+1 oy
189 göst.
Aile kategorisinde (866 puan) tarafından
Hanımlar oğlum 14 aylık dün kaynanamın samimi bir komşusu iftara geldi kocası kayınpederiyle bende oraya gittim iftara oğlum içeri girer girmez ezan okunan kadar ağladı eşim geldi öyle sakinleşti biraz hiç ağlamayan çocuk  2 göz 2 çeşme oldu bide sadece bunlara yapıyor başka kimseye yapmıyor bunu dışarı cıkar kalabalığa girer ağlamaz dün susturamadık, bu komşuda 20 senedir evli hiç çocuğu yok oğlumda böyle ağlayınca çok huzursuz oldm üzüldüm baya,saabhta yan komşuma tuz çevirirmisin dedim çevirdi bunu nazardan çatlamış uzun boylu biri, bide oğlum boy kilo yapı olarak 2 3 yaş gbi gösteriyor yaşını soranlara 2 yaş de dedi nazar etmişler, 

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tabi ki de nazar haktır insanı mezara bile koyar
-Reklam-
0 oy
(803 puan) tarafından
Tabiki de nazar hak canım kurandada geçiyor 
0 oy
tarafından
Ben inanıyorum ki dinimizde de var olan bir şey mesela Felak ve nas sureleri nazar için okunan surelerden 
(866 puan) tarafından
Sürekli okurum evde sagolsn komşuda ne zman söylesem tuz çeviriyor iyi geliyor
0 oy
tarafından
Nazar haktır.    
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Hemde çok inanıyorum 
0 oy
(497 puan) tarafından
Peygamber efendimizin Bi sözü gidin Bi mezarlığın önüne yemin edin deyin ki burdakilerin yarısı nazardan ölmüş yemininiz doğrudur diyor nazar deveyi kazana insanı mezara koyar benim kızıma da çok değiyor bol bol okuyalım Felak nas ayetel kursi 
(866 puan) tarafından
Evet ya hemen göz değiyor
0 oy
tarafından
Bak yine aklıma geldi ☹️ 

Bı im köyde damarlı bir taş varmış bir kadının oğlu olmuyor diye o taşı iki okuzunu satıp almış o taş kimin üzerindeyken giderse o bebeğin gelişimi ilerlemezmis 

Ve ben dün gece o kadının evine gittim oğluma yemekte yedirdi maşallah maşallah herşey vsr yesin giyimli olsun falan diyordu umarım nazarı degmezz
(866 puan) tarafından
Bu yüzden zorda kalmadıkça kaynanam yanında bile yemek yedirmem gözü çok değiyo
tarafından
Ulaa esmoşs hele nazar ettt senii lime lime yer kizim sjsjsj
tarafından
Ulan Feyza o kadının gözü beni yedi zaten mevludume geldi konuştu düğünüme geldi konuştu evime baktı konuştu kocam beni savundu konuştu her bo.ka knusuyor  ulan cenazemizde bile konuştu yha sgsj
tarafından
Sjsjsjjsj sende o karıdan uzak
0 oy
(75 puan) tarafından
Nazar olmazmj  kem gözlüklerin gözü çıksın benim kızda bu yere gider sessiz durur herkes o maşallah hiç ağlamıyor kendi kendine oynuyor der eve gelir 2 gözü 2 çeşme ağlar kucaktanda inmez 
(866 puan) tarafından
İşte bir maşallah demiyorlar
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Tek inandığım şey nazar
0 oy
tarafından
Nazara inanırm ama nazar boncuğuna inanmam 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ben sana bir anımı anlatayım bnm kızım yol giderken akıllıdır durduk bı yerde yemek yedik sonra bu kzin içine çin girmiş gibi oldu napsam susturamadim yan masadan bı kadın geldi dedi vallahi nazar ettim dedi kusura bakma dedi inanır im ben 
0 oy
(2,893 puan) tarafından
Tabi ki inanıyorum,benim de çok nazarım değer
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Çok inanıyorum ne zaman eltimi görsem hayatım alt üst oluyor neredeyse sadece oğluma değmiyor, eşimle çok tartışıyoruz onu gördüğüm gün. Tesadüf olamaz diye düşünüyorum
(866 puan) tarafından
Yaaa kıskanıyor demmki kem gözlü
0 oy
tarafından
İnanırım tabi vardır 
0 oy
(119,343 puan) tarafından
kabirdekilerin yarisi mazardan demisler
(866 puan) tarafından
Cidden mi.
0 oy
(8,581 puan) tarafından
İnanıyorum kesinlikle 
0 oy
(2,706 puan) tarafından

Nazar tabikide var. Peygamber efendimiz nazar ile ilgili " Nazar (Göz değmesi) gerçektir. Eğer kaderin önüne geçecek bir şey olsaydı nazar onun önüne geçerdi" demiş. Bol bol nas Felak Ayetel Kürsi okuyun bebeğinize

(866 puan) tarafından
Ya ben çok okuyorum yinede
0 oy
tarafından
Tuz çevirme nasıl yapılıyor normal tuzla mi yapılıyor
(866 puan) tarafından
Evet normal tuz ama bilen biri yapmalı hekezn ki tesirli olmuyor
0 oy
(7,742 puan) tarafından
Nazar ayeti kerimesi varkan nasıl inanmayayım 
0 oy
(7,618 puan) tarafından