genelde Rabbim hepimizin yardimcisi olsun. 2 saatlik uykularla bile baktigim gunler oldu bebegime gece 12 defa kalktigimi bile biliyorum saymistim:)  bazen dusuyordum evde takilip uykusuzluktan sakarlasiyordum unutkanlasiyordum ama toparladim elhamdulillah 
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Sezeryan olduğu için çok kan kaybı olmamıştır die düşünüyorum. Ocean var vitamin ile B12 OMEGA ben onu içiyorum. İçerik temiz die. Uykusuzluk normal. Vücudun yoruldu. Yemeğini kesinlikle aksatmamaya çalış. Abur cubur yemek yerine protein ağırlıklı beslen. Kefir yoğurt peynir yumurta bunları tüket bebekte alerji yoksa. Et tavuk yiyebilirsin. Aşırı şekerli gıdalar tuketme bol su iç. Ev işi nede olsa yapılır. Herşeye yetişmeye çalışma. Bebek öncelik ve kendinde onceliksin. 
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Bebeği uyutunca sende yat canim bir uyuduğundada hızlıca evi toplardim kizim ilk zamanlar yanimda dururdu bebek arabasina alistirmistim o uyanikken isimi yapardim bebek arabasiyla hangi odaya gitsem gòtürürdüm uyutuncada bende uyurdum 
0 oy
tarafından
Canim bende cok uykusuz oluyodum sutumu sagiyodum gece eşim besliyodu biberonla bezini flanda degisiyodu beni uyandirmiyodu sagolsun gunduz hep emziriyodum biberona cok alismasin diye uykusuzluk gitmiyo suan 2 ayligiz hala hep  uykum var hemde maşallah oglum 11 gibi uyur gece 2  3 gibi kalkio emziriyorum uyutuyorum bide 8 e dogru uyaniyo canim ama hala uykum var :D 
0 oy
(316 puan) tarafından
Ayyy kız valla işte bu yüzden 3 çocuğa cesaret edemiyorum uykular haram resmen 2 oğlum var 1 kızım olmasını çok isterdim ama uyku yüzünden istemiyorum çünkü hiç uyutmadi beni küçük Oğlum resmen işkence eşim işten gelirdi sabah o bakardı 5 ,6 saat sonra o yatardı ben kalkardim bu sefer ama çok şükür 1 yaşından sonra uyku düzene girdi. Büyük oğlum da çok uyurdu hiç kalkmazdi ben zorla kaldırırdim emzirirdim oda bela ama çünkü emmezdi o yüzden geri kaldı hala da çok zayıf benim eşim sağ olsun tek bakanım o oldu ne kaynana vardı ne annem ama ben 2 ay sonra gittim kaynanama eşim dayanamadı artık bu tempoya 2 ay kaynanam baktı 4 aylık oldu sonra eve geldim 4 aydan sonra bi tik iyi oldu ama yine vardı uykusuzluğu 1 yaşından sonra kesintisiz uyuyorlar artık ikiside çok şükür senin 4 5 ay çekeceğin var cnm ama geçer bu günler merak etme
(316 puan) tarafından
Kız seviyorum ama rabbim nasip etmedi 3 olursa oda erkek olur diye düşünüyorum o yüzden vazgeçiyorum bide maddi durumda iyi değil benim anca kendimizi gecindiriyoruz valla durumum olsaydı yapardım 3 çocuğu
(266 puan) tarafından
Hayirlsi :)  size hayran kaldimasallah bir oglum var 4 yasinda biride yolda  bu da olglan olursa daha istemiyorum  sizinki iyi cesaret :)
(316 puan) tarafından
Ben seviyorum kalabalığı ama dediğim gibi maddi durum yok bide oda erkek olursa istemiyorum ama en çok maddi durum
(266 puan) tarafından
Anldim :) Allah gonlunuze gore versin
(316 puan) tarafından
Geçen gün eşime dedim 3 üncüyu yapalım mı olmaz dedi:) Allah korusun dedi ben istesem o istemiyor maddi durumumuz yok dedi
0 oy
(266 puan) tarafından
Uykunuz geldiginizde cocugunuzun karnini doyurun altini degisyirin kendinizle beraber yatirin o sekilde alistirirsaniz hem siz uyursunuz hem bebeisiniz ben oyle yapardim 1 haftalik bebegimi karnimin ustunde uyuturdum normal dogum yapmistim birde :) 2 yasina kadar beraber uyuduk :)
(134 puan) tarafından
İki ayrı koltukta yatıyoruz bizde reflü yatağı altik onda yatiyo bebeğim iki saatte emzirmek oluyomus ya ilk aylar o beni yoruyo kaç aya kadar böyle iki saatte oluyo heslenmesi
(266 puan) tarafından
Ya ona cok dikkat etme cocuk aciktigini belli eder zaten mideleri kucucuk hemen doyup hemen alisiyorlar onu sen 2.5 saate 3 saate cikarirsin cocuguna gore uyuyorsa 3 saat bi sey olmaz o  bn oglumla vallahi 3 saate yattim 3.5 da hemen yanimda emzirirdim sonra tekrar uyurduk beraber :D
(134 puan) tarafından
Sarılık var birazda ondan hastanedeki hemşireler iki saatte bir diyodu ondan dedim. Bende mi oyke yapsam acaba üç saate çıkarsan iki saatte bana oek bişe kalmiyo beslenme sonrası akt değiştirme o bu derken gekiyo tekrardan zaman
(266 puan) tarafından
Sarilik varsa degistirmeyin 2 saate bir emzirin Allah korusun bisey olur ama yaninizda olsun yaninizda uyutun beraber uyuyun :)   bnim cocugmda herhangi bir asksi olay yasamadim sarilik dahil
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Bende öyleydim valla canm Nescafe en iyi gelen 
0 oy
(349 puan) tarafından
Hic üzülme canım uykusuzluktan ölünmüyor da aklından geçenleri tahmin edebiliyorum hersey yoluna giriyor uykusuzluk bir hayat tarzı oluyor, kesinlikle omega 3 takviyesi alman lazim bu dönemde psikolojin için 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 119 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sevval58 (103 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 429 göst.
9 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gulcincim (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 181 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Nur343746 (516 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 65 göst.

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...