0 oy
203 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Hanımlar hayırlı geceler 2 yaşında bir kızım var ve şuan 5 aylık hamileyim yeğenim kardeşine hala pek alışamamis anlasamıyorlar diye ben şimdiden kızıma karnımı sevdirerek bak burda bebeğimiz var sen abla olacaksın o senin kardeşin olacak diye anlatıp sevdirmeye çalışıyorum ama yanlış mi yapıyorum bilmiyorum erken dönem diye psikolojisini falan etkiler mi bilemedim açıkçası fikir almak istedim. Bu arada canı istediği zaman gelip karnıma sarılıp öpüp gidiyor sanki kardeşi de içeren hissedip tepki veriyor gibi geliyor bana :)

9 Cevaplar

0 oy
(3,127 puan) tarafından
Çok iyi yapiyosun bence ben de öyle yapıyorum hatta bebek adına konuşuyorum bebek soylemek istiyor ama karnımın içinde olduğu için duymuyorsun filan diyorum sana mesaj atmış bak seni çok seviyorum abi filan dedi diyorum suanlik kardeşini çok seviyor bakalım bizimkisi 5 yaşında inşallah doğunca da böyle olur :)
(34 puan) tarafından
İnşallah doğunca da severler birbirlerini anlaşıp oyun oynarlar benim kız biraz küçük olunca tedirgin oldum açıkçası
(3,127 puan) tarafından
Evet o yaşlar biraz problem ama onla birlikte severseniz bebeği inşallah sorunsuz geçer bu dönemi gelen giden de çok onun yanında sevmemeye çalışsınlar. Abimle aramda 1.5 yaş var benden nefret ediyordu dövmeye calisiyodu sürekli onun yanında beni çok seçmişler kiskanmiz o da haliyle :)
-Reklam-
0 oy
(248 puan) tarafından
Benimde 33 aylık kızım 4 aylık oğlum var bende bi dönem sonra hep kardeşin olacak ama ilk zamanlar oynayamayacaksiniz hep uyuyacak aglicak emecek dedim bunu bu şekilde anlatmak çok önemliymiş gerçek neyse o şeklinde. Bizimde sıkıntılarımız çok oldu ilk 3 ay özellikle ama şimdi çok şükür yoluna giriyor. Birde birjsinin önerisiyle ona sorumluluklar verdim mesela kızım benim içerde az isim var kardeşine bakarmisin korkmasın sen yanındayken onu korursun ben gelene kadar gibi tabiki gitmedim uzaktan izledim her seferinde kardeşine göz kulak olurken gördüm çok şükür şimdi artık öyle yaptım diyemi ne dibinden ayrılmıyor:)) 
(34 puan) tarafından
Bende doğum yaptığım zaman hediye alıp kızıma bunu kardesin almis sana falan diyip sevdirmeye çalışacam ama başarılı olur mu bilmiyorum tabi
(248 puan) tarafından
Bizde yaptık onu uzun vadede tabiki çok etkili değil ama mutlu oluyor.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kizim dort yasindaydi 31 haftaya kdr soylenedim.kndi anladi ki cok istiodu. doktoru soykemeyin dmsti. senin ki cok kucuj
(34 puan) tarafından
Yeğenim 4 yaşında kardeşi 2 hala kardeşine vurur falan öyle olmasın istiyorum ama bilmiyorum erken mi diye gercekten
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Ne kadar alissada doğduktan sonra ki süreç farklı oluyo benim kizim 7 yasinda ilk haftalar kardeşine alışamadı cok kıskandı küçük te değil sizinki gibi karnimdayken  seviyordu kardeşim olacak diye seviniyordu ama doğunca işler değişti kizim bana bebek seni benden çaldı demişti şimdi 3 aylık biraz alıştı 
(34 puan) tarafından
Orası da var tabii inşallah kolayca alışırlar birbirlerine
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kizim 8 ayliktk diğer kızımı öğrenmiştim büyüdükçe kardeş burda diye bende sevdirdim hep neyse dogdu tabi içerlendi çünkü daha kendi bebek yavrum simdi opuyo arada vuruyo oyle geciyor bakalim ama sevmesine engel olmuyorum iyi huylu yaklaşıyorum cici öp kardeşi diyorum vurmaya kalkinca hayır annecim diyorum yapmiyo ama bazen beni kiskaniyo ve vuruyo 17 aylik daha bilemezki sadece alıştırcaz nasil yetistirirsek oyle büyürler sağlıkla kucağına al insallah gene senin kız büyükmüş anlar ozmana kadar iyice 
(34 puan) tarafından
Ay inşallah çok teşekkür ederim
(5,240 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Bence çok iyi yapysn bnde 37 haftlk hamilym 3 yasnda oğlum başdan beri aşıladım bu duyguyu karnmi hep sevyo öpüyo kardesm bnm dio abicim diye sevyo güzelce anltyorm hastnye gidince diyo anne kardeşimi görmeye gidyorz seviniyo ultrason resmni alyo eline öpyo smdilik çok iyi doğunca nasl olur blmyorm başlarda biraz zorlnrz belki ama alisrlar
(34 puan) tarafından
İnşallah sağ salim kucağımıza alırız ve kardeşler alışırken bir birine zorluk yaşamayız:)
(1,122 puan) tarafından
Amin inşallah cnm benim:)
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Benimde ilk oglum 2 5 yasinsa olcak ikincim surpriz oldu:) 3 aylik suan ama hala kiskanclk devam beni degil ama.babasini asiri kiskanyo nrmalde de oledir babaci cok benden bile kiskanir babasini arada her sey nrmal ama arada vurmaya calsyo hala ins gecer zamanla bakalm
(34 puan) tarafından
Büyük ihtimal kıskançlık bizde de babaya olur gibi geliyor benim kızımda aşırı babaci gece bile uyanınca baba diye ağlıyor :)
(13,821 puan) tarafından
Evet kizlar zaten babaci oluyor genelde ama benim oglum oyle her seyde baba der beni degil onu kiskanir uyanir uyanmaz baba nerde der telefonla kbussa aglar araba park eder aglar duser baba diye aglar daha neler neler:)
0 oy
tarafından
düzenlendi

