0 oy
154 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
tarafından yeniden açıldı

Bende akıntı ve koku için tedavide oldum geçmedi.(mantar yok). Şimdi rahim filmi çektirmem lazım . Doktor bir kaç saniyelik, anestezi yapmasakda olur dedi. Dayana bilirmiyim?

Diğer sorum, akıntı diyelim enfeksiyon falan. İlac maye içeri yeridildikde bu enfeksiyon tüplere ve yumurtalıklara gidib zarar verme olasılığı nedir? Bu işlemden önce enfeksiyon tahlili alınıb, varsa tedavi edilib sonra mı film çekiliyor?

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende sırf bayılmıyorlar diye yaptırmadım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ablam çektirmisti bayiltmiyorlar ama dediğine göre hiç ağrı vs hissetmemiş
tarafından
Öncesinde enfeksiyon tahlili verdimi?
tarafından
Hiç bilmiyorum ki canım 5 yıl önce yapmıştı hatırlamıyorum sadece ağrı olmadığını söyledi
tarafından
teşekkür ederim canım . ♡ Eğer sora bilirsen çok sevinirim. Sağolasın
0 oy
tarafından
Bi arkadasim yaptı bir ay önce ağrılı geçmiş dedi 
0 oy
(408 puan) tarafından
3 yıl önce yaptırmıştım devlet hastanesinde sanırım yapılan yere yada yapana göre değişiyor benim çok fazla ağrılı geçmişti öyle olacağını bilsem anestezi kesin isterdim. Test yapılıyor mu hatırlamıyorum ama antibiyotik vermişlerdi ameliyathane ortamı bişey olur diye. 
0 oy
tarafından
Ayık yaptırma canm , ben 3 kere yaptırdm 1. Sini narkoz almadan yaptırfım anamdan emdiğim süt burnumdan geldi 2 tanesi narkozlu yaptırdım ayrıca birkaç saniyelik değil 10 dk sürüyo
tarafından
Canım bende iç çamaşırımı ıslatacak akıntım ve sık sık tekrarlanan kokum vardı.Doktor gözle müayene edib tedavi yazmışdı. Tahlil istemediği için ciddi bişey yok herhalde dedim. Tedavim bitti yine aynıyım. Enfeksiyon olurda, mayeyle birlikde tüplere kadar gider diye düşünce girdi kafama. Bununla ilgili ne söyleye bilirsin? Doktor sende hiç bahs etdimi bundan?
tarafından
Benm çocuğum olmadığı için rahim filimi çekindm canm , enfeksiyonla ilgili bi olay yaşamadm geçmiş olsn çok
tarafından
teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben aç hatta oruçlu idim birden gelişti hemen gitmem gerekti girdim gerçekten 1 dk kadar bile sürmüyor o kadar sürse herhalde bayılırdım. Yani dayanılıyor korkacak bisey yok anlık gitmeden ağrı kesici biseyler iç. Enfeksiyon tüpleri gider diye bisey yok yani öyle Bi olasılık olmaz işlem dezenfekte bir işlem ilaçla da enfeksiyon yayilmaz. Enfeksiyon için tahlil alınmıyor bir gebelik durumu var mıdır onun için her ihtimale karşı gebelik tahlil alıyorlar 
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim . Dün doktora gitmiştim. Tüplere de bakarız dedi. Eve gelince bu düşünce aklımı kucaladı. İçimi rahatlattın.♡
tarafından
Rica ederim.
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Bak ben üç defa çektim rahîm filmini inan bana anestezi gerektirecek bir durum değil eğer adeey sancısı cekiyosan onun bir iki tık fazlası zaten uzun süren bir işlem değildir inan bana o bikac saniyelik acı içinde değmez vücuduna anestezi girmesine .. şimdi sana dicem göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor o kadar da değil gözünü kapatıyon açınca bitmiş oluyor
tarafından
teşekkür ederim canım . Enfeksiyonla ilgili birşey doktorun söyledimi hiç? Dün doktorun yanındaydım hiç aklıma sormak gelmedi. Şimdi sürekli düşünüyorum:))
(1,500 puan) tarafından
Yok kuzum çok uzun zaman oldu ben cekeli ama çok iyi hatırlıyorum enfeksiyon ile alakalı bişey demedi doktorum.. kiyamam ya hep böyle oluyor biliyo musun doktorun yanından çıkar çıkmaz herşey aklimiza geliyor ordayken kaliyoruz öyle .. doktorun eğer özelse arayıp da sorabilirsin canım
tarafından
teşekkür ederim ♡♡
(1,500 puan) tarafından
Rica ederim canım güzel sonuçlar alırsın inşallah ❤️
0 oy
(693 puan) tarafından
Anestezi almadan yaptırdım 5 dk lik bir işlem zaten dayanılmaz bir ağrısı yok
tarafından
teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 93 göst.
12 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nrsnr (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
15 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Jddjj (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
15 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Jddjj (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 193 göst.
9 Nisan 2022 Aile kategorisinde alparslaninannesi (485 puan) tarafından soruldu

378,131 soru

11,317,545 cevap

34,763 kullanıcı

...