0 oy
872 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Konu hakkında bilgisi olan var mı eşi askeriyeden soran filan duydugumdan beri ağlıyorum göz göre göre savaşa mı giricez napıcaz biz ??

17 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Ulkemizi ne hale soktularr Atamin kemiklerii sizliyordur eminimm.

Suriyeliler elleri cebinde ulkemde geziyor kendi vatandasimdan daha cok imkanlara sahip. Benim kendi insanim acliktan oluyor ama onlar maas aliyor hastaneden bedava yararlanior vs vs.. ne sinirr bozucu biseyya kimimizin esii coluguu cocugu evladida orda vatan hainleriyle savasiyor baska ulkedee baska topragin insanlari iciin. Ne sacmaa ne snir bozucuu ya 
-Reklam-
+4 oy
(747 puan) tarafından
Bizim kocalarimiz gidecek suriyeliler de durmadan çocuk peydahlayacak nargile içip gezecek burda . Lanet olsun bu zihniyette olan devletimize ilk başta onları eğitip ellerine silah verip kendi ülkeleri için savaşmayı ogretseler ya! 
(628 puan) tarafından
Ortada devlet olsa böyle olmazdık. Doldurdu Suriye'lileri içimize. Savaşmayın gelin burda kuluçkaya yatın diyede para verip durdu. Önce onları yollasınlar sonra bizim askerimizi.
(2,931 puan) tarafından
Yada acsn kapıları göndersin avrupaya gitmelerine yardim etsn hatta
(628 puan) tarafından
Oda iyi fikir ama Avrupa almaz sırf Türkiye yi bozmak için para verdiler, Suriyelileri alalım diye. O parada yok ortada kim yediyse
(2,931 puan) tarafından
Sozde evet diycek el altindan gonderecek kim uyuyo kurallara hani soraralarsa da görmedim duymadım bilmiyorum
(628 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.
+2 oy
(3,136 puan) tarafından
Türkiye ye girmelerini engellemek için türk askerlerini yolluyorlar türkiye yi korumak için ama suriyeliler geldiğinden beri ülke ne hallere girdi 

Alsınlar suriyelileri götürsünler koysunlar savaşa bizim askerlerimiz neden gidiyor yazık değil mi. Suriyeliler yan gelip yatsın keyfine baksın bizim insanımız da gidip canı pahasına savaşsın. Ne güzel dünya yaa.

(628 puan) tarafından
Aynen katılıyorum sana kesinlikle onların önce gitmesi lazım. Hepsini göndermeleri gerekiyor. Neden bizim insanımız şehit oluyor, önce onların savaşması gerek bizim değil.
(3,136 puan) tarafından
Ama işte sonuç olarak onlar burda yaşıyor bizim askerimiz de orda.
(628 puan) tarafından
Evet böyle adalete artık diyecek birşey kalmadı. Yazık ya defolup gidemedikleri gibi bizide savaşa itecekler.
(3,136 puan) tarafından
Daha biz ne hallere düşecek acaba
+1 oy
(12,856 puan) tarafından
Benim eşime de gelmiş yarın gidicekmiş
(12,856 puan) tarafından
Her ay bedavadan maaş alıyorlar her ay kendi insanımız sürünsün çuval çuval erzak yakacak yardımı yapılıyor onlar sefa sürsün Suriye temizlense bile hayatta gitmezler
(628 puan) tarafından
Bencede gitmezler. Denize girsek Suriyeli, çay bahçesine gitsek Suriyeli, bizden daha fazla eğleniyorlar yani
(12,856 puan) tarafından
Aynen bizim burda ilk öğretim okulu var ve hepsi suriyeli öğrenci hepsinin ağzında küfür oğlumu asla göndermek istemem daha şimdiden düşünür oldum sanırım annelik bu dua edelim çok şehit vermeden bitsin ve ülkelerine dönsünler inşallah canım
(628 puan) tarafından
İnşallah canım bizi geçtim çocuklarımız için inşallah herşey güzel olur.
(12,856 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Belirli  yaş aralığını mı neye  göre  çagırıyorlar acaba
(17 puan) tarafından
Her ailede 1 kişi seferbelik oldgnda cagriliyormus da seferberlik ilan edecek kadar ciddi mesele var herhalde
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Bende bunu mrk ediyorum niye bizimkiler gitcek acaba birde girmezlerse hapis cezasi var diyolar bizimkiler gidene kadar suriyleileri toplasinlar ellerine silah artik ne gerekse versin gondersinler 
tarafından
Aynen suriyeliler var bizim ülkede yasyolar onları yollasnlar allah allah allahm su an cok kötü oldum ya :((
tarafından
Nasil eslerimizi savasa mi cagiracaklarmis bende akabe tokide oturuyorm
(2,749 puan) tarafından
Oyle soyleniyor bzmkilerede msj gelms burda bi turlu ucak sesleri kesilmedi . sivelleri hedef almislar suructa ve akcekalede siviller vurulmus olulerimiz ar :(
tarafından
Allahimmm yardimcilari olsun inşallah eger gerekiyorsa mecbur gidecekler gidenlern hepsi ana kuzzusu evli çocuk lu Rabbim yardim etsin :(
tarafından
aminn insallah baska sehit vermeyiz sivilleride korusun rabbim
0 oy
(597 puan) tarafından
Az önce öğretmenler odasında söyledim böyle bişey varmış diye sosyal bilgiler öğretmeni hemen askere alacaklar demek değil ihtiyaç olursa haberleri olsun hazırlıklı olunsun diye yapılan bir şey dedi
(17 puan) tarafından
mesela geçen yilda operasyon yapildi fırat kalkanı ama seferberlij cagrisi yapilmadi bunda durum ciddi herhalde ondan önlem aliniyor
tarafından
Bu cunku diger operasyonlara gore cok daha kapsamli bir operasyon yagmurcemre
0 oy
tarafından
Bu bir tatbikat diye biliyorum canım eşime öyle mesaj gelmiş seferberlik kağıdı olanlar öncelikli olarak emniyete teslim olsunlar diye herhangi bir seferberlik ilanı edildiğinde karmaşa olmasın diye hazırlık imiş 
(17 puan) tarafından
İşte onu merak 3diyorm savasamı hazirlaniyoruz ;(
tarafından
Olası bir durumda hazır olalım diye heran her şey olabilir canım türkiye zaten her daim tehtit altında olan bir ülke allah birlik ve dirligimizi daim etsin
0 oy
(446 puan) tarafından
Noldu ya seferberlik mi ilan edildiki offff
tarafından
hayır henü öyle bi şey yok sakin olun
0 oy
(446 puan) tarafından

