+1 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından
Şuan 34 + 2 yim bebeğim ayrıntılı ultrasonda küçük bulundu. Ayrıntılıdan beri her hafta kontrole gidiyorum ama asla bi gelişme yok. Yaklaşık 2 buçuk kilo doğmasını bekliyoruz. 

Küveze girer mi? Premature kıyafet mi almam gerekir? Bilgi verir misiniz

37 Cevaplar

0 oy
(1,097 puan) tarafından

En İyi Cevap

image

buda kızçemin geçen haftaki selfiesi :)
tarafından
Maşallah Süphanallah sağlıklı sıhhatli gel anne babana hayırlı evlat ol inşallah minik hanım ❤️
(1,097 puan) tarafından
Çoookk sağolun amiin inşallah ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
tarafından
Dualarimiz seninle olsun bacim insallah:)
tarafından
Maşallah kuzuya. Kız çocukları genelde minik oluyor ya kafana takma doğduktan sonra toparlanır inşallah annesi
(1,097 puan) tarafından
İnşallah toparlar ya ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende 2 600 dogum yaptim bebekte gelisme olmadigi için sezeryana alindim 37 haftalikken dogum oldu bebek 3.gun topuk kani için gittik 2.kiloya düstü elbiseleri hic olmuyordu simdi 3 aylik daha yeni 3 aylik olan elbiseleri oluyor bence sende normal al büyük alma ya bebegin kiloda alabilir aniden 
(1,097 puan) tarafından
Erken gelmek istiyo demek ki doğru diyorsunuz :)))
tarafından
Hayirlisi olsun insallah saglikli sihhatli dogsun dogunca hemencik kilo alır:)))
(1,097 puan) tarafından
Amin inşallaaah. Başa sabitledim ultrasonunu :)
(770 puan) tarafından
Kaç kilo şuan bzde 2450 dogduk
tarafından
2 aylik muayenesinde 4.500 kiloyu pazartesi 3 aylik muayenesine gidicem bakalim ne kadarlik olmuş
0 oy
(191 puan) tarafından
Kuzum prematüre al ama fazla alma ben 2.250 gr ile dogum yaptım 2 kilo üstünde eğer nefes almakta zorluk çekmezse kuveze almıyorlar bejim oğlum girmedi gelişimi gerideydi erken doğum riskin vardı doktor ciğer geliştirici iğne vurmuştu sezeryan doğum yaptım doğumdan sonra oğlumu yanıma getirdiler sonraki gün taburcu olduk yenidogan bir üşüdü kıyafet aldım ama daha yeni yeni oluyorlar şuan 3 aylık olacak en son 2 aylıkken tartıldık 3.980 gr di özellikle e bebek zihinlerini tercih etme bebek küçük olacağı için inanılmaz genişliyorlar yıkandıkca 
(1,097 puan) tarafından
Yani şöyle. Mayıs 10u yada 16sı doğum. 37 hafta yada 37+6
(191 puan) tarafından
Haftası ile uyumlu 3 kiloyu geçerse prematüre alma canım kuk gelir
(1,097 puan) tarafından
Uyumlu değil işte küçük dedikleri için stres oldum. 2500 bekliyoruz da dediler
(191 puan) tarafından
Bejim gibi bende 37+4 de doğum yaptım ama 35 görünüyordu haftası ile uyumlu değildi 2.250 doğdu yeni doğan kıyafetleri almıştım hep büyük geldiler şimdi daha rahat oluyorlar prematüre de sonradan aldım üç takım aldım onuda büyük olduklarında boynu falan hep açık kalıyordu hani kolunu falan katlıyorsun ama boynu açık kalıyordu oyuzden bir kaç parça da prematüre aldım doğumdan sonra
(1,097 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
(4,285 puan) tarafından
38+5 de sezeryan oldum 2770 doğum yaptım 2,5 kg ile hastaneden çıktık küvete falan girmedi canim
(1,097 puan) tarafından
İnşallah benimki de Duru olcak. Benimkide girmez ❤️
(4,285 puan) tarafından
Girmez kuzum allahin izniyle sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin♥️
(1,097 puan) tarafından
