0 oy
632 göst.
Diğer kategorisinde (229 puan) tarafından
4 Ay 28 günlük oğlum 3100 gram 50 cm dünyaya geldi bugün 7200 gram çıktı tartıda boy da 66 cm anne sütü ile besleniyor ramazandan dolayı sütüm sürekli yok bende elimden geldiğince birşeyler veriyorum. Herkes bebeğin çok zayıf çok zayıf deyip duruyor. Bu durum beni çok çok üzüyor sürekli olarak anneliğimi sorguluyor oğluma iyi bakmadığımı düşünüyorum. Sizin bebekleriniz o aylarda kilo ve boy durumu nasıldı? 

41 Cevaplar

0 oy
(2,055 puan) tarafından
Saçmalamasınlar çocuk her ay 1 kilo  almış  daha ne olacaktı  maşallah  kimseyi  takma gayet  kilosu yerinde 
-Reklam-
0 oy
(554 puan) tarafından
Bebeğin kilosu için doktor iyi demiş ki zaten maşallah neye uzuluyorsunuz daha ne kadar olabilirdi ki
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Hayır gayet iyi kilosu benim kızım 4 aylıkken 6 kiloydu 
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Daha kaç olsun istiyosun acaba ne bu kilo merakı ya sizde benim çocuğum o ayda 5 küsür kiloydu anca dert aramayın kendinize valla
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Çok şaşkınım şu an. 4 aylık bebek 7200 ve siz zayıf tedirginliği mi yaşıyorsunuz? 
0 oy
(426 puan) tarafından
Sağlıklı olsun kilo önrmli değil diyorum bende kendi kendime ama brnim bebeğimde benim gözüme zayıf gözüküyor. Canı sağ olsun da sağlıklı olaun da napayım. İştahsız bebek yemek deme de ne dersen de bebeğime :(
0 oy
(3,145 puan) tarafından
Kilosu maşallah çok güzel 6 aydan sonra kilo alımı duruyor etrafa bu kadar kulak asma bebeğin sağlıklıysa kiloyu dert etme 
0 oy
tarafından
Benim kızım 10 ayına girdi 7 kilo 800 Gr :D kız bin şükür sağlığında biseyok neresi zayif
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Benim oğlum doğduğunda 2.095 di küçücük biseydi ya ben ne edeydim 

Gayet iyi bence 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bugun kontrolumuz vardi. 3 ay 22 gunluk oglum. Normalde 61 cm olmasi gerekirken 65 cm, 6500-6600 olmasi gerekirken de 6 kg geldi. Memeyi birakti, sadece mama ile besleniyor, gunduz mumkun degil icmiyor mamayi  uykuluyken veriyorum, ayilinca ogürüyor. Tahlilleri yapildi herrseyi temiz. Zaten aylik rutin kontrollerine goturuyoruz. Simdi elimden ne gelir?? Hicbirsey. Kimseyi dinleme. Sagliklimi, tamamm ver herkese cevabi gec. Benim cocuklar uzun boylu ince oluyorlar. Ilk oglumda oyleydi. Suanda da 120 cm en ust sınır olmasi gerekirken suan 140 cm ve 7 yasinda henuz. 2-3 yaslarindayken kendini bilmez zekasi geri teyzecikler zayif acmi bu cocuk derlerdi evet yemek vermiyoruz  masraf  oluyo derdim gozleri pörtlerdi. Gec dalgani birak onlar dusunsun. Cok eglenceli oluyor :) ;) 
0 oy
tarafından
Benim oğlum 23 aylık olacak 11 kilo bence siz dalga geçiyosunuz yada milletin hayır değil maşallah demesini filan bekliyosunuz şişman çocuk sağlıklı çocuk değildir kilosu çok normal zaten 
0 oy
(498 puan) tarafından
Ele avuca gelmiyor diyenlere benim elime de avucuma da geliyor deyin.  Maşallah kilosu da boyu da gayet iyi.  Allah nazarlardan esirgesin.  Kafayı buna takıp ne kendini ne de bebeğini strese sokma bence.  
0 oy
(1,124 puan) tarafından
Benim kızım 6 aylıkken  7bcktu .....bence bebeğinizin kilosu çok iyi..... ah biz ne yapak peki
0 oy
(755 puan) tarafından
18 aylık kızım 12 kilo 9 aylıkken 7 kiloydu sizinki 4 aylıkken 7 kiloyu görmüş maşaAllah daha ne istersiniz her laf söyleyenin lafını dinlerseniz verem olursunuz 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
3 aylik kizim 6300 kg 2900 48 cm dog du boyuda 60 cm hastalandığı için bu ay almadı fazla ama bence iyi zayıf diye düşünmüyorum sizin bebeginizunde maşallah kokusuda boyuda cok iyi her ay bir kilo almış daha ne alacak cocuk milletin lafina bakmayın gayet güzel bakmissiniz bebeğinize
0 oy
(213 puan) tarafından
Cnm gayet iyi kilosu bnm oğlum 7.5 aylık 7 kilo bile yok şuan 2100 Gr doğdu
0 oy
(2,052 puan) tarafından

Maşaallah canm senin bebeğin kilosu 4 aylık bir bebeğe göre iyi benm oğlum 8 aylık 7 bucuk kilo :'(:'( neler vermiyorum qma kilo almiyor 

0 oy
tarafından
Kız maşallah benimki şuan 8 aylık 8 kilo daha ne Allah için kimsenin söylediklerini takmayın sağlıklı olsunlarda
0 oy
tarafından
Sütun azaldiysa sonrada tutabilirsin çünkü bebeğin daha küçük anne sütüne ihtiyacı var ...
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Bebeğin kilosu gayet iyi. 4 ay 28 günlük bebeğe elinden geldiğince ne veriyorsun ? Bu arada canım sütun azsa oruç tutma sadece anne sütü ile besleniyor bebek yazık günah

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 146 göst.
26 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 343 göst.
16 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 389 göst.
10 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 232 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kardelennn (4 puan) tarafından soruldu

381,321 soru

11,415,373 cevap

34,966 kullanıcı

...