Bende hamile iken öyle yaptım 2 yaşindaydı oda ismini söylemiştim bak burada ali var senin kardeşin doğana kadar herşeyi anlattım söyledim doğdu çok şükür resmen kardeş bağımlısı oğluma karişsa hiç kızmadım serbest biraktım tabiki ilk 2 3 ay çok kıskançlık oldu sonra düzeldi, herzaman bi çocuğun üstüne gidersen o daha kötü sonuçlar aça bilir işte kardeşinin beşiğine eşyalar koydum yeni ayakkabı aldığım zaman koydum ve dedimki aaa bak bebek sana ne getirmiş onu çok sev o seni çok seviyor, hep ikisini tek bıraktım ama gizliden izledim sıkmadım hiç acıttığı zman ona anlattım, ilgin 2 katsa 4 kat oluyor büyüğe zor ama inşallah geçiyor bizimki 6 aylık kızım çok acayip sahiplendi çok seviyor vurma kızma hiç kötü bişey bebeğe yapmadı, şuan deli gibi kudurup oynuyor lar ve ben çok mutlu oluyorum :)) bazen bana neden üst üste yaptın ona yazık vss dediler şuan iyiki de olmuş çokta güzel oldu  eziyet ama keyfi daha güzel olacak 

(34 puan) tarafından
Sağ salim büyütmeyi nasip etsin rabbim hepimize inşallah :)
0 oy
(7,591 puan) tarafından
Doğru yapıyorsun bu fikre yavaş yavaş alışsın ama illa bebek eve gelince bi huyu hareketleri değişir onuda extra ilgi göstererek atlatabilirsiniz.
(34 puan) tarafından
Önünde bebeği pek sevmemeyi düşünüyorum kıskanmasın diye seversek de beraber sevelim istiyorum inşallah başarabiliriz

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 353 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 360 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 328 göst.
23 Ocak 2023 Aile kategorisinde Hilalyyy (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 466 göst.