Aminnn çok teşekkür ederim ❤️❤️❤️
0 oy
(384 puan) tarafından
Premature alma hemen buyuyecek zaten annesi 2500 dogdu oglum ama masallah guzel emdi hemen buyudu kiyafetler kuculdu.0 3 ay al 4 takim falan gerisini  3 6 al kollarini katlarsin biseycik olmaz 
(384 puan) tarafından
Hayir bence hicc gerek yok
(1,097 puan) tarafından
Çok sağolun
(384 puan) tarafından
Gule gule buyut canim kazasiz al kucagina hic canini sikma cok guzel cok heycanli zamanlardasin ya benim oglum 10 aylik olucak cok ozluyorum o gunleri
(1,097 puan) tarafından
Aminnn. Çok teşekkür ederim. 3 buçuk yaşında oğlum var benimde şimdi tekrardan bu heycanları yaşamak güzel inşallah sağlıkla gelsinde o minicik zamnları çok özledim
(384 puan) tarafından
Benimde canim 7 yasinda kizim var :) Allah bagislasin hepsini
0 oy
tarafından
2.500 doğdu küveze girmedi. Ben 3 takım yeni doğan almıştım onları giydi. İlk haftalarda ben değil de eşim çok üzülüyordum ben kızıma prematüre kıyafet alacağım fazlan diyordu ama maşallah kuşuma 2 hafta içinde topladı kendini. Şu an 4 aylık 7.400 gram 
(1,097 puan) tarafından
Maşallah ya. Eşim yanımda değil askerde. Aklı bizde. 2500 ü bulsa şükrederiz falan diyoruz ama korkuyoruz da bi yandan
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Benim kızım 2500 gr doğdu. Küveze almadılar. Bir sıkıntısı olmazsa almıyorlar küveze. Ertesi gün hastaneden çıkıp evimize geldik
(1,097 puan) tarafından
Y a inşallah bizimde öyle olur çok sağolun
(4,970 puan) tarafından
Gönlünü ferah tut. Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Ben 38 haftalıkken doğum yaptım. Aslında daha vardı doğmasına ama ben ağrılarıma dayanamadığım için erken bile aldılar
(1,097 puan) tarafından
Beni en geç 37+6 ya kadar bekleticekler bebek ufak olduğu için
(4,970 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Benim kızım sarılık bile olmadı elhamdülillah. Gönlünü ferah tut sağlıkla kucağına alırsın inşallah
(1,097 puan) tarafından
Ya bugün ölçümleri daha iyi çıktı gün geçtikçe biraz daha büyük çıkıyo. O geriliği atlatıyoruz sanırım. Doktor 2100 dedi. Ben bu kadar beklemiyodum dedim. Doktor valla bende beklemediğim için tekrar tekrar ölçtüm sende gördün dedi :D
0 oy
tarafından
Benim kızımda o civardaydi kuveze girdi ama başka bir nedenden dolayi prematüre almadım 0 3 ay almistim minicity kalıpları zaten küçük minicik bir şeydi 
tarafından
Aynen öyle sağlıklı olsunda öyle yada böyle büyüyor benim hamilelik zor geçti çok kilo verdim ama Dr doğum yaptığım sabah 3400 Gr ölçtü sonra bir doğdu 2800 kuveze vs girdi iyice küçüldü kardeşim abla bu kürdan bacaklı demişti ilk gördüğünde ☺️
(1,097 puan) tarafından
Ya ne güzel destek oldunuz çok stres yapıyorum bende. Hem küveze girsede bu kötü bişey değil yani dimi
tarafından
Yok kuzum değil tabiki benim kızım aşırı enfeksiyon vardı vücudunda ondan girdi gerizekali Dr 10 gün yaşamaz dedi benim kokoşum 5. Gün çıktı ordan elhamdülillah hiç takma kafana sadece kilo için zaten kuveze almazlar solunum sıkıntısı vs olmaz inşallah sağ salim gelsin bir süre kürdan bacaklim diye seversin sonra zaten canına okuyorlar ☺️☺️
(1,097 puan) tarafından
Ahahahha ya çok teşekkür ederim ❤️❤️❤️ maşallah sizin kokoşada. Doktorlarıda anlamıyorum niye strese sokarlar ki böyle. En kötüyü dan dan söylerler
(1,097 puan) tarafından
