0 oy
117 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Daha yeni geçtik ek gıdaya. Tadimlari sabah 1 çay kaşığı öğlen 1 tatlı kaşığı akşam 1 yemek kaşığı yapsam olur mu kızlar. Birde bugün yumurta sarının 3 te biri ve biraz Beyaz peynir ezip karıştırdım verdim bu yeter mi bugünlük

6 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yeter canim ben ölçüyle yapmamıştım yani yediği kadar vermiştim 
(2,529 puan) tarafından
Tamam canım bide akşama doğru Armutlu yoğurt hazirlasam 2 yemek kaşığı da onu yedirsem olur mu sence
(22,070 puan) tarafından
Yedir askom yoğurdu tek artumu ayrı ver tadlarını bilsin ayrı ayri
(2,529 puan) tarafından
Ayrı ayrı önceden hep yedirdim canım ek gıdaya geçmeden hep tadım yaptırdım. 3 er kere falan hep ayrı ayrı yedi yoğurdu çok verdim çok yedi armutun tadını da biliyordur yani. Karışım vermeyeyim mı yinede
(22,070 puan) tarafından
Yok karışıma alıştırma sen beni dinle Goggladaki tariflere bile hic bakma kafana gore hazırla yesin herşeyden sonradan iştahsız yemeyen cocuk oluyorlar askom
(2,529 puan) tarafından
Tamam canım ayrı ayrı koyarım öyle veririm çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Karıştırıp vermemeni tavsiye ederim canım hepsinin tadını ayrı ayrı bilip öyle alışsın sürekli karışım verirsen sade yemeyebilir ilerde. 
(2,529 puan) tarafından
Peynir sade vermiştim de doktor yumurta için karıştırabilirsin dedi o yüzden karıştırdim bir de besleyici olsun diye yani
0 oy
(11,216 puan) tarafından

her cicuk farkli inan artik tarif veremem bu su diyemem

ilkk kizima yaptiklarimi bu kizima yapmiorum mesela. cunku inan ikiside farkli bebeklik. bnde durumuna gore ne verip ne kdr vericgmi belirliyorum artik.

7.5 aylik mesela sabah yarim haslanmis yumurta ve bir dilim kasar verdim eline kemirdi :)

(2,529 puan) tarafından
Tamam canım bende yavaş yavaş böyle ilerliyorum bakalım ilk kez kahvaltı yaptı sjsjssj
0 oy
tarafından
Ben her seyi ayri ayri yedirdim hepsinin tadini ayirt edebilsin diye bulamac gibi verme sen olsan yer misin onu
(2,529 puan) tarafından
Ben önceden hepsini ayrı ayrı verdim Doktor söyledi yumurta peynir karıştır ver diye
0 oy
(3,822 puan) tarafından
7 aya kadar hep tek öğün şeklinde yiyeceklere alışması için verdim 7naydan sonra kahvaltı yemek ayrı verdim hiçbir şeyi de karıştırıp vermedim hep yarı verdim.

22 aylık şimdi herşeyi de yer. 1 yaşından sonra kendi eline verdim herşeyi yemesi için daha bir hoşuna gidiyor öyle yemek mesela benim vermemden daha çok yer öyle 
0 oy
(120,696 puan) tarafından
yeterde az az herseyden tatsib

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
9 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Minikii (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 189 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde _AsiMelek_ (3,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 196 göst.