0 oy
134 göst.
Aile kategorisinde (209 puan) tarafından
Sorum yukarda 

12 Cevaplar

0 oy
(17,787 puan) tarafından
Yok canım yaptırma diyo hemşireler yıkayıp getir derler o yüzden
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gece ise ben uykusundan uyandırıp yaptırmiyorum. Zaten ateş düşürücüyu 4 saatte bir verince ateşi düşüyor.
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Yaptırma asi olduysa ilk gün ateş düşürücü ver sen 
0 oy
tarafından

Aşı zamanı 3 gün yıkanmaz ateşi varsa calpol ver 

0 oy
tarafından
Bazı aşılarda banyo yapmak 3 gün yasak canm yasak denildiyse eğer yaptırma aşı tutmaz 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Hayir yinede yaptırma zaten sadece 2.ay ve menenjit aşıların da banyo yaptırmayın derler diğerlerinde serbest. Serbest olan asilarda Ateş olursa ılık duş aldirabilirsin. Ateş varsa ilk yapacağın bebeğin üzerindekileri çıkarmak ve evin ısısını düşürmek sonra ağrı kesici ateş düşürücü verip 20-30 dk sonra tekrar kontrol ediceksin baktın düşmemiş tam dersi çıkmaya yükselmeye  başlıyor öyle bir durum olursa bebeğine fitil verebilirsin. Normalde önerilmez ama hafif nemli bezi koltuk altına koyabilirsin çok soğuk olmasın. Fitil düşürücektir büyük ihtimal. 1 saat sonra fitilde düşürmezse son çare doktor oluyor. 
(209 puan) tarafından
4 aylıkken aşı olduğunda ateş oldu parol verdik kustu ateşi 38 oldu eşimde hemen ılık suyla duş aldırdık durmuyordu çünkü oğlum bi zararı varmı ki geri gece 5 te gine yüksek diye aldırdı yaptırma dedim laf dinlemedi sıkıntı olurmu ki
(1,964 puan) tarafından
4 ay aşısı için banyo engeli yok canim bizde ebe yaptırabilirsin demişti.  Bazı asilarda banyo önerilmiyor 2.ay aşısı mesela sizinkinde  sorun olmaz. Parol yerine şuan Calpol kullanmani tavsiye ederim tadida güzel bebek daha rahat eder. Evde mutlaka fitil de bulundur ne olur ne olmaz ağrı kesicinin düşürmedigi durumda fitil verirsin.
0 oy
(119,338 puan) tarafından
asidan snr banyo olmaz demislerdi bize
(209 puan) tarafından
4 aylıkken aşı olduğunda ateş oldu parol verdik kustu ateşi 38 oldu eşimde hemen ılık suyla duş aldırdık durmuyordu çünkü oğlum bi zararı varmı ki geri gece 5 te gine yüksek diye aldırdı yaptırma dedim laf dinlemedi sıkıntı olurmu ki
(119,338 puan) tarafından
olmaz insaallah
(101 puan) tarafından
Olmaz, banyo verem aşısından sonra yasak 3 gün o da 2.ay yapılıyor
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Hayır ateş düşürücü verebilirsin
0 oy
(101 puan) tarafından
Sadece verem aşısından sonra banyo yapılmıyor. Onun harici ateş yok yükselirse ılık duş aldırabilirsiniz. Menenjit aşısından sonra 39 gördük biz drumuz söylemişti
0 oy
(316 puan) tarafından
Doktora defalarca sormuştum 2 ay aşısı dışında yaptırabilirsin demişti ama yinede siz bilirsiniz ben yaptırmamistim
0 oy
tarafından
2 gün banyo yaptirilmamali 
0 oy
(85 puan) tarafından
Aşıdan 3 geçmeyene kadar banyo yaptırmayın diyorlar ateşi varsa vitil ver yada şurup 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 70 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Y41K47B (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 87 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Flowerr (400 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.