0 oy
1,167 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Çocuk 3 buçuğa kadar uyumadı zar zor uyudu 12 den beri sallıyordum baygınlık geçiricem ayağımın ağrısından uykusuzluktan saat 4 e kurmuştum alarmı ama kapatıp uyumuşum çocuğun sesiyle kalktıgımda saat 6 dı kocamda başladı saydırmaya halimi gördüğü halde hiç anlayışlı değil 

27 Cevaplar

+27 oy
tarafından

şu erkeklerin anneleri gibi davranmaktan vazgeçmediğiniz sürece malesef bunları yaşamak zorunda kalacaksınız. 1.si eli ayağı var kendisi kalkabilir bu senin neden görevin olsun? 2.si evet çalışıyor olabilir sen de evde yan gelip yatmıyorsun o dışarıda senden daha az yoruluyor emin ol. 3.sü oruç mideyi değil bütün olarak nefsi köreltmek için tutulur. oruç tutuyorum açım bahanesiyle evde eşine çocuğuna, sokakta parkta elaleme ,trafikte diğer araç sürücülerine saldıran bağırıp çağıran insanların oruçlarının kabul olduğunu falan sanmıyorum. böyle oruç olmaz. eşin boşuna tutuyor bence bugünü. 

Kalp kırmak, Kabe yıkmak gibidir diye boşuna söylenmemiş..
tarafından
++++++
(2,493 puan) tarafından
harfi harfine katılıyorum++++
tarafından
Aynen çok haklısın
-Reklam-
+2 oy
(12,856 puan) tarafından
Neden kendi de alarm kurup kalkmıyor ki benim eşim kendisi kalkar sahurunu hazırlar yapar
+2 oy
tarafından
Canim kötü olmus sen haklısın ama oda haklı simdi ac susuz calisacak aksama kadar bide sigara kullanan biriyse baya sıkıntı altan al deyme sen sakin kal aksam düzelir hersey bidakine hazırlar yatarsinn
tarafından
Hakli falan degil eşim kendi kalkar hazirlar yer cocuk uyanmişsa onunla bile ilgilenir nasil alişirsa öyle gider bazen okdar uykusuz kaliyorum ki halim olmuyor aksam yemegi yapamiyorum eşim işten geldiginde hazirlar beraber yeriz anlayiş çok önemli ama bunu aşılamakda lazim bebege bakmakla yukumlu sadece anne degildir anne kadar babada bakmak zorundadir baba işte calisiyorsa anne de evde calisiyor böyle olmamali
tarafından
Benim eşimde seninki gibi. İftarda hazırlar. Bir tavuk koyup pilav yapıp salata da yapar. Çocuğa bakarım derse ben yaparım.  Nevar bunda. Sahura hergun o uyandırıyor. Geçen gün uyanamamis. Ben de ona kizayim ozaman. Hahaha. Bir alarm duymadın ve ve yaziklar olsun . Süt veriyorum suuuttt. İnsan uyandırır düşüncesiz... mi diyim?
tarafından
Zaten olmasi gereken de bu biz cocuklarimiza tabikide bakicaz ama biz ne kadar anneysek onlar o kadar baba tabikide bakicaklar vicdan merhamet ya valla üzülüyorum boyle seyleri okuyunca
tarafından
Bunun aileside böyle çanım çocuğa bakmak annenin görevi o bir erkek der hep annesi bu şekilde terbiye etmiş
tarafından
Siz böyle yangina körükle gidin bu mübarek günde kime gore neye gore bu haklılık payi o sinirlenmis kizda üstüne mi gitisin ne yani hapiniz bi kendi kocalarinizi anlattiniz onumu sordu bu kiz burda yok erkekler yuz vermeyin ne alaka ne alaka yani bende 22 yıllık esim neler neler yapar onumu anlatim kizim sen bunlara bakimda esinle arani acma uygun bi dille anlat bacim evliklik bu olur boyle seyler ayni seyi sende yapsan esine ben üstüne gitme derim biriniz ates olunca doyeriniz su olsunki evliklik gitsin haklısin veya deyilsin koni bu olmamali mutlumusun sen gerisini bosver  kimsenin lafina bakma beyenmediysen benim laflarima bakma çünkü o evde olan sensin sen hayat paylasiyosun isine gelni yap biz sonucta bilemeyiz yaniii sen daha iyi bilirsin canimm
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Hepsi ayni canim merak rtme benimkide oyle kendisi kalksin yesin cok biliyosa
(69 puan) tarafından
Sihirli ellere katılıyorum asla benim eşimde bağırmaz
(15,985 puan) tarafından
Oooo selo yine sahalardasın. Bende bazı postlarda karşılaşıyorum herkesin eşi öyle diye yazıyorlar. Bende geçenlerde birine genelleme yapma sizin eşiniz öyle diye her es öyle olacak diye bir şey yok. Yorum sahibi bana cevap verdi ama görmeme bile izin vermeden hemen yorumu gizledi :D
(2,710 puan) tarafından
Hepsi aynı değil kendinizi kandırmayın ;)
(1,243 puan) tarafından
Ya kızlar  niye bu kadar üstüme yürüdünüz ki benim çevremde ve esimde gördüğüm bu onu söyledim sizin kocalariniza nazar degmesin maşallah he postun sahibinin de kocasına yapabilecegimiz bisey yok adam bu saattein sonra degismez çünkü bende kendini bosa üzmesin dedim yani olay bu.
(5,240 puan) tarafından
Üstüne yurumedik cnm genelleme olmasın diye dedik rabbim kocalarınızi ıslah etsin ne diyim dilleri size donemesin insallah
0 oy
tarafından
Ben lohusayim tutamıyorum eşim Kendi kalp hazırlar yer yatar sabha kadar uykszm
0 oy
tarafından
Eli ayaği yok mu alarm kursun kendi hazirlasin
0 oy
(597 puan) tarafından
