+1 oy
388 göst.
Diğer kategorisinde (4,889 puan) tarafından

Özellikle bu ara çok post açılıyor hayız günleri ve  oruç hakkında. Herkes bildiğini yazıyor haliyle. Ama hassas bi konu. Soruyu soran arkadaşlar soru sorarken lütfen mezhebinizi belirtin ve cevaplayan arkadaşlar da lütfen mezhebe göre cevaplayın. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen. Ama 

Kişinin ibadetlerini yapacak kadar fıkıh öğrenmesi farzdır. Öğrenmeye imkân bulamayan kimse bildiği kadarından sorumludur. Ancak öğrenme şartları müsait olanlar öğrenmek zorundadır.

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Birde din mezhep ayırt etmeksizim ve herkesin bilmesi gereken sorular var. Mesela bugün denk geldim. Lohusayim 40 bitmedi ama kanamam yok eşimle birlikte olabilirmiyim ? 

Elinde Cat çat çat telefonla sağa sola girip saç makyaj bakana kadar birde şunların günahına baksalar keşke.. 
(1,918 puan) tarafından
Bu mezhepe göre değişiyor mu 40 bitmeden iliski olurmu bunu bilmeyen varmi gerçekten ya
(261 puan) tarafından
40 üst sinir hanefi mezhebine göre safiiye göre 60 gün. 40 veya 60 günden önce kanama tamamen biterse lohusalikta biter canim. 40 veya 60 günü asarsa özür sayilir artik. Hemen yargilamadan önce arastirmak gerekir cat cat :)
tarafından
Evet tabiki araştırmak gerekir. Duanı edio abdestini alabilirsin. Ama bazı şeylerden dinen uzak durmalisin
-Reklam-
0 oy
tarafından

Paylaşım için Allah razı olsun ...

0 oy
tarafından
Çok doğru canım Rabbim bizi saliha kullarından eylesin ne için geldiysek o şekilde yaşamayı nasip etsin Rabbim 
0 oy
(16,054 puan) tarafından

Burda çoğumuz anneyiz anne adayıyız..bu yaşına kadar gelip gusül abdesti nasıl alınır diye bile soran var :ermm:

0 oy
tarafından
Aynen ben seviyorum yeni dini bilgiler edinmeyi çok şükür okudukça sohbetleri dinledikçe  öğreniyordum 
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Doğru diyosun dostum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 663 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 506 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 377 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 233 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı