0 oy
623 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yani o kadar zoruma gidiyor ki. Ne çocuğuma ne kendime ne esime hic bir sey alamıyoruz. Ogluma hep başkasının verdiğini giydirdim. Kendim toplarsam 15 parca anca kıyafet almışımdır. Kıyafeti gectim eve meyve sebze alamıyoruz.  1 kilo domates 20 lira oda içine 5 tane düşüyor.  Birakin artik kasari sucuğu.  Yag alamıyoruz.  O kadar zoruma gidiyor ki. Eşimden allah razı olsun her defasinda ne eksiğiniz varsa alalım der ama ona ne diyeceğim asgari ücretle borc odeyerek ev gevindirmeye çalışıyor. Cok daraldım.  Yarına yemege misafir gelecek ne pişirsem diye sabahtan beri düşünüyorum. Ete tavuğa zaten hic yansilmiyor

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bu milleti bu hallere düşürenler utansın kuzum biz değil 
-Reklam-
+1 oy
(2,746 puan) tarafından
Allah evinize bolluk bereket refah versin. Helal kazanç kapıları açsın. Ne yazıkki hepimiz öyleyiz 
+1 oy
(836 puan) tarafından
Insanların huzuru kaçıyor evlatlarımız daha küçük yaşta parasizligi yokluğu gerçekten mecburiyet olduğu için bu şekilde öğreniyor. Bir babanın evladına birşey alamayıp da yüzünün kızarması kadar iğrenç kötü bi duygu Bilmiyorum. Hakkım haram zıkkım olsun evladımin rizki haram zıkkım olsun dicek çok şey var da sadece burdan yazmakla değişen hiç bisi olmuyor bu da beni daha çok sinir ediyor. Allah hepsinin belasını versin
+1 oy
(572 puan) tarafından
Bizde ayni sekilde su devirde 10 bin tl alsanda degeri yok hiç kiyafetim yoktu hep eskileri giyiyodum 80 tl cok basit bir penyeye verdim yazlik kumaşı 5 tl bile etmez onu aldim diye suçluluk duydum esim pide alirken baklava cekmis cani 5 6 tane tarttirmis 58 tl tutmus geri birakmis utana sıkıla aksama kadar çalışıyor adam ama 5 tane baklavayi alamiyor bu modern kölelik artik karin tokluguna bile calisamiyoruz biz bu haldeyken 20 bin tllik sahur yapanlar var saraylarda insanlarla dalga geçiyorlar 20 bin tl cok birsey degil diye yasanacak hal kalmadi bittik tükendik bir yandan masumlar ölüyor savas vs burda ekonomik kriz neye uzulecegimi sasiriyorum. Hep kalabalik bir aile istemistim esimle sevgiliyken 8 cocuk istiyorum diyodum suan 1 taneyi yaptim ve 2.yi hiç düşünmüyorum en cok maddiyat yüzünden buna bezi zor aliyoruz hiç gözüm kesmiyor herseye zam gelirken 2. Çocuğa bırak 8i bizim hayallerimizi ellerimizden çalıyorlar benim esim aksama kadar çalışıyor o calistigi parayla 5 lt yag alamiyor yabanci ulkelerde insanlar 3 5 günlük calismayla iphone bilmemkac aldiklarini anlatiyorlar 1 aylik calismayla araba vs biz 1 aylik calismamizi bir ev kirasina veriyoruz elde var sıfır birde bu kadar zorluk cekenken biz hersey cok iyi mukemmel diye kendini avutanlar var ama o avutanlar ayni zamanda gidip bir kilo domates alamayan insanlar bir roprtaj izledim bir kadin acimizdan ölüyoruz ama Allah tayyibi basimizdan eksik etmesin diyor az bile hic acimiyorum daha beter olsunlar 
(14,990 puan) tarafından
++++++++++++
0 oy
tarafından
Asgarı ucretle gervekten gecınılmez ben markete selam versem 200 tutuyor Allah yardımcınız olsun
0 oy
(119,118 puan) tarafından
bu donemde misafir bile kabul etmeyenler var cok zor zamanlar allah yardimcimiz olsun
(565 puan) tarafından
Kız sen yurt dışında yasıyor dun ya orada da öı ekonomi boyle kotu
(119,118 puan) tarafından
burada ayni turkiye gibi oldu
0 oy
tarafından
Kızımla canımız abur cubur çekti ne zamandır yemiyorduk gittik iki parça birşey aldık 97 lira tuttu oda bir günlük
(289 puan) tarafından
Bu  banu alkanın  günü geldi yalıma mazot alamadım hesabı olmuş biraz  :) :D
tarafından
Ne alaka
0 oy
(621 puan) tarafından
Aynen valla eşimede kıyamıyorum gerçekten o da çok üzülüyo belli etmemeye çalışıyor zor zamanlar
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Asgeri ücretle çalışana Allah im yardım etsin gerçekten hayat çok zorlaştı
0 oy
(62 puan) tarafından
Allah hakkımızı alsın inşallah. hepimiz aynı durumdayız. Artık zorunlu olmayan hiç birşeyi yapmiyoruz
0 oy
tarafından
Asgari ücretle calismiyor eşim evde kira değil ama gerçekten zar zor geçiriyoruz 4 çocuk var bide önümüz yaz ve bayram nasıl giydircez onu düşündük biraz önce 
0 oy
(7,542 puan) tarafından
Zaman öyle bir zaman oldu ki tek kişinin çalışmasıyla ev dönmüyor anca sekiz on bin lira maaş alacakki bir tık ferah yaşatabilsin ailesini.
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Vallahi bizde öyle ogluma bayramlik olarak letgodan alıyorum durum o derce kotu valla kaynanamlarla yasiyoruz evin yicek içicek eksiğini onlar aliyo allahtan ama yine cok zor
0 oy
(240 puan) tarafından
Aynı durumları bizde yasıyoruz canim Allah yardımcımız olsun. Asgari ücretle cok zor gecim, bnde çocuğuma Baskalarının kıyafetlerini giydiriyorum daha 1 yaşında. Bnde istiyorum çesit çesit alayım giydireyim bebeğime ama olmuyo yetmiyor :( yemeye içmeye bile yetmiyor 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah canım ya tavuk yaparsın yanına çorba bide salata yeterli eğer yaprağın varsa sarma sar elinden ne geliyorsa valla ekonomi çok kotu birşey alınmıyor hayat çok pahalı Rabbim herkesin yardımcısı olsun

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 292 göst.
27 Haziran 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 155 göst.