0 oy
676 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından

Ayağı kırılmıştı. Hatırlarsanız. Kayınvalidem balkona kapadığı için düşmüştü kedi. Ben ödicem bemim hatam demişti. Sonra kayınvalidemler parayı vermemek için başka veterinere götürmüşler demiştim. Sonradan öğrendim ki veterinere götürmemişler kendileri sarmışlar bana yalan söylemişler. 

Aldım kediyi götürdüm alçı yaptırdım. Sabah alçıyı attı ben işteyken  annemlere söyledim sağolsunlar onlar götürdü alçıyı çıkardığı için atelle sardırdılar omzundan sabitlettiler. Babamda kocaman kafes getirmiş. Şuan keyfimiz iyi. Hatta kafesten kaçmanın yollarını aramaya başladık

image

image

16 Cevaplar

0 oy
(1,097 puan) tarafından

En İyi Cevap

Şuan böyle ateli var etrafını da sardılar. Yemek yemesi iyi şükür.

image

tarafından
Duruma göre o zaman. Daha öncede demiştim bizim kedi vip hastalığına yakalanmıştı stresten bir nevi kedilerin kanseri oluyormuş sanırım. Onun için ilaç filan vermişti. Eğer sizin yediklerinizden yiyorsa kemik suyunun ekmekle karıştırıp ıslak mama gibi yedirebilirsin. Bizimki sağ olsun herşey yediği için garipsemedi 1,5 ay içinde düzeldi. Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce sağ salim ayağa kalkar düzelir.
(1,097 puan) tarafından
İnşallah olmaz öyle ya. Kutunun içinde sıkıldı hayva.n. sesleniyo hep çıkaralım diye
tarafından
Biz kutuya koymadık canım. Evin bir köşesine altına battaniye serdik onun üzerine hasta bezi serdik işer filan diye suyu maması orada duruyordu
(1,097 puan) tarafından
Veteriner dedi çok gezinip üstüne basmasın kutuda kalsın dedi
tarafından
Hmm anladım canım.
-Reklam-
0 oy
(2,842 puan) tarafından
Ayyy evet hatırladım 

Çok geçmiş olsun canım 

Kaynanan fenaymis
(1,097 puan) tarafından
Hemde ne fena. O balkona kapadığı için düşmüştü ve benim hatam ben ödicem demişti.
(2,842 puan) tarafından
Hmm evet okumuştum postunu
İnşallah tez zamanda düzelir ayağı
(1,097 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Allah k.v vicdan versin kendi g.otu Ağrı'da koşar doktora o minnoş nasıl acı cekecekti vicdansız kadın yüzünden 
(1,097 puan) tarafından
Aynen öyle. Ben yaptırmakta ısrarcı olunca hamilesin acil bişey olur diye parayı kenara atalım dedik dedi. Sonra ben kendim yaptırıcam dedim bu sefer itiraf etti biz kendimiz sardık diye. Eşimde götür yaptır dedi. Eşimin kedisi zaten ve eşim askerde vicdan yaparım bi kere bana emanet etti resmen hayvanı
(3,419 puan) tarafından
Yazık günah mübarek aylarda bide yaa valla yüreğim sızladı kendim sardım demek ne yaa
(1,097 puan) tarafından
Bide diyo aradık veterineri tarif etti biz sardık. Şaka gibi gerçekten
(3,419 puan) tarafından
Allah kimsenin başına vermesin ama onunda başına gelince duşlr doktoru arayım bana tarif eder ben sarayım diyceksin
(1,097 puan) tarafından
Yamu.k kaynar dedim olsun manken mi olacak diyo biliyo musun :)
0 oy
tarafından
Ayyy ne güzel babanın vicdanı Allah razı olsun bende sürekli takip ediyorum kedinin durumunu
(1,097 puan) tarafından
Babam köpek eğitiyor. Onların taşıma çantaları tasmaları kafesleri ne lazım olduysa getirdi. Elinde yoksa olan birinden buldu getirdi. Kafes arkadaşınınmış. 10-15 günlüğüne vermiş adam babama durumu duyunca
0 oy
tarafından
Aaa diğer postunu okudum ne kadar fena bir kayınvaliden varmış kusura bakma 
(1,097 puan) tarafından
Gerçekten ilk görsen melek dersin. Bende öyle sandım. Nişanlıyken kaynanam için bütün arkadaşlarım ne kadar iyi inşallah bizimde böyle kaynanamız olır diyolardı ama cidden çok fena
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ayy yavrum bosuna demiyorlar kedi 4 ayagı uzerine duser diye he bir de kediler 9 canlı diyolar dogru valla sen 4.kattan dus kırıkla atlat maşallah cok sukur canım :) :) :) Hiç kıyamam yaa Allah kedine sifa kaynananada insaf versin inşallah 
(1,097 puan) tarafından
Saymaya başladık 1i gitti 8i kaldı :D valla şükür sadece kırık.
Aminnnn inşallah kuzum iyileşir inşallah kaynanam insafa gelir
0 oy
tarafından
Ne vicdansız kaynanan var yaa kıyamam sana oyyy nasıl canı yanmıştır dilsiz hayvann konuşamıyor da derdini de anlatamaz şimdi 
(1,097 puan) tarafından
Ya sorma. Kendisi sarmış bende veteriner sardı ellemiyim şimdi zarar veririm diye düşünüp ellemedim. Veteriner söksün dedim kendi kendime. Bilsem dakikasında sökerdim
0 oy
(7,606 puan) tarafından
Off kıyamam ya
(1,097 puan) tarafından
İyiyiz ama şimdi teyzoşuu :)
0 oy
(39 puan) tarafından
Önceki postlariniza baktım da benim kedim de 3. Kattan düşmüştü ve kırığı vardı. Maalesef sargı ayaklarında ödem yapabiliyor. Bizimkinde kaynamadigi gibi üstüne bir de ödem yapmıştı. Sargı çıktıktan sonra ödem söktürücü iğneler yapıldı. Ama kemiğe takılan o şeyden benim haberim yoktu olsaydı yaptırırdım. Sargı yapıldığında bizimki yemek yemedigi için çok da kilo vermişti 
(1,097 puan) tarafından
Sargıyı kaynanam kendisi yapmış işte. Bide veteriner sardı diyor. Veterinere götürdüm. Keşke sarmasaydınız dedi. Neyse bi gece kalmış sargı en azından dedi. Alçı yaptı. Alçıyı bizimki sabaha atınca bu sefer atelle sardı. İnşallah iyileşiriz.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşek sıpası çok geçmiş olsun. Kaynanan besbelli hiç ****** beslememiş onları evlatlarımızdan ayırmıyoruz bizler zira. Ramazan ramazan günaha sokacak beni de
(13,202 puan) tarafından
Ahh ahh hepsi mi aynı olur
(1,097 puan) tarafından
Valla çok tuhaflar. Önce parayı başka yere verdik dedi. Sonra sen hamilesin diye kenara attık veteriner az para alıp sardı dedi en son kendimiz sardık dedi :) kafayı yiyorum ama
(13,202 puan) tarafından
Ya yanlış tutsa hey Allahım ne diyeyim bilemedim
(1,097 puan) tarafından
Yamu.k kaynar dedim manken mi yapıcaz kediyi diyo bana :)
(13,202 puan) tarafından
Vallahi alem kadın :)
0 oy
(240 puan) tarafından
Ayy kıyamam gecmiş olsun kuzucuğa. Bnm kedide kaç kez düştü 4.ksttan çok şükür bişey olmadı. Bnm ki sürekli balkon demirlerinde gezer bide. Kaynanan sinir oldum konuşmam ben olsm bi daha 
(1,097 puan) tarafından
Balkon demirlerinde gezen bi kedi ama temizlik yapcam diye kapamış balkona ne kadar tuttu orda bilmiyorum. Şğıdada bir sürü kedi var mart ayı miyavlamaları eşliğinde aşağı atladı büyük ihtimalle
0 oy
tarafından
Ayy sen nasil o kaynanayla daha hâla konusa biliyosun canim ya valla ben olsam parçalamistim. Tekrar gecmis olsun rabbim bidaha gostermesin
(1,097 puan) tarafından
Amin inşallah valla mecbur konuşuyorum eşim askerdeyken gerginlik olmasın diyorum
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Hele kendi sardığı belliydi bacım zaten iyiki güvenmeyip goturmussun
(1,097 puan) tarafından
Öyle valla sen ödicektin inadına binip götürmesem topallıcaktı
(4,431 puan) tarafından
Yazık iyiki goturmussun istemiyorsan ödemek niye teklif ediyorsun
(1,097 puan) tarafından
Evet benim hatam yaptırıcam dedi sürekli. Ben yoklamak için çok para ya iş açtı başımıza falan dedim. Hep olsun oda can dedi. Paranın bizden çıkıcağı varmış dedi. Valla ne diyim. Israr etmesem yaptırmakta söylemicekti de. Veteriner anlar diye söyledi bence
(4,431 puan) tarafından
Aynen öyle ondan demistir
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Offff kıyamam yavrum benim yaaa, benimde kedim var 

