0 oy
332 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından
Hamileyim ve öyle çok aman erkek olsun aman kız olsun değil sağlıklı olsun diyenlerdenim. Birgün rüyamda sokakta bir kadın karnımın şeklinin sivri olduğunu erkek bebek olacağını söyledi. Sonra 3-4 gün eşime ailelere söyledim bu bebek erkek olacak kesin diye. Rüyamda gördüm dedim. Yani kız da olabilirdi tabi ama rüyam o kadar gerçek gibiydi ki ben bile ikna oldum erkek olacağına. Ve birkaç güne doktordan da erkek diye duyunca dedim ki bakın malum oldu ben biliyordum dedim. Şimdi düşündüm biraz. Her rüyam çıkmaz benim. Ama böyle çok önemli zamanlarda gördüklerim çıkıyor. 5 yaşındaydım annem vefat etti.  Ben ölümünü birkaç hafta önce rüyamda gördüm. Bir rüyamda dedemin bize geleceğini ve onu iyi ağırlayamadığım için babamın kızdığını gördüm. Bizim şehrimize hastaneye gelmiş birkaç güne haberimiz yoktu tabi sonra gittik babam dedemden çok bana değer veriyordu. Ya ailevi meseleler biraz karışık ama dolaylı da olsa bu rüyamda çıktı  çünkü dedemi yıllardır görmüyorduk. İşte şimdi de bu rüya etkiledi beni bayağı. İnternetten baktım rüya tabiri vs. Hep bolluk bereket yorumu var. Ama gerçekten hamile birinin rüyasında bebeğin cinsiyetini görmesi yazmıyor. Bilgisi olan ya da benim gibi bu durumu yaşayan vardır belki diye sizlere sorayım dedim. 

19 Cevaplar

+1 oy
(127 puan) tarafından
Ben gebe oldugumu bilmiyordum rüyamda kucağımda bır kız bebek annem babam eşim var çok güzel kokan bı bebekti ismi ne olsun diyorum Umay olsun babam dio yok eşimde diyorki kırkı çıkmış koymamissin boşver koyma sonra diom Esra olsun rüyamda Esra koyuyordum 2 hafta sonra öğrendim ki 5 haftalık mi ne hamileyim 18. Haftada kız olduğunu öğrendim 21. Haftada kaybettim ve şuan onun adı Esra mezar taşında da o yazıyor 
(7,376 puan) tarafından
Başın sağolsun cennette  yoldaşın olsun insallah canım rabbim sabır versin inşallah
tarafından
Şefaatcin olsun inşallah. Bende kızımın adını Umay koyacaktım etrafımdaki herkes o nedir o nedir dedi bende Serra koydum. Oğlumda da o herkes o nasıl isim dedi. Ama koymuştum neyse dedim.
-Reklam-
0 oy
(897 puan) tarafından
Ben 2 oglumda da sürekli rüyamda kız görüyordum yada birileri bana kızın olacak diyordu ama hep tersi çıktı.. Hayırlısı 
(2,194 puan) tarafından
Banada öyle oldu 2 kez kız bebek gordum rüyamda hamile iken bebeği çok  sevdim ama sonunda oğlum oldu bencede herşeyin hayırlısı
0 oy
(1,742 puan) tarafından
Canım anneler hisseder lafına inandım ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri istemsizce oglum diye sevdim hep Bi anda agzımdan oglum lafı çıkardı herkes derdi kız diye derdim elimde degil Bi anda çıkıyor agzımdan o laf
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ben deli gibi kızım olsun istiyodum, sonra rüyamda doktora gidiyorum daha kapıdan içeri girer girmez oğlun olcak dedi doktor, bende dedim ki daha bakmadiniz bile nasıl anladınız dedim ben anlarım erkek dedi, sonra oğlum oldu
0 oy
tarafından
Bende rüyamda bir çocuk gördüm ama kız mı erkek mi anlayamamıştım altında kırmızı pantolon vardı daha çok kıza benziyordu. Kızım olacagini öğrendim bende :)
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Eşimin tarafı sürekli erkek olacak biz öyle hissediyoruz diyordu bende benim içime kız doğuyor diyorsun rüyamdaysa bembeyaz bir kız çocuğu görmüştüm şimdi kızım var 18 aylık oldu bile 
0 oy
(90 puan) tarafından
Ben erkek bebek doğurduğumu görmüştüm oğlum olacak inşallah 
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Bende rüyamda erkek görüştüm 2 defa herkeste erkek diyodu ama bir prensesim oldu bazen bilinç altı bazen de doğru çıkabiliyor
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Cinsiyet demiyimde hamile kaldığım gece peygamber efendimizi gördüm bana ağlama üzülme bak bu senin oğlun adı da Muhammed Zeyd dedi oğlumu gösterdi 5 yaşlarında filan bi çocuk :) rüyadan 20 gün sonra hamile olduğumu öğrendim dedim Muhammed Zeyd geliyo :) şimdi 12 yaşında ve rüyamda gördüğüm çocuğun birebir aynısı :)

