+1 oy
818 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Hamileyim doğum yaklaştı annem şehir dışında ev taşıyorum istesen de gelemem dedibu arada ev taşıması benim doğumdan önce çoktan bitmiş oluyor  kaç haftalık nasılsın bir sikintin var mı bir ihtiyacın var mı diye arayıp sormuyor aradığında da hep dertlerini anlatıyor . Kayınvalidem de aynı şekilde hep kendi dertlerini anlatıyor hiç nasıl gidiyor bir ihtiyacın var mı çocuğa bakalım falan demiyor eşim de bu durumun farkında . Siz olsanız ne yapardınız ne düşünürdunuz

37 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Tırnağın varsa kendi başını kendin kaşıycaksın bu devirde canım 
-Reklam-
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Ruhsal çöküş yaşardım ilgilenen yoksa eğer. 
(24 puan) tarafından
Ben yaşamıyorum şükür tek çare bu değil sen varsın eşin var sonuçta en kötü
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Belli ki kimsenin umurlarında değil sende ona göre düzenini kur hiç kimseden bisey bekleme 
(24 puan) tarafından
Aynen öyle yapiyorum canim
0 oy
tarafından
Gelmesinler boşver eşin yardımcı olur sana sakın kimseye minnet etme 
(24 puan) tarafından
Bizde aynen o şekilde dusunuyoruz canım
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Neden böyle davranıyorlar probleminiz mi var
(24 puan) tarafından
Hayır sorumsuz oldukları için genel huyları boyle
0 oy
(449 puan) tarafından
Canım ilk bebeginmi ablan kizkardesin yokmu onlardan destek al
(24 puan) tarafından
Kız kardeşlerim hep küçük ve şehir dışında eşimle bakacağız canım
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Naapicam kendi yağımla kavrulurdum. Herkes düşünceli olamıyor malesef.. Beni de kaç yıllık arkadaşim 1 kere aramadı tüm hamilelik boyu el kızı dersin, kötü dersin ama Allah razı olsun eltim her hafta arardı mesela. İnsanlık meselesi.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kaynanayı geçtim de annemin sormaması naya üzerdi. Ama her koyun kendi bacağından asılır hesabı yapıp herkesten ümidi keserdim
(24 puan) tarafından
Bende oyle yapıyorum canim
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Beni de kimse sormadı kız eşimin ailesi hiç sormadı yine ailem destek oldu da çok sayılmaz. Üzülme takma da kimseden bir şey bekleme 
(24 puan) tarafından
Bencede öyle canim
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Ilgi bekliyorsun haklisin da ama bunlarda iş yok kendi başının çaresine bak zorla ilgi gostertemezsin ki. Esin yardımcı oluyordur insallah
(24 puan) tarafından
Eşim saolsun baya yardımcı oluyor beraber bakacağız
0 oy
tarafından
Destek çıkan yoksa sende destek isteme canım ona göre hayatını oluştur ona göre davran eşin yardımcı olur umarım yoksa çok zorlanırsın 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Artık sen de anne oluyorsun kuzucum o yüzden böyle sebeplere nedenlere kulaklarını kapat bebişine adepte ol. Canını sıkma en güzel mükafat geliyor. Birde bebişler hakkında suan ki nesil bence daha bilinçli kitaplar oku hakkında i. Sağlıcakla al yavrunu inşallah.
(24 puan) tarafından
Öyle yapıyorum canim çok saol
0 oy
(345 puan) tarafından
Benim annemle kaynanam savastilar resmen ben gitcem yaninda ben gitcem keske kaynanam hic gelmeseydi hastanede anca sinirimi bozdu oglunu doldurdu sonra da evde ben kalirim gelinimle sen git dedi anneme oda haliyle kizdi ben kalmiim dedi gitti kaynanamda hic benimle ilgilenmedi uyudu anca 1 hafta sonra esime dedim gitsin ben rahat olamiyom hic bir faydasi yok bana yani bana kalsa bosver kimse gelmesin aramasin derim ama insan da bi ilgi bekliyor boyle zamanlarda 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ben.kimse beni sormasin die 6 ay sakladim hamileligimi herkesten.  ayip.olmassa dogurdugum gun dicektim.
0 oy
tarafından
Bana da kimse sornadı doğum a   gitmeden önce kendim bütün işlerimi yaptım    bi de  22 aylık ta. Bi bebeğim daha var fı. Doğumdan sonra da kimse  yapabiliyon mu bi şey e ihtiyacın. Var mı yardım edeyim i diyenim hiç olmadı  
0 oy
(2,671 puan) tarafından
İlk bebeğindir kessin yani annenkn en azından sorması gerekirdi vall ne diyeyim sende hiç bahsetme ozaman korkmada inşallah Allah'ım yardımcın olur ama biriminde doğumdan sonra yanında olması lazım ya zor olur cunku
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Çok bencillermis sende tavır koy cnm hiç bahsetme çocuk muhabbetinden ben olsam ben de alınırdim çok 
(24 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum fedakarliklarimi azalttım artık nasıl davraniyorlarsa oyle
0 oy
(104 puan) tarafından
ayni durum bnde de var ne kayinvaidem ne annem soruyor agrin sizin var mi nasilsin diye ama grunce hâlâ doğurmadın mi diş cikaracak icerde diyorlar 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kendi annem disinda kimin ne yaptigi umrumda olmaz ama annem bile boyle davraniyorsa cok kirilirdimm. Az oncede uzuunn uzunn boyle birsey okudum. Yazik ya insan kendi evladina karsi nasil boyle duvar gibi olabiliyor anlamiyorum. Canim annem iki eli kanda olsa, sürünerek gelse yine gelir. Geldi de ve geliyorda... allahim razi olsun. Dilerim seninkilerinde  de aklina düsersin. Vicdanla merhametle alakali bu herhalde.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Walla durumun varsa bir kadinnbul sana gelsin 1 hafta yemek yapsin camasirini yikasin .kendin halledersin.bilerek dert anlatiyirlarki cagirma
(24 puan) tarafından
Bir hafta eşim kalacak çocuk izninden dolayı sonra işler için cagiracagim canım öyle düşünduk
(3,101 puan) tarafından
Walla hastaneye bile yanina kalablir teklif et bakalim tanidik bir yardimci abla falan varsa.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 927 göst.
23 Eylül 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Hayatnur (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
0 oy
6 cevap 96 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Emine2626 (1 puan) tarafından soruldu