0 oy
239 göst.
Diğer kategorisinde (82 puan) tarafından
Kızım 28 aylık hala alıştıramadım sizce geçmi kaldım kızlar kayınvalidem de baskı yapıp duruyor alıştır diye uğraşıyorum ama yapmıyor henüz tuvalete korkuyor 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yo tam zamanı alıştır yavaştan
tarafından
3 yaşına 1 ay kala alıştı 1 haftada gece gündüz yaptı
-Reklam-
0 oy
(7,608 puan) tarafından
Bnmki 27 aylık gündüz bıraktık gece kaldı bitek 

Ay o kaynanada herşeye karismasa olmaz çocuk istemesi lazım ilk önce o istemesinden sonra kendini yirtsan fayda yik
(82 puan) tarafından
Ay sorma cnm ya üstüne düşmüyorsun diyor bana düşsen alışır diyor
(7,608 puan) tarafından
Ayyy haspam :) cnm ilkönce çocuk çiş yapmayı bilecek bnmki bezliykende anne çiş diyordu yapacağını söylüyordu bn direk bezini çıkartım bı uğrasa girmedim yani çocuk bilecek ilk önce herkez bilmişlik tasliyo havalar isinsin çıkartırım bezi öyle öyle alışır
0 oy
(15,074 puan) tarafından
28 aylikken birakti. Alişmadiysa zorlama. En fazla 1 - 2 ay sonra alisir. 
(82 puan) tarafından
İşte cnm henüz korkuyor cesareti yok
(15,074 puan) tarafından
Senin zorlaman daha da uzatir süreci. Zamana birakmak en iyisi.
0 oy
(121,300 puan) tarafından
22 aylikken       
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocuk ne zaman hazırsa o zaman alışır. Alışamamış olması senin beceriksizliğin değil. Her çocuk o yaşta alışacak diye bişey yok. Oğlum 23 aylık bu yaz denicem zorlamadan baktım alışamıyor ertelerim bir süre. Yarış atı yetiştirmiyoruz 
(82 puan) tarafından
Bezler pahalı ya şimdi o yüzden kaynanam baskı yapıyor sanki ben eşimin cebini düşünmüyorum
(25,224 puan) tarafından
Parası ondan mı çıkıyo ona ne
0 oy
(827 puan) tarafından
22 aylikti biraktiginda
0 oy
(14,493 puan) tarafından

Ne kendini ne çocuğu yiprat.

İnan ben  oğlumla  önce mücadele ettim 31 aylık falandı.
Baktım ki kendimi de mahvediyorum çocuğunda.
Bosverdim .
 3 yaşına 15 gün vardı hamd olsun bıraktık ;)

0 oy
(22,071 puan) tarafından
2 yasına girmeden bıraktık:)
(82 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
(865 puan) tarafından
10 güne 15 aylık olucaz 10 gün oldu alıştırmaya çalışıyorum erken diyicek siniz acalen ne diye, benm tercihim daha kolay olacağını düşünüyorum 
(82 puan) tarafından
Alışması kolay olucak sa neden erken olsun cnm
tarafından
Varmı ilerleme
(865 puan) tarafından
Var, altına kaçırınca huylanıyor kurulanmak değişmek istiyor, sürekli çiş dediğim için arada çiiiş diyor, tuvaletten çok korkıyodu korkusu azaldı biraz
0 oy
(3,883 puan) tarafından
Kızım 27 aylık evim daha isinmadigi için alıştırmaya başlamadım çünkü hemen hasta oluyor. Hatta şuan bile hasta miniğim..
(82 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm alışır elbet
(865 puan) tarafından
Çok geçmiş olsn Bnm evde sobalı gündüzleri ılık oluyor, iyileşsin başlarsınız
0 oy
(1,315 puan) tarafından

20 aylik kizim kendı klozettine oturuyor anne çiş diyor bezini tutuyor doldurdugunda  kaka yapsa pis diyor adımı tekrarlayıp duruyor ama ben cesaret etip bıraktıramiyorum aslında nasıl yapacağımı bilmiyorum :(

0 oy
(1,761 puan) tarafından
Benim 2 yaşında alıştı şükür

Ama baya sabır lazım ben direk goturmedim bezliyken arada açtığımda hadi gidelim diyosun ona terlik aldım bak senin dedm bı iki öyle götürdüm sonra konuştum baya bigun aniden çıkardım bezi 10 dakikada bir goturuyodum suyla oynuyodu bende lavabonun önünde oturup konuşuyorum korkmasın diye sonra zaten düzene oturmaya basliyo ve alışıyor
(865 puan) tarafından
Ben bezini çıkardım hadi çişe diyorm bazn kafa sallıyor yok yok diyor, bezi görünce öğğ öğğ yani pis demek istiyor,
(1,761 puan) tarafından
Alistirabilirsn aslinda
0 oy
(12,646 puan) tarafından
Allah nasip ederse sabaha başlicam 28 aylık kızım 

Oğlum da 2.5 yaşında bırakmıştı 
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Dün parktaki teyze bana diyor ki (kizım 18 aylik bu arada ).teyze diyorki ben 6 7 aylik Ken çişe alıştırdım sen çok geç kalmışsın diyor :) utanmasa çişini yapmasını bilerek dogdu dicek o aklıma geldi.
(865 puan) tarafından
Yaa bnde anlamıyorum ya ayları yaşları karıştırıyorlar ya dalga geçiyorlar
0 oy
tarafından
2.5  ,3 yas evresinde birakti erkekler daha gec derler onlari bilmiyorum.. eger cocuk hazir degilse baslama. 
0 oy
(554 puan) tarafından
18 aylık gündüz tuvalete yapıyor da gece bez takıyorum canım ramazandan sonra gece bezi de birakicam inşallah alışır tamamen alismazsa zorlamam ne zaman hazır hissederse
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Benim kızım temmuzda 3 olucak hala alıştıramadm hiç hevesi yok kaç defa kestim bezi altını kirletiyor öyle söylüyor wc ye oturtuyorm bişey yapmıyor kalkıyor yapıyor pes ettim şuan önümüzdeki ay yine denicem iki tarafnda gayreti çok önemli ya
(865 puan) tarafından
Bi arkadaşımın kızıda 3 yaşında alıştıramıyor lazımlık sesli klozet VS onlardan da aldı ama yok çocuk inat ediyor, bnm baya erken oldu ama aklında biraz bilinölensin istedim, elimde tutuyor. Öyle yapıyor Alışınca tuvalete oturucam

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 154 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde sweetlady (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 123 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Zisan (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 280 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mesude (2,533 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.