İkinci oğlanda da ilk kız demişti doktor 6 aya kadar kız diye sevdik ama içimden bi ses ya erkek olursa diyordu ve erkek oldu :)    Kız hayalim hayalde kaldı :(

(3,551 puan) tarafından
Maşallah çok güzel bir rüya. Bende gördüm efendimizi. Tam cismi tipini gördüm. Boyunu posunu. Sende tam net gördü isen özelden yazarmısın?
0 oy
(683 puan) tarafından
Rüyalar direk çıkmaz hafif oranda farklı çıkar ve farklı yorumlanır seninkiler bana tesadüf gibi geldi benim ve kız kardeşimin rüyaları çok çıkar niye bilmiyorum Allah'ta bize böyle bişey vermiş kız kardeşim oğlumu rüyasında görüp ismine kadar söyledi ve bende dedim ki asla o ismi düşünmüyorum etkilenmissin dedim şuan oğlumun ilk ismiydi gördüğü bize malum oluyir 
(202 puan) tarafından
Ne bileyim etkilendim bayağı, çünkü normalde saçma sapan rüyalarım mesela bu gece bir mafyanın oğluyla evlenmek zorunda kalıyordum. Kına gecem oluyordu, kınanın yakılışını hissettim.  Eşimin ölen abisinin eşi geldi dedi ki bu aileye gelin olma. Eşim öldü ama hala ellerinde tutsağım kaç dedi. Ben tam kaçarken 2 tane adamını vurdu babası. Beni korkutmak için ben de kaldım mecburen. Sonra uyandım. Eşimle eşimin ailesi kiiimm mafya olmak kim. Eşimi de seviyorum yani rüyamdaki koca adayına benzemiyor hiç. İşte saçma bir rüya. Bazen de çıkıyor rüyalarım şaşırıyorum ben de.
(202 puan) tarafından
Normalde eşimin abisi yaşıyor. Hanımıyla pek aramız yok. Ama işte.
(683 puan) tarafından
Mesela rüyaların da bı anlamı vardır saçma dememek lazım ihya sitesinden bak belki biseye yorulur kaçmak ne demek adam vurmak ne demek bakabilirsinb
0 oy
(762 puan) tarafından
Bende daha hemıle degılken çeşme gördüm kız bebeğe işaret iş ama i ben bebek beklemiyordum sonradan anlaşıldı hamıle oldugum kayınvalıdem eni soyledım daha ıkıncı aya girmeden bana dedı bebek kız dıye kızım oldu gercekten yanı bazen ruylar cıkar 
0 oy
(12,901 puan) tarafından
Ben kızım olsun diyordum sırf eşim ve annesi oğlan olsun dediği için sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi davranıyorlardı.Sonra rüyamda gördüm oğlum olacağını buna bende inanıyorum ve önemli şeylerde bana da oluyor atandığımı da görmüştüm hemde daha sınav açıklanmadan ve rüyamda gördüğüm puanla atandım gerçekten o dönem çok etkisinde kalmıştım 
0 oy
(7,515 puan) tarafından
canim saka glebilir belki ama ben oglumu ruyamda gordum aynisini dogurdum
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Benim 3 çocugum var üçünü Dr gördüm. İlk kızım doğdugunda nasılsa rüyama öyle girmişti. İkinci kızıma 3 ayrı doktor erkek dedi ben kız dedim kız oldu hem hissettim hemde rüyamda gördüm suan 7 aylık da oğlum var ona daha hamile kalmadan hissettim hamile kalırsam erkek olacak dedim oldu. 6.hissim çok kuvvetlidir. Hislerim neyse o çıkar genelde. Mesela sabahtan hissederim akşam eşimle kavga edecem kesin diye o akşam kesin tartışma olur. Yada depremi hissederim. Tuhaf ama oluyor. Bazı insanların çakraları açık oluyor. 
0 oy
(2,509 puan) tarafından
Ben rüyam da kız bebek görmüştüm ama oğlum oldu 
0 oy
tarafından
Erkek gordum erkek cıktı:)
0 oy
tarafından
Ben ilkinde doktor kıza benziyor dedi ben erkek olacak dedim :)) öyle oldu ikincisinde oğlumla uğraşmaktan hiç o tür bisey düşünmedim hissetmedim kızım oldu 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
9 Kasım 2021 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 380 göst.
15 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
0 oy
2 cevap 62 göst.

378,936 soru