0 oy
630 göst.
Diğer kategorisinde (229 puan) tarafından
4 Ay 28 günlük oğlum 3100 gram 50 cm dünyaya geldi bugün 7200 gram çıktı tartıda boy da 66 cm anne sütü ile besleniyor ramazandan dolayı sütüm sürekli yok bende elimden geldiğince birşeyler veriyorum. Herkes bebeğin çok zayıf çok zayıf deyip duruyor. Bu durum beni çok çok üzüyor sürekli olarak anneliğimi sorguluyor oğluma iyi bakmadığımı düşünüyorum. Sizin bebekleriniz o aylarda kilo ve boy durumu nasıldı? 

41 Cevaplar

0 oy
(119,338 puan) tarafından
7.200 mus daha ne olsun
(229 puan) tarafından
Evet tartıda fazla çıkıyor ama inanın ele avuca gelmeyen bir bebek çevre de çok baskı yapınca inanın kahır oluyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normla olan 6 aylıkken  doğum kilosunun iki katı olması zaten gayet normal 

Herkese ne ve doktor rne diyor
(229 puan) tarafından
Doktor iyi diyor ama şu ağzı torba gibi olan insanlar yüzünden inanın oğlumla insan içine çıkmak istemiyorum başlarda çok takmadım ama herkes o kadar üzerime geliyor ki kendimi sorgular oldum
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Bebegin cok zayıf diyen insanlar hiç olmasa keşke 
(229 puan) tarafından
Bakın ben kilo meraklısı biri değilim ben kendim bile çok zayıfım ama çok kalabalık bir ailede yaşıyorum gelen geçen oğlun çok zayıf ele avuca gelmiyor deyince çok üzülüyorum başlarda çok takmadım ama bir süre sonra psikolojim bozuldu.
(4,983 puan) tarafından
Bence yine takmamya devam et
Kac kilo bekliyorlar acaba merak ettim cocugun kilosu gayet iyi iste
0 oy
(4,971 puan) tarafından
9 aylık kızım. 4 kilo doğdu şuan 8 kilo gerisini sen düşün
(229 puan) tarafından
Allah size bağışlasın inanın kilo meraklısı biri değilim çevrenin baskısı beni yetersiz bir anne olduğuma inandırıyor
(4,971 puan) tarafından
Cnm ne takıyorsun milleti onlara mı doğurdum bnde bı ara öyleydim baktım migren ağrım gitmiyor  artık bosverdim   sağlıklı olsunlar da . Ben kiloya artık takmıyorum boyu uzun olsun dyrm kilo alınır zaten
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Gayet iyi saglikliysa sorun yok canım takılma kiloya yürümeye başlayınca zayifliyorlar zaten:)
(229 puan) tarafından
Çok şükür sağlıklı ama çevrem o kadar baskı yapıyor ki üzüyor beni bu durum
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Zayıfmı ciddi misin 6 aylık oğlum 7 400 demişti milleti kafanıza niye takıyorsunuz sağlıklı olsun kilo çok güzel bişey degil 
(229 puan) tarafından
Bakın ben kendim bile çok zayıf biriyim kilo meraklısı değilim çok kalabalık bir ailede yaşıyorum herkes üzürimr gelince kendimi sorgular oldum
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bende gayet güzel... Benim oğlum pramature doğmuştu ve o ayda kilosu kaçtı hatırlamıyorum ama çok zayıftı .. şuan 20 aylık kilosu 11 buna rağmen kilosuna doktor çok iyi gayet olması gereken kiloda diyor yani ..
0 oy
tarafından
7 aylik kizim hemen hemen o kiloda .Masallah 
0 oy
(913 puan) tarafından
Bebeğin her hafta an az 400, gram almak zorunda 6-7 ayına kadar. Bi de bebeğin küçük senin doyurman gereken bebeğin var oruç tutman doğru deyil. Sütün o çocuğa lazım. 
(2,746 puan) tarafından
++++++++++
0 oy
tarafından
Doktoru sağlıklı dediyse kilolu ya da zayıf olmasının ne önemi var ki canım. 
0 oy
(489 puan) tarafından
Yoo gayet güzel kilosu
0 oy
(9,604 puan) tarafından
Kız benimki 7 aylıkken 7 kiloydu 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Bebeğin zayıf diyene sen şişkosunda ne oluyor de
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Benim kızım 18 aylık 9 buçuk kilo 

Herkeslere söyle biraz da benim kıza zayıf desinler sjsjsj
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Valla cnm benmki de 4 ay olcak en son 6900 falandı hem doktor kilodan cok boya bak demsti boyu iyiyse kilo gene alinir yani
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Maşallah kız benim ki o ayda altı kilo vardı seninkinin maşallahı var benimde kayın validem hep bi kız ac der kucağına alınca tüy gibi hafif der daha yeni emzirdim demir gibi ağır mı olması gerekiyor derim susuyor etrafa bakma sen yavrunu biliyon sağlığı yerindeyse herkesin ağzı var konuşur kimi böyle boş konuşur
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Ya bıktım artık ben bebeğin zayıf diyen çok bