0 oy
429 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim oruç tutmuyor 3 gün falan tuttu dahada tutmadı annem bugün yanımda kaldı sahur yapacaktık eşim dedi annene sahursuz tuttuğumu söyle annemde eşim oruç tutmadıgında üzüldüğü için eşimde sürekli oruç tutmadığımı söyleme dediği için bende dedim sahursuz tutuyor annemde inandı sabah söylesem mi acaba 

12 Cevaplar

+7 oy
(3,747 puan) tarafından
Ne kadar garip bi milletiz yaa anneden babadan haladan dayıdan amcadan yengeden karşıda ki komşudan bile Allah'tan korktuğumuzdan daha çok korkuyoruz keşke sen günaha girmeseydin böyle bişey için ben karışmam öyle bişey de diyemem deseydin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Böyle bir konu için neden yalan söylüyor sunki herkesin sevabı kendine 
0 oy
(2,230 puan) tarafından
Annen kafasına takiyorsa bence söyleme. Birde eşin sana güvenmiş soyleme diyorsa soyleme bence. Zaten eşini ilgilendiren bir konu. Annene aciklama yapmak zorunda degilsin. Ben karar verirken sonucu düşünürüm. Eger birine birsey söyleyeceksem  onun faydasina mı diye
0 oy
(1,995 puan) tarafından
yani tutuğun orucun ne faydası var bacım böyle bi konuda yalan söylenir  mi …
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sahursiz tutuyo dahi demesydin belki sahursuz tutar bilmiyorum de gec  onun yerine yancak değilim tutmasa bile dersin.
0 oy
tarafından
1.si eşin oruç tutmuyor diye annen neden üzülüyor? herkes kendinden sorumlu bu hayatta.

2.si eşin neden saklama ihtiyacı duyuyor? annenden bu kadar çekinmesi, aldığı kararı savunamıyor olması ve seni yalan söylemeye zorlaması hiç hoş değil.

3.sü sen neden böyle bir yalan söylemeyi kabul ediyorsun? İkisini de al karşına birbirinize saygı duyun ben ne yalan söylemek istiyorum ne de birbirinize ibadetler konusunda karışmanızı, yoruldum artık de çekil kenara.
tarafından
Eşim annemden çekinmiyor oruç tutmadığını kimse bilmesin istiyor
tarafından
o zaman eşin herkesten çekiniyor malesef. tutup tutmamak kendi kararı saygı duymak zorunda herkes ama eşin de aldığı bu kararı saklama ihtiyacı duymamalı, ne olursa olsun konu aldığı kararları savunabilmeli.
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Keske dogruyu soyleseydin
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Din,iman bu olmamali. Herkesin hesabini kendi verecegi bir ibadeti baskasina gostermelik tutmak, yada agzina lokma birsey surmeyip yalana dolana bulasmak ne kadar da saçma. Neresi sevap, neresi günah bunun simdi. Kaç günah kaç sevabi goturuyor? Bu nedir arkadas  kimi kandiriyosunuz? Tutmamak günahsa yalana karisip tutmamak ×2 günah... annenn niye uzuluyior, damadin defterinin hesabini kendimi verecekmis? Baskasinin ibadetine  karisacaksa bosuna aç kalmasin hic. 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Neden insanlar birbirlerininibadet bekçiliğini yapıyor.?
0 oy
tarafından
namaz gibi sadaka gibi seyler sorulmuyor oruc neden soruluyor anlamiyorum  cok garip 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Oruç tutanda tutmayan da kendine ya kimi ilgilendirir aynı mezara  hep beraber girmeyeceğiz gibi gunahlarida beraber çekmeyecegiz vala su kafadan bı vazgeçin artık kim naparsa kendine

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 641 göst.
5 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 494 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 761 göst.
0 oy
2 cevap 360 göst.
25 Ekim 2023 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu