+1 oy
1,193 göst.
Aile kategorisinde (634 puan) tarafından
Anneden bir babadan ayrı ablam var 45 yaşında ben ortaokula giderken yanlış hatırlamıyorsam 6sınıf o zamanlar durumumuz çok kötüydü okula giderken giyecek bir ayakkabı bile bulamazdım önlüğüm çorabım olmazdı çok perişan bir durumdaydım annemle babam ayrıydı sokaklarda tesbih kalem satardım ilkokul öğretmenim durumumuzu biliyordu hayırsever bir işadamı emekli bir hakim öğretmenimin aile dostu benim durumumu bu kişiye anlatmış bu kişi hali vakti yerinde bir kişi eğitim hayatım boyunca beni belli bir miktar Bursa bağladı yaşlı bir adamdı o zamanlar 70 yaşında vardı bu üvey ablam adamın bize burs verdiğini biliyordu ben de o zamanlar daha çocuğum eğitim hayatım lise sonuna kadar devam etti bu süre boyunca otomatik olarak hesap kartımiza her ay düzenli para yatırıyor du ben liseyi bitirince eğitim hayatımda sona erdi dolayısıyla Bursda kesildi ablam o zamanlar adam benim çocuklarıma da yardım etsin dedi 2 tane çocuğu bizde öğretmenime söyleyip rica ettik ablamın eşi de var adam evlerine gidip bakmış çok fazla yardıma ihtiyacı olmadıklarına kanaat getirmiş yardım etmemiş vay efendim adama siz söylediniz bize yardım etmedi diye o zamanlar kıskançlık yaptı yine söylüyorum ben daha küçüğüm o zamanlar sonra adamla annemi yakıştırır cinsten konuştu bu arada benim annem aynı zamanda onun da annesi neyse aradan yıllar geçti ben evlendim çocuğum bile oldu ablamla aramızda bir anlaşmazlık oldu kavga ettik eşime gidip annem kız kardeşimi yıllarca yaşlı bir adama sattı diyor bunun yüzünden birçok kez eşimle kavga ettim eşimde ablamın nasıl bir insan olduğunu biliyor daha önce eşime de çok iftira attı hatta kuzenimle eşimi yakıştırdı telefonda konuşurken duydum dedi ablamın hiçbir sözüne inanmam çünkü herkese bir kara çalar öyle pislik bir insan eşimde ablamın nasıl biri olduğunu bildiği halde her kavgamızda benim başıma kalkıyor annen seni satıyormuş iğneleyici konuşuyor bana bugün yine aynısını yaptı o kadar üzüldüm ki şu saat oldu hala uyuyamadım sinirden vücudum kabardı sinir krizi geçirdim eşim evden çıktı gitti hala da gelmedi �nşallah arabası tepetaklak olur bir daha gelemez

19 Cevaplar

0 oy
(7,627 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Böyle hasta zihinli psikolojisi bozuk insanlar var evet biride benim kızkardeşim en ufak bir tartışmada insanı bel altından vuruyor hasetlikbonda çekememezlik onda istiyorki herkes kendisi gibi mutsuz olsun o yüzden ben seni çok iyi anlıyorum aynısını yaşamayanların bunu anlaması zor.
-Reklam-
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Mübarek gün beddua etme Allah ablani ıslah eylesin 
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Canim esin evet yanlış yapmış ama suç ablanda samimi olmasaydın keşke ama işte kardeş bilmissin eşine beddua etmen güzel biseu değil cnm çocuklarının babası ne yaşadığını bilemem tabi çok zor bir durum Rabbim yardımcın olsun ama ne olursa olsun beddua kötü birsey 
0 oy
(5,071 puan) tarafından
Öncelikle Allah yardımcın olsun çok zor bir durum. Tavsiyem eşin sana bunları söylediğinde sende "sen kuzeninle fingirdeyince sorun olmuyor mu" de. Madem ablanı biliyor o zaman ona yapılan yakıştırmalarını da tekrar tekrar duysun
(634 puan) tarafından
İftira olduğu için ağzıma alıp da günaha girmek istemiyorum çünkü ablamın eşimle yakıştırdığı kız evli çocuğu var benim eşimle toplasan üç beş kere yan yana gelmemiştir Ablam da kesinlikle iftira atıyor anneme bile iftira atıyor çünkü yaşlı başlı kadına onun huyunu pisliğini herkes biliyor
(5,071 puan) tarafından
Eşin o günaha giriyorsa susturmak için biraz konuşman lazım ama
0 oy
(449 puan) tarafından
Öyle ne abla olur ne koca olur. Dönüp diyemedin mi madem bu söylenenlere inanıyorsun ikide bir dile getiriyorsun nasıl erkeksin hala nikahında tutuyorsun beni. Gözünü hiç korkutmamissin seni kaybetmekten hiç korkmamis belli. 
(634 puan) tarafından
Uzun uza anlatamadım ama çok büyük bir kavga ettik koluma tornavida soktu
tarafından
Nasıl yani? Oha hayva nat.
0 oy
(406 puan) tarafından
Ben olsam daha da abla demem o kadina hyatindan silip atman lazim 
0 oy
tarafından
Hepsinin de ağzına s.carim bu kadar basit.