3.kattan düştü iki kere, hiç bişey olmadı çok şükür, o kaynana varya çok şey demek istiyorummm....
(1,097 puan) tarafından
Bende istiyorum söylemek aöa demiyorum bişey manken mi olucak olsun diyo
0 oy
tarafından

Oyyy kıyamam yaa. Kayınvalidemin kedisi de 5. Katta düşmüştü. Ayağı kırıldı baya ameliyat filan oldu alçıya aldılar alçıyı çıkardı atel taktılar filan zor bir dönem. Sonra kedi strese girip kilo verdi baya vip hastalığına yakalandı ölücek dediler. Çok üzüldük 7 senedir kayınvalidemle. Ama kayınvalidem kemik çorbasıyla besledi hep sürekli veterinere taşıdı kucağında, ilaçlarını, aşılarını düzenli yaptı şükür iyileşti o zamanlar atel  takıldığı için her yürüdüğünde topuklu ayakkabı sesi geliyordu o zamanlar topuklu geliyor diyorduk :) şu an martı kovalama peşinde hanımefendi :) :) geçmiş olsun canım. Allah şifa versin. 

(1,097 puan) tarafından
Kıyamam ona ben bizimkide alçıyı attı atelledik. Topallıyo mu peki şuan normal mi yürümesi
tarafından
Herşey normal canım eskisi gibi. Bir hasar kalmadı şükür.
(1,097 puan) tarafından
Çok şükür inşallah bizimki de aynı şekilde olur atelin belli olduğu bi resim var atıp başa sabitlesem bakar mısın
tarafından
Bakarım canım. İnşallah senin pisicikte düzelir bir an önce. Çok geçmiş olsun.
(1,097 puan) tarafından
Başa sabitledim
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Allah kaynananında vicdanlısını versin gerçekten. Yazık ya sokakta görsek alıp veterinere götürüyoruz.. 
(1,097 puan) tarafından
Aynen öyle. Sokaktan alıp veterinere götürüyorum bende. Kedimde sokaktan zaten. Ben götürücem diye ısrar edince veteriner anlar diye itiraf etti bence
(5,813 puan) tarafından
Neyse ki farketmişsin
(1,097 puan) tarafından
Aynen öyle valla

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 216 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,078 göst.
17 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 823 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Citlenbikannesi42 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 423 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,606 puan) tarafından soruldu

378,352 soru

11,324,822 cevap

34,776 kullanıcı

...