0 oy
332 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben dışarıda dilenci gördüğüm an para veriyorum bu duruma eşim karşı gelliyor kötü niyetden değil diyor bazıları Yalandan yapiyorlar falan inanmıyor. Ne yapiyim ellimde değil Allah rızası için diyorlar 

22 Cevaplar

0 oy
(389 puan) tarafından
Sen Allah için veriyorsm iyi niyetinle gerisi seni ilgilendirmez günahların boynuna
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
bende veririm.es gecmem. ihtiyaci var yok sorun dgl..Allah ne niyetle verdigimi bilio amacta o zaten. Sadaka...
0 oy
(854 puan) tarafından
canim senin kalbini allah biliyor senin ne niyetle verdigini o yuden takima buna bizde uvey babamla kadini birine para verdi esim inanmayin bunlara dedi ertesi gun benim hastane kontrolum vardi uvey babam annem kardesim ben gittik hem gezsinler hemde cevreyi gorsunler diye sehir disindan gelmislerdi erkek kardesimi otobusun icinde unuttuk abim verilmis sadakamiz varmis dedi o gun anladim allah rizasini e kadar onemli oldugunu
(848 puan) tarafından
ay kuzum komiğime gitti ciddi ciddi okuyordum bianda kardeşimi otobüste unuttuk deyince güldüm:D nasıl unuttunuz bacım allasen :))
(854 puan) tarafından
hastaneye gittik kardesimde cok hiperaktif canim gecti one oturdu otobuste kalabaliklasti tabi carsiya  gelince biz indik o otobuste kaldi unuttuk otobusun  pesinden kostur kostur yakaladik otobusu allahtan
(848 puan) tarafından
ay iyi barı yakalamışsınız dalgınlık işte verilmiş sadakanız varmış ki hemen aklınıza gelmiş
0 oy
(7,419 puan) tarafından
gecende bizim eve geldi dilenci eşım balkondan kım gelmiş diye bakcekti kuşum kactı cok uzuldum kuşumu cok seviyodum 
0 oy
tarafından
Bende veriyorum hep canım Allah rızası için diyorlar dayanamıyorum
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Kapıma geleni boş çevirmem param dahi olmazsa poşete sebze veya meyve koyarım küçük bişey bile olsa veririm artık napıyorsa onu Allah bilir 
0 oy
(217 puan) tarafından
Bende önceden veriyordum ama  içime sinmediği için artık vermiyorum 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bazılarında çocuk oluyor o çocuğa acidigin için veriyorsun oda bunu kullamara o zavallı çocuğu bu oyuna alet ediyor olan o çocuklara oluyor mesela biri gelip eşimden açım yemek için para verir misin derse eşim para vermez yemek alır açsa yemek yer değilse para ister der para vermez bende vermek istiyorum bazen eşim izin vermiyor kimin ihtiyacı var kim yalandan dileniyor bilemiyoruz uzun olacak ama geçen gün bi teyze yaklaştı gecenin 22'sinde yavrum burada kala kaldım para verir misin evime gideyim diye eşim gel taksiye bin parasını vermeyim dedi yok dedi para istedi eşim vermedi kadın uzaklaştı bı kaç kişiden de aynı şekilde para istedi biri verdi ona rağmen kadın etraftan para istemeye devam etti kurban olduğum RABBİM'in adını aniyorlar insanın eli ayağı orada kesiliyor vermeyince vicdan azabı çekiyorum 
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Canım sen Allah rızası için yapiyosun Allah kabul etsin ama inanki çoğu dolandırıcı yalancı meslekleri bu yani 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Valla bende sen gibiydim kırmızı odayı izlemeye başladım orda bir Sadi diye adam vardı bu dilenme işinin arka yüzünü anlattı ben öğün bugün kafam kızıyor 15 yaş altı ise diyorum hemn seni yetiştirme yurduna yollucam madem açsın 15 yaş ve üstü engelli değilse ise gir çalış elin ayağın tutuyor diyorum he engeli varsa seni bakım evine gönderelim dediğim çok oldu artık kuruş koklatmam geçen biri kafası iyi gelmiş bna yemk parası ver dedi lan dedim yürü git benim tepemi attırma bana diyor ben tersim senin tersim bana işlemez kaybol dedim bana baktı Bi kızım da vardı yanımda senin tersim bana sokmez bide küfür ettim defolu gitti anlıcan yüz vermeye gelmez. Vermemeni tavsiye ederim al eline kek ve poca ver amaa Para verme. 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Ben vermiyorum cunku artik yuzlerini bile ezberledim. Elleri ayaklari tutuyo . Gerekli yardimlarimizi  elimizden geldigince yapiyoruz ya da en kotü askiya ekmek birakiyoruz 
0 oy
tarafından
Günde 300 TL kazandığını duydum 
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Bende çok veriyodum hatta lise zamanımda okulda aç kalırdım sırf cikista dilenci görüp veririm diye ama artık vermiyorum haberlere baktıkça hepsinden uzak duruyorum yardım yapmak istiyorsan kesinlikle tanığın bildiğin insanlara yap çünkü herkes sahtekar olmuş 
0 oy
(15,232 puan) tarafından
Geçen hafta çöpün kenarında ekmek yiyor izlenimi veren bir dilenci yakalanmış. Üzerinden 26 bin TL para ve 2 bin TL lik hediye çeki çıkmış. Haberlerde çıktı. Ben bundan sonra vermem. Ancak yaşlı biri olursa gerçekten inanırsam öyle 
0 oy
(594 puan) tarafından
Dün bime gittim o kadar yüzsüz bı cingeene dileniyordu ki istedi bende de kart tan başka para yoktu bende kartla alışveriş yapacağım nakit yok dedim tutturdu bana tavuk al karttan diye nefret ettim . Bence gerçek ihtiyacı olan dinlenmez gururlu olur. Çalışır kolaylarina kaçıyor dilenmek heleki böylesi. Artk çalışacak durumda olana asla vermicem.
(163 puan) tarafından
Gdjdjd ay hiç güleceğim yoktu kız tavuk mu istiyor birde tövbe ya ne yalan söyleyeyim hiç inanmıyorum bu dilencilere
0 oy
(449 puan) tarafından
Kizkardeşim bigün sınav için baya aktarma yaparak gitti. Dönüşte sürekli dilencilere rast gelmis bütün parasını vermiş sıra sıra. Sonra eve dönemedi:) Bi mendilde sen acsaydin dedik :) aklıma geldi gece gece :)
0 oy
tarafından
Allah için veriririm gerisi onunla Allah arasinda benim niyetim önemli
0 oy
(10,527 puan) tarafından
Senin niyetin önemli bazen kapıya geliyorlar geri ceviremiyorum 

Sadaka bin belayı def ederler derler ona inanarak veririm 
0 oy
tarafından
Ben çoğu dilenciye güvenmiyorum. Sadakani gerçekten ihtiyacı olduğunu bildiğin birisine yada öğrenciye falan ver
0 oy
tarafından
Ben asla vermem onlar bizden zengin

İlgili bir soru bulunamadı

380,171 soru

11,380,909 cevap

34,874 kullanıcı

...