image

nette bu cikio
(17 puan) tarafından
Cnm bend okudum bunu sefer görev emri cıkmıs olası bi savas durumunda birliğini yerini öğreniyolarmiş ama durum kötü ki bunlara gidiliyo diye düşüniyorm
(446 puan) tarafından
İnşallah hiç gerek kalmaz rabbim yardimcilari olaun
(17 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Savas olmasi icin karsida bir devlet olmasi gerekiyor karsimizda ** surusu var.

Vatandasin haberi olsun diye soylenmis bir duyuru 
0 oy
(659 puan) tarafından
Her askerın her arabanın hatta traktorun bıle savasta seferberlıgı vardır belırlı bır yasa kadar
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım Allah o günlere fırsat vermesin ama amaç bilgilendirmek. Olası bir durumda seferberlik ilan edilirse herkes ne yapacağını bilsin. Inşaallah öyle seylere ihtiyaç olmaz .askerimiz gittikleri gibi dönerler. 
0 oy
(628 puan) tarafından

Nasıl yani bende eşime sordum seferbeklik onunca önce ilk tezkere alanları sonra en yakın tarihte askerlik yapmış olanlar çağrılıyor dedi. Eğer sıra bana gelirse yaşı 48 o zaman durum vahim dedi. Ama ben beklemem gönüllü giderim dedi. Biz ne olacağız izin vermiyorum dedim. Suriyelileremi bırakacağız güzelim ülkemizi:(

0 oy
(13,050 puan) tarafından
Neden korkuyorsunuz anlamadım Seferberlik Allah korusun ülkemize çok büyük saldırılar olur Var olan askerler yetmez bu sefer askerliğini yapmış vatandaşa başvurulur.

Bakın eşim asker, şuan dahi haberlerde gösterdi asker sevkiyatı oluyor bizim bulunduğumuz şehir de eşime sordum duyduğum kadarıyla kimse gitmedi dedi yani merak etmeyin sizin eşlerinizi al eline silahı gir cepheye demezler.
(17 puan) tarafından
Ben eşim gidicek diye korkmuyorum ki Allah korusun ülkem kötüye gidicek diye korkuyorm
0 oy
(854 puan) tarafından

Ay cildiricam. Okudukca deliriyorum. Ne yapar ne ederim giderse. Sonra ırkçılık yapiyo oluyorum ama su sokaklardaki pislikleri gördükçe ben nasil gondericem kocami kardesimi ya aklimdan cikmiyo :'(

0 oy
tarafından
Sadece askerliği doğu görevi yapan gidiyo
tarafından
H ayır benim eşim kıbrısta yaptı oma da gelmiş az önce askeriyeye gitti sorgulamak için diyarbakır çıkmış bi sıkıntı halinde oraya gidicekmis

İlgili bir soru bulunamadı

380,436 soru

11,390,325 cevap

34,899 kullanıcı

...