+3 oy
388 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kimisi çocuğuna icirecek mama bulamaz kimisi parayı harvurup harman savurur. Kimi çocuğuna bayramlik alamiyorum alanları görünce üzülüyorum der linc edilir. Kimi yoklukla imtihan oluyor kimi zenginlikle.  Obur dünyada bazisi yoklukla hesaba cekilecek bazısı zengilikle. Alla yardımcımız olsun.

Bende sanırım begendigi ürünün fiyatıni önemsemeden hesap kitap yapmadan alışveriş yapan insanlara imreniyorum. 

9 Cevaplar

0 oy
(8,589 puan) tarafından

Adalet sadece kadın ismi. 

Rabbim herkesin yardımcısı olsun inşallah 
tarafından
Bu durum sadece turkiyede yok ki komsun acken sen tok yatma derler ya bizde o yok işte
(8,589 puan) tarafından
Valla kendi adıma soyliyim yardımımı yaparm.  
Allah herkese merhamet duygusu nasip etsin
tarafından
Amin canım amin
(1,414 puan) tarafından
Kadınlara isim olarak verilen ama uygulanmayan şey..
(7,791 puan) tarafından
Pinar turkiye de gereksiz sekilde fazla var.
Tarim ulkesiyiz bircok madenimiz var yani yok yok olan bi ulkede patates 15 liraydi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim herkesin gönlüne göre versin
tarafından
Amin :)
0 oy
tarafından
çok haklisin bende aynı şekilde valla bakkala gitmeden hesaplıyorum oylr gidiyorum bırak siparişi 
tarafından
Demi insanlar artık insan gibi yasamak istiyor. Bir tatlı yemek yada disari çıkıp aksam yemegi yemek lukx olmamalı
tarafından
evet ama lux artik malesef en son ne zaman ciktik hiç hatırlamıyorum bile ekmek almadan almaya çıkıyorum oğlum ağlıyor bakkalın önünden geçerken bakıyorum çocuk eşyaları bile o kadar pahalı ki girmiyorum bile eve gidene kadar da ağlıyor kendimi kötü anne olarak hissediyorum
tarafından
Bizde öyle ama ben kötü anne olarak gormuyorum kendimi bazen hayırıda öğrenmeleri gerekiyor
tarafından
50 kuruş eksik olsun vermezler bile burda
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Zamanında yokluguda görmüş biri olarak buraya kendilerini acindiran insanlara kızıyorum rabbim görüyor zaten herseyi neden kendini burda küçük dusurursun ki burdaki insanları ne sanıyorlar acaba çok zengin felan mi herkes kendi yağında kavruluyor herkes kendi ekmeginin geciminin derdinde  8 sene 2 çocukla tek başıma yaşadım eşimden ayrılınca ama hep dik durdum kimseden bisey istemedim istiyemedim hep rabbime sığındım dedim ki hep rabbimin bi bildiği varki beni bu duruma getirdi suandada çok şükür allahima iyi bi evlilik yaptım rabbime çok şükür 
tarafından
Burda insanlardan yarim isteyen kişileri bende anlamıyorum ama bu zor gunlerde insanlar zar zor hayatta kalmaya çalışıyor. Ve bazi seylere ister istemez özeniyor
(7,829 puan) tarafından
Devlet yardımı alip altın alanlarda vardı burada o yüzden buradaki kimseye güvenmiyorum
(2,665 puan) tarafından
Kiz aglayanlardqn korkacaksın avm ler tıklım tıklım dolu herkes alışveriş yapıyor sorsan hepsi ağlar yokluktan ama hiçte öyle değil şükür etmesini bilmeyen insancıklar var
(7,829 puan) tarafından
Bazılarının durumu gercekten kötü oluyor onlara bir şey diyemem kimsenin hakkına girmek istemem ama yardım parasıyla da altın alinmaz yani gunah demek ki ihtiyaç yok ki alınıyor ihtiyaci olan cocuguna üst vas düşünür, dolabına erzak düşünür
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Aynı şeyi görünce aynı şeyi düşündüm.. 

Ama bunun zenginlikle alakası yok çalışıp kendi kendime harcarkende fazla tutumlu idim elim gitmez kalitelinin en en uygununu ararım.. Şimdi Rabbimin sınavından geçiyoruz tabi geçmek denirse şimdi de aciliyetler dışındaki şeyleri erteliyorum.. 

Harcarken hep düşündüğüm şey Hz. Ömer 7 yerinden yamalı kullanılmaz hale gelmiş yuların hesabını 7 yıl da anca vermiş sen neyine güveniyom kızım der nefsimi dizginlerim..
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Aynen oyle hayat cok adaletsiz. Ben bir seye cok ozenirdim. Kocası yuzune dokunanları. Nasip olmadı yapacak birsey yok. Bu hayatta hep kopek gibi calıstım hiçte oyle bir paraya sahip olunacak gibi degil
0 oy
(120,103 puan) tarafından
allah gonlune gore versin
0 oy
(44,800 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Az önce aynısını düşündüm.100 lira ayakkabi dandik olurmus bilmem ne.. 

Bence yokluktaydan cokta guzel oluyi o ayakkabi hatta seni mutlu da ediyo.  

Cok param var fiyosan bagisla sma ya bı çocuğun hayati kurtulsun diye vesile ol.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 167 göst.
21 Haziran 2023 Aile kategorisinde Prensannesi26 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 71 göst.
21 Ocak 2022 Aile kategorisinde Ne fark eder (424 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 367 göst.