Önce abla dediğin karaktersizin ağzına s.carim saçma s.alak şeyler söylediği için ağzıyla burnunun yerini değiştiririm, sonra da koca dediğin erkek musveddesinin ağzının payını veririm. Ne biçim bi aile yapısı var anam anlamadım,iki ucu boklu değnek dedikleri bu sanırım 
0 oy
tarafından
Bu mübarek günde beddua etme ama gerçektende annen bu duruma bir şey demiyor mu ablan nasıl bir insan da böyle iğrenç bir iftira atabiliyor ben anlamıyorum 
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Valla al birini vur ötekine. Ablanda kocanda kendi pisliklerinde bogulsunlar insallah. Allah ıslah etsin boylelerini. 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Şiddete hele de kadına ve çocuğa şiddete çok çok karşıyım ama senin bu şeytan dilli ablanı evire çevire dövecek bi abiniz babanız falan yok mu ya kardeş kuzen kimse kalmamış herkesin namusunu sakız etmiş ağzında 
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Kocanda ablandan farksız, suç senin ennn başta silip atacaktın o kim ya benimle kocamın arasına giriyor başlarım ona......., beddua etme sonra başına bişey gelirse dizlerine vurarsın 
0 oy
(4 puan) tarafından
Pardon da eşin bu kadar mı......hiç mantığı yok mu annen seni satmış olsaydı o adam öyle mi bırakırdı kendine zevce yapardı sen eşinle gerdeğe girdiğinde bakire olduğun belli değil miydi diyemiyor musun en büyük kanıtım o diye 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Canım burdan okuduklarimdan çıkardığım şey ablanın pskolojik olarak rahatsızlığı olabilir bnce uzak dur muhatap olma ki seni daha fazla üzmesin yaşadığın şeylerde kolay değil Allah yardımcın olsun 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kimin ne dediğinin bir önemi yok sen ne diyorsun ona bak eğer canın yanıyorsa esin sana öyle demeye devam edecektir sen ne zaman güçlü olduğunu o lafina alınmadığını belli edersen ozaman oda çenesini kapatır hemde seni güçlü görünce o çenesini ömür boyu kapatır 
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Allah ıslah eylesin 
0 oy
(119,461 puan) tarafından
allah islah etsin ablamj
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Görüşme konuşma onunla evlerden ırak aman aman
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Ben eşin için dediğinin iftira olduğunu düşünmüyorum kimse kimseye durduk yere böyle bir şey demez bence senin eşin zaten karakter olarak sıkıntılı yapmayacak insan değil ayrıca iftira diyorsun ben o adamla böyle bir şey yapmadım diyorsun neden o zaman kocanın asagilamalarina tepkisiz kaldın ayrıca ablan neden sana bu denli büyük bir iftira atsın belli ki bazı şeyleri görmüş yanlış anlamış 
(634 puan) tarafından
Zaten gördüğünü belirttim demi ilkokula gidiyordum ben yaşlı amca yardım ediyordu beni bursa baglamisti öğretmenim vasıtasıyla tekrar oku lütfen
(634 puan) tarafından
Ben liseyi bitirene kadar her ay 600 TL burs hesabima yattı eğitim hayatım bitince bursta kesildi ayrıca bu bahsettiğim adamın sadece bana Özel bir yardımı yoktu şehit yakınlarına maddi durumu kötü olan ailelerin okula giden çocuklarına yardım ediyordu hatta tüm okula ayakkabı alıp yardıma muhtaç olanlara gizlice veriyordu okulda ben dahil bir çok kişiye burs veriyordu sadece bizim siniftan dört kişi vardık yani hayırsever anlatabildim mi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 600 göst.
4 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 539 göst.
9 Haziran 2020 Aile kategorisinde Papatya00 (127 puan) tarafından soruldu
+2 oy
10 cevap 526 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (768 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 487 göst.