0 oy
115 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Selamün aleyküm kızlar :) 

39w4 haftalık gebeyim . İkidir hasteneye gidiyorum nstede çok az sanci görülüyor ama bu doğum için yeterli değil . İyice agirlastim yavaş yavaş ayım da doluyor , doğumum hızlansin istiyorum . Allah kısmet ederse normal görülüyor herşey . Şimdi ne yapabilirim kızlar hızlansin diye ? Kaç saat yürüyüş ? Ne gibi sporlar yapmalıyım ? Ne yiyiip ne icmeliyim ? Bunları çok merak ediyorum . Henüz çok şiddetli sancı , nişan, su sızması durumu yaşamadım . Sadece ara ara belden kasiklara ağrım oluyor dinlenince geçiyor ama . Bu konu hakkinda tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim . Hee bir dr bebek hala kanala girmemiş . Girmesi için ne yapmalıyım ? Bebek dogucagi zaman kanala girer mi ? 

♥️♥️♥️ 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bebek kanala girince açılma oluyor zaten. Girdiğini ben anlamıştım. Aniden mide bulantısı ve kusma olmustu bir farklılık vardı. Gittiğimde ogrendim zaten 4 cm açıklık varmış. Mecburen suni aldım. Hic evde kendi sancısı yaşayanlardan olmadım :)

Hurma yiyebilirsin, comel kalk merdiven çık. 
(743 puan) tarafından
Bakalım benim ki ne zaman girecek . Peki kanala girmesi için bir hareket vs. Bir şey yaptın mı ?
Bugün hava güzel 1 saat yürümeyi düşünüyorum dediklerine de başlarım bugün çok teşekkür ederim canım:)
tarafından
İnan doğuma kadar oturdum. Hiç hareket spor yapmadım ki. Yoruluyordum hemen. Özellikle yaptığım bişey olmadı. Zaten benim doğumlar hep acele geliştiği için salmistim. Sen gene bunları yap. Sıcak duşta iyi geliyor derler.
(743 puan) tarafından
Çok sağol canım inşallah bende hemen pitlatirim ☺️☺️
Allah razı olsun cevap için ♥️
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Valla ben alışveriş yapmak için 11 de evden çıkıp akşam 7de eve gelmiştim. Çarşıya bile yürüyerek gittim ne taksi ne minibüs hiç kullanmadim ve sadece yürüdüm nerdeyse dinlenmedim bile . Hatta o gün dedim ki ben sabaha dogurcam.Sabahnkalktim hafif bir bel ağrısı Ama geçti hemen baktım bebek de hiç hareket yok tatlı yedim bir iki tikladi sanki. Kalktım sağlık ocağına gittim kalp atışlarını dinledik yeri daralmış ondan dedi . Eve geldim öğlen nişan geldi arkasından su ve sancım geldi o gun doğum yaptım ve doğumum çok hizli oldu çok hızlı gelişti ve rahat oldu
(743 puan) tarafından
Ayy maşallah canım darısı bana inşallah. Benimde ikinci doğumum olacak ama ister istemez korkuyorum biraz :)
Bugün yürüyüşe baslicam inşallah 1 saat yeterli olur sanırım değil mi ?
(6,047 puan) tarafından
Yürüyebilirsen daha fazla yürü. . Benim de ikinci dogumdu ve gerçekten çok rahattı. İkindi den 11 e kadar sancım vardı ama bu sanci beni hiç rahatsız etmiyordu. Son bir saat zorladı sadece zaten 11bucukta doğum yaptım aksam
(743 puan) tarafından
Sağolasın canım Allah razı olsun ♥️
(6,047 puan) tarafından
Sağol canım. Allah yardımcın olsun. Hemencik alırsın inşallah kucagina
(743 puan) tarafından
Amin Ecmain . Çok sağol canım benim ♥️♥️
0 oy
tarafından
Bol bol çömel. Canım karnını. Sıkıştırmadan yerler i siler gibi yap 
(743 puan) tarafından
Günde kaç dk yapmam lazım canım
tarafından
Valla canım bana doktor demiş ti. Yapa bildiğin kadar  çok. Yap yer siler gibi çömel dedi bunun yanın da perina masaj ı   ahududu yaprağı çayı   hurma    benim şuan aklıma gelenler bunlar
(743 puan) tarafından
Tamamdır canım Allah razı olsun ♥️
0 oy
tarafından
3 gün yürüdüm 3. Gün suyun geldi hastaneye gittim 41+4 de :D
(743 puan) tarafından
Bende sık sık yuruyeyim bu aralar . Çok teşekkür ederim canım ♥️☺️
tarafından
Rica ederim ama öyle az değil 2 3 saat yürüdüm:)) camilerde parklarda dinlene dinlene
(743 puan) tarafından
☺️☺️ 1 buçuk yaşında bebem var artık ne kadar durursa o kadar yürürüm :D
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Hurma yiyeceksin tabiki 
(743 puan) tarafından
Kaç tane yemem lazım canım günde
(1,862 puan) tarafından
Beş altı ye
(743 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun ♥️

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 177 göst.
29 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 82 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Tubaa355 (748 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 425 göst.
4 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 680 göst.
12 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,518 soru

11,361,236 cevap

34,839 kullanıcı

...