Başa sabitledim bizim kürdan bacağı :)
0 oy
(3,382 puan) tarafından
34 haftalık doğum yaptm 2410 doğdu çok şükür kuveze girmedi kızm 36 haftalık doğdu 2530 doğdu 5 gün kaldı bunu kimse bilemez solunum sıkntsı vs olmzsa kalmz inş
(1,097 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim ❤️
(3,382 puan) tarafından
Rica ederm canm ben kıyaftleri norml almştm
(1,097 puan) tarafından
Tamam bende öyle yapayım. Premature hazırlık yap dedi bi tanıdık ondan panikledim
0 oy
tarafından
38+1 2180 Gr doğdu kıyafetleri normaldi büyük geldi ama baya giydi kuveze girmedi
(1,097 puan) tarafından
Ya maşallah ona yaa
tarafından
Sağol kuzum 2 yaşında şimdi
(1,097 puan) tarafından
Oy maşallah kuzuya. Yaşıtlarına göre minyon mu peki
tarafından
Kuzum yakaladı yaşıtlarını çok sukr kilosuda iyi boyu hafif kısa oda genetik olabilir diye önemsemiyorum
(1,097 puan) tarafından
Anladım. Ya bizde baba 190 ben 170 o yüzden doktorlar neden küçük bu bebek diye çok irdeledi. En başa sabitledim ultrasonumuzu. Aslında tombik duruyo orda ama ölçümleri küçük hep :)
0 oy
(770 puan) tarafından
Benmki 2.450 Gr 45.5 cm dogdu solunumdan girdi kuveze küçüktü baya 
(1,097 puan) tarafından
Anladım peki şimdi nasıl
(770 puan) tarafından
Bizim sağlık sıkıntılarımız var malesef ama yeni yeni toparlıyoruz 4 aylık artık daha iyi şükür sağlık sıkıntısı olmayanlar kuveze bile girmiyor iki kilo bile olsa inşallah girmeden alırsınız
(1,097 puan) tarafından
Geçmiş olsun size :( inşallah teşekkürler ❤️
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Canım ultrasona çok güvenme banada 3,5 dediler 37.haftamda doğuma girdim 2800 hastaneden 2700 çıktı doktor yanılma oluyor kimi bebek küçükken daha agir da çıkabiliyor dedi. Ben herşeyi normal boy almıştım öyle giydirdim kuveze falan da girmedi önemli olan ciger gelişimi o tamamsa enfeksiyon falan da kapmadıysa almazlar. Sen kıyafetlerini normal beden yeni doğan al 1 numara bez al. Az büyük olur ama emin ol çok hızlı büyüyorlar. Benim miniğim hızlı aldı kiloları çevremde 3,5-4 kilo doğanların bile geçti oyle düşün. 
(1,097 puan) tarafından
Ya inşallah bizimkide toparlar çabucak ❤️❤️ diyorum bide zaten küçük diyolar yanılmayla daha ufak doğarsa naparım falan diyorım
(1,964 puan) tarafından
Haftasini doldurursa birşey olmaz korkma benim yengemin bebeğini 1700 le eve yolladılar. Önemli olan ciger gelişimi yoksa kuveze almazlar. Doktor bana demişti küçük olanlar daha çabuk büyüyor diye ilk 1 hafta aşırı küçük görünüyor gözüne sonra alışıyorsun öyle bir değişmeye başlıyor ki şuan 5 aylık diyorum bizim çocuk nasıl değişmiş. fotoğraflara bakmasak büyüdüğünü anlamamisizdir belkide hep ilk günkü gibi geliyordu. Belki daha büyükte doğabilir hiç belli olmaz sağlıklı doğsun kilosu önemli değil.
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah sağlıkla gelir ❤️❤️
(1,964 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim sağlıkla kavuştursun.
0 oy
(7,036 puan) tarafından
benim ortanca oglumda 2550 gram dodgdu girmedi canim kuveze sonradan baya kilo aldi kuck bebekler daha cabuk gelisiyor 
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️❤️
0 oy
(9,247 puan) tarafından
3300 dedikleri bebeğim 2560 dogdu 2460 la hastahaneden çıktık. Suan 8 aylık 8 kilo. Kuvezde kalmadı gelişimi iyi denildi bu arada 46cn di. ... 

