0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (234 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Misal birinden duydum. 3 hurmaya Meryem suresi okuyup biri doğumdan önce biri sonra yenecek biri de bebege verilecek, zaten bebeğin ağzı zemzem ve hurma ile açılıyor vs. Ya da son içtiğinde ilk ictigin zemzem olsun diye. Bazıları da bebek doğunca maden suyu ve zemzem karıştırıp veriyormuş. nar suyu veren bile var ben o kadar göze alamam da. Bebekten ziyade kendim için yapabileceğim şeyler soruyorum zaten.

Var mi sizin de yaptığınız özel şeyler ya da ne dualar okunur gibi gibi

Cok heyecanlıyım ya şimdiden uyuyamıyorum.  Yarin son isleri bitirip akşam 4-7 arası yatisa gidip cuma sabahı doğuma alinacagim insallah. Dualarınıza minnettar olurum bu arada:)

7 Cevaplar

0 oy
(3,456 puan) tarafından
Hiçte bişey yapmadım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hiç bişey vermedim verilmezde zaten bence sende vermemelisin ek gıdada suyu verebilirsin bence bunlar adet gibi bişey olmuş eskilerden kalma 
(234 puan) tarafından
Daha çok kendim için sordum aslnnda
tarafından
Kendimde bişey yapmadım :) o an aklımada gelmedi çünkü bebeğim hastanede kaldı beş gün küvezdeydi
0 oy
(7,532 puan) tarafından
ani doğurdum yanı gece ağrım oldu eşim uyodu uyandırmıyem gecer dedım yok gecmedi sonra uyandırdım hastaneye gıtık sabah gırdım aksam 7 de cıktım dogumdan hıc bırsey yapmadım
0 oy
(678 puan) tarafından

Zemzem ve hurma verdim ağzına tadı gelecek şekilde vermiştim başka birseyde yapmadım Rabbim hayırlısiyla kucağına almayı nasip etsin canım <3

(234 puan) tarafından
Amin canım çok sağol:*
0 oy
(71 puan) tarafından
Hakka suresi ve yasini serif dahada ayetleri suya okuyup biberona koymustum (hakka suresi okuyanin cocugu akilli olurmus) kizim 1 yasinda yuruyor konusuyor ve herkes cok akilli diyor
(678 puan) tarafından
Sureyi ilk defa duydum bende hamileyken 41 Yasini Şerif okumuştum elimi karnıma koyarak ve gerçekten maşallahı var kızımın ❤️ duaların okadar faydası var ki inanarak okunduğu zaman
(71 puan) tarafından
Evet canim rabbim kurani kerimi bize şifa ve kurtulus olarak gondermis ayva yiyenin cocugu guzel olur dediler ayvaya yusuf suresi okudum yedim ayvadan yanagima surdum surdugum yerde gamzesi var ve rabbim cok buyuk sıkıntidan kurtardi
(678 puan) tarafından
Kalpten inanmak önemli dua her kapıyı doğru bir şekilde açar yeter ki kalpten gelsin
(71 puan) tarafından
Aynen oyle kuzjm rabbim hepimizin dualarini kabul eylesin
(678 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Bebeğime hurma verdim ilk agzina Meryem süresi cok okudum hamileyken bide hatim ettim hamileyken Allah yardımcın olsun canimm sağ salim alrsin yavrunu inşalahh
(234 puan) tarafından
Aminnn canim. Allah razı olsun
0 oy
(345 puan) tarafından

Nar suyu verilirse agzinin suyu akmaz mi dediler cocuk kokmaz mi dediler gazi olmaz mi dediler net hatirlamiom cunku coook seyler dediler ama hicbirini yapmadim :D zaten bebemin agzini hemsireler acmis kuveze almislardi cunku ama ne yedi ne icti ilk bilmiyorum bi bildigim var baya istahli biri açmis yiyo yiyo doymuyo :D:D

(234 puan) tarafından
Ahahaha ilahiii güldürdün beni
(345 puan) tarafından
Allah hep guldursun insallah sağlicakla kucagina al bebegini
(234 puan) tarafından
Amin canım benim çok sağol:*

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 643 göst.
30 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,560 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 517 göst.