0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün pazara gittik ayakkabı alacaktım kızıma paramız yetmedi pahalıydı maalesef. Daha sonra simit ve meyve suyu aldım ona biryerde oturup yemesini bekledim. İki tane küçük kız da geldi anneleriyle. Aynı ayakkabidan almışlar çocuklarına bilmiyorum kızım onlara bakınca çok zoruma gitti. Bugün de parka gittik uçan balon satıyorlardı havası hemen iniyor 35 lira dedi almadık. Onun için çok ağladı. Bir anne olarak zoruma gidiyor bu tür şeyler. Çocuklara artık maddi imkansızlık dışında pek birşey ogretemez olduk ne yazık ki ..

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zor bir durum Allah yardımcın olsun bizim de seninde sağlıklı olsunlarda baska bisey bende istemiyorumm
-Reklam-
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Zoruna gider ayrı mesele. Öğreteceğiniz bence maddi imkansızlıktan önce insan olabilmek elinde olan küçük şeylerle yetinmesini bilsin mutlu olsun 
tarafından
Bu halimize şükür o ayrı fakat bunlar zaten her çocuğun elinde olması gereken küçük şeyler
(1,610 puan) tarafından
Olması gereken küçük şeyler ama bir balona da ben kalkıp 35 TL vermem 1 2 TL lik balon alırım onun yerine. Veya 35 TL balona vereceğime kızıma döner ayran alırım yer içer karnı doyar en azından
tarafından
Burada sorun olan o küçücük balonun bu fiyat olması zaten. İmkanların olduğu bir devirde imkansızlıgi yaşamak. Fakir çok fakir olurken zenginin çok zengin olması. O parayı ben de böyle düşünerek vermedim vermem de.
0 oy
(2,834 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun cif maaşız ama kredi kartı 1 maaşı geçti ve ne bir yere gittik ne  büyük boy bir harcana yaptık 
0 oy
(1,149 puan) tarafından
En çokta bundan korkuyorum iste simdi kucuk herseyi istemiyo bilmiyo ama istediğinde alamazsam cok üzülürüm gercekten simdi bi sekilde kısıyoruz kızımdan kendimizden ama büyüdükçe olmayacak napacagiz bilmiyorum Allah yardimcimiz olsun 
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun canm 

Tamam bir anne olarak evladını hicbirseyden eksik birakmak istemiyorsun ama gercekten hepimiz yanlış yapiyoruz 

2 kız cocugu büyüttüm yok zamanimizdi ozamnlar elimde oldukca pazardan ufak tefek ucuzundan oyuncak almaya calisirdim kizlara ya bir oynarlardi bir kiymetini bilirlerdi çünkü oyuncakları sayılırdı 

Simdi 2 yasinda oglum var cok sukur eskiye gore maddi açıdan daha iyiyiz kizlarda yapamadigimi anlamadığımı oglumda yapmaya calistim 

Daha dün anladim ki hata yapiyorum 

Salon ablalarin odası mutfak her yerde oyuncak ve hicbiriyle oynamiyor 

Neden cesit cok her cikmamda farklı bir oyuncak aldım cocukta heves kalmadı 

Bence zor olan şeyler daha kiymetli 

Az olsun öz olsun 
tarafından
Her istediğini yapabilme gibi bir imkanımız yok olmayacağını zamanla anlayacak maalesef fakat bunlar çok ufak tefek olması gereken şeyler. Asil sorun bu kadar pahalılık ve nereye gittiğimiz.. Anlatmaya çalıştığım da o üzüldüğüm konu da
0 oy
(845 puan) tarafından
Bu devirde yaşamak gerçekten zor herşey ateş pahası tek maaş geçinmeye çalışıyoruz kredi borcumuz var ve bir aylık bebeğimiz. Üç beş de olsa kenara para koymaya çalışıyoruz çocuk için Allah herkesin yardımcısı olsun
tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun gerçekten zor.. Pazar alışverişi yiyecek derken zaten ay sonuna pek bişey kalmıyor. Bu halimize şükür ama maddi imkanların olduğu bir devirde nasıl oldu da bu kadar imkansızlığa dusuldu kafamı bu kurcalıyor sadece
0 oy
tarafından
Tabiki.bu zamanda geçim çok zor Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Bazen bizimde alamadığımız şeyler oluyor altin borcumuz var daha ödüyoruz ev kira. Ama yemin ederim biz bekarkende çok çektik hemde kira derdimiz olmamasına rağmen annemler bize her şeyi alamazdı bayramdan bayrama doğru düzgün kıyafet alabilirdik. Elin eskileri öle büyüdük hep oyuncak desen nerdeee uçan balon benim hayatım boyunca hiç olmadı dokunamadım bile mesela. Bi oyuncağımiz olurdu onuda nereye saklayacjimizi bilemezdik. Şimdi kızımın sayısız oyuncağı var hepsi her yerde onu atıyor diğerini alıyor kırıyor. Hiç bir değeri yok keşke bunlar maddi eksiklikten dolayı değilde sırf çocukların eğitimi için yasaklasaydik. Yokluk çok zor ama mutsuzluk sebebi değil ben bekarken daha mutluydum oysaki şuan bekarligima kıyasla daha iyi durumum. Demem o ki elimizden bir şey gelmiyor söylenip duruyoruz ama napalim kimse bize sormuyor ki zamn yaoalim mi yapmayalım mı diye mutluluk için sebep uretirsek çocuklarımızı daha huzurlu büyütüruz. Ben şuan bilinçli olarak kızım.bir şey isteyince eğer evde varsa veya fuzuli ise hayır almiycaz diyorum önceden hemen alırdim alamazsam üzülürdüm eşimde kızdı bana bu kızı böyle alıştırma diye. Meğer nede haklıymış eşim. Ama suda var bilerek vesile olanları da Allah Kahhar ismiyle muamale etsin 

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 719 göst.
0 oy
12 cevap 592 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde swl.nml133 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
68 cevap 1,815 göst.
11 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 322 göst.
25 Aralık 2021 Aile kategorisinde pikachu00 (46 puan) tarafından soruldu