Yaa cidden sinir oldum bebekli bi kadin bide sahur mu hazirlamalı kalksın kendi ne yicekse yesin 
0 oy
tarafından
Benim eşimde kalkamıyor saat.kuruyoruz uyarıyorum kalk diye tamam diyip yatıyor  iftarda yediği ile tutuyor orucu valla
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Bende uyanamadim gece Sessizce çıktı gitti küstü sanırım :) 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım bütün eşlerin hepsi aynı 5 dakika geç kalsan başlarlar  sen de ona yüz verme halimi gördün ortada bir kere de sen kalkıp hazırlasaydın ya da uyanıp beni de uyandırsaydın her şeyi benden bekleme seydin sonuçta benim bir bebeğim var uyumadığını yatmadığını da görüyorsun de 
tarafından
Yada tammfersi çocukları birkerede o uyutsaydi. Ramazanda barindestek olsaydı. İyi olmayan insan iyi degk
(1,937 puan) tarafından
Ya işte maalesef erkekler böyle neresinden tutarsak elimizde kalıyorlar al benimki de böbrek ağrısı var diye tahlile gönderdim git yap diye kan tahlili vermiş  kan tahlili ile böbrek ne alaka idrar tahlili yapmaları gerekmiyor mu doktor da bir kere yanlış yapmış ya demiş bir kan tahlili yapalım eğer bir şey çıkmazsa ondan sonra bir daha geldiğinde idrar tahlili yaparız o da ondan beter dedim o erkek sen erkeksin aynı kafa devam edin
0 oy
(1,368 puan) tarafından
.bende kalkamıyorum ki genelde hiç kalkamam ya eşim kalkıp çayı koyar beni uyandırır yada oda kalkamazsa öyle tutarız bir kezde sormadı bile neden kalkmadin yemedik diye çünkü halimi görüyor hele ramazanda insan çocukla dahada perisan oluyor gece gündüz birbirine giriyor iş güç yemek aç karnına çocuk bakımı zor anlamalı yani
0 oy
(119,331 puan) tarafından
kendi kalksaymis yaa ne dert ediyon
0 oy
(44,694 puan) tarafından
Kendi kurup baş ucuna koyup kalksaydi o zaman hem sahur hem çocuk öle.kolaymi 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Den.gesiz he.rif ya ***** benm esim uc aylarin basinda basladi oruca daha bes parmagimi gecmez kalktigim. 3 cocuk var biri bir bucuk yasinda zatn cok gec uyuyor bide nasil kalkalim robot muyuz geri.zekali az yesin de yardimci tutsun eve cok biliyosa
0 oy
tarafından
Dönüp totonu yatsaydin bacım afkursun dursun. Açlıktan ölmez merak etmesin. 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Camış gibi yatacağına kendi kalksaymis 
0 oy
(373 puan) tarafından
Haklısın canım benim evet şimdi o da aç aç işe gidecek ama onun eli kolu var çok şükür kalkıp hazırlayabilir yani senin böyle zor durumda olduğunu görünce ama erkek milleti her zaman kadınların hazırlamasını ister hiç anlayışlı değiller
tarafından
Aynen hemde hiç anlayışlı değil
0 oy
(489 puan) tarafından
Alarma yarım saat kalmış canım öyle uyumussin canım ya anılarım canlandı gözümde bebeğin gece uyumuyorsa o uyanıkken sende uyanık ol uykusu gelmiyorsa zorlama sana da yazık bebeğine de oyun istiyordur canı yada bı sorunu vardır elinden geldiği kadar eşin uyanmasın sabah işe gidiyor malum gündüz bebeğin uyudugunda sende uyu fırsatını kolla hep uyu sahura gelince alarmın iki üç defa çalsın uykuda kalabilirsin bebeğin uyaniksa eşini çağır kalksın hazrlasin biseyler birrwber sahurunuzu yapın yazık günah adam aç gitti mutlaka uyandır onu uyumadan önce canım küçük bı sorundan evinizin huzuru kaçtı bak 
tarafından
Resmen baygınlık geciriyordum yorgunluktan uykusuzluktan heryerim ağrıyordu uyuya kalmışım
(489 puan) tarafından
Neyse bacım giden gitti akşam güzel bı yemk yaparsın kocan da sakinlesmis olur guzelcene kendini de ifade et konuş geçer gider küçük selyer bunlar Allah büyük dertler vermesin inşallah
tarafından
Tutmamış eve geldi şimdi çay yap dedi bende yapmıycam
0 oy
(267 puan) tarafından
Nasıl insanlarla evlisiniz yahu Allah yardım etsin 
tarafından
Amin canım
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Bende gece saat caldı esımın telınde bır ıkı daha yattım tam kalkıcam hadi dedi bir sinir geldi sctrma bebeğine dedim kalktım tek basıma hazırlıyorum paşa uyuyo bı de deh dehliyo uykudan kalkınca zaten sınırlı oluyo ınsan.Sakınlestım sonra hazırladım yedik.Bosver canım sahursuz tutmaktan ölmez 
tarafından
Aynen böyle yapacaksa tutmasın daha iyi sanki keyfimizden kalkmadık

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 156 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ❤Prensesannesi❤ (4,546 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 435 göst.
11 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 254 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 187 göst.
28 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yildizsumeyye (488 puan) tarafından soruldu

379,930 soru

11,373,320 cevap

34,855 kullanıcı