Ultrasonda sapmalar cok 3800 dedikleri bebek 3200 dogdu ama tersi de oldu 3000 dedikleri 4 dogdu 
(1,097 puan) tarafından
İnşallah sağlıkla gelsinde küçük olsun zayıf olsun sorun değil yaa :(
(9,247 puan) tarafından
Hiç korkma . Emin ol hopppp diyorsun nasıl oldu anlamıyorsun büyüyor ilk ben elime alamadım küçücük tü şimdi beraber yuvarlanıyorux. Sen doguma kadar iyi beslen ne alırsa artık. Dogduktan sonrada güzel besle bitti Allah huzurla yasamyı nasıp etsın sızle
(1,097 puan) tarafından
Aminnn çok teşekkür ederim ferahladı içim ❤️❤️❤️
0 oy
(119,153 puan) tarafından
kuzey 2900 dogdu ve 2700 inmisti kuvoxe girmedi
(1,097 puan) tarafından
Maşallahı kuzey paşaya. Şimoş kaç kilo doğdu
(119,153 puan) tarafından
şimos bjze şok yasatti 3700 dogdu 3400 indi
(1,097 puan) tarafından
Oh maşallah onaa :D oğlum 3200 doğup 2900e düşmüştü ememişti bide sağıp vermiştim. Toparlamıştı hemen tosun gibi olmuştu ama ufak ufak diyip durdular. İskelet hastalığı olabilir dediler ödüm koptu
0 oy
tarafından
2 450 gr doğdu 8 gün kaldı haftan var kilo aldıracak şeyler ye cnm 
(1,097 puan) tarafından
Yiyorum ama ben alıyorum o değil :D 10 mayıs yada 16 mayıs doğum
tarafından
Benimde öyleydi oğlum pek kilo almadı dünyaları yiyordum bana yeter yeme falan diyorlardı sırf oğlum kilo alsın diye yiyordum  doğdu 2450 gr
(1,097 puan) tarafından
53le başladım 69um şimdi :)
tarafından
Öyle aşırı bir kilo almamışsın cnm korkma allah ım izniyle inşallah bişey olmaz stres yapma
0 oy
(449 puan) tarafından
Benim yeğenim 2200 doğdu küveze almadılar canım. Önemli olan sağlığı şimdi 6 yaşında yaşitlarindan farkı yok aksine daha zeki maşallah 
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim valla çok paniktim ama baya rahatladım
0 oy
(119 puan) tarafından
Canim ikiz kizlarim 2100 civari doğdular onun da altina dustuler cok sukur kuveze girmeden geldik eve 

Oglum 2750 dogdu tam hastaneden cikarken kaninda enfeksiyon çıktı kuveze gitti 

Kotu dusunme hic kuvezde kotu bisey degil Rabbim saglikli sihhatlk kucağına almayi nasip etsin
(1,097 puan) tarafından
İnşallah inşallah çok sağolun ❤️❤️❤️
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Kızım 2500 doğdu 38 4 de cnm gayet sağlıklı çok şükür
(1,097 puan) tarafından
Şükür ❤️ darısı başımıza
0 oy
(805 puan) tarafından
Ben 37+4 de 2 kiko 430 gr doğurdum kızımı normal yeni dogan almistim
(1,097 puan) tarafından
Bi yakınım premature hazırlık yap dedi panikledim
(805 puan) tarafından
Zaten ne kıyafet alsan büyük geliyor çok küçükler r
(1,097 puan) tarafından
Gerçi orasıda öyle. O tanıdığımın yakını 2100 doğurmuş. Hastaneden premature kıyafet ve bez istemişler

İlgili sorular

+1 oy
52 cevap 500 göst.
10 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
0 oy
4 cevap 44 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dilaraysun (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 111 göst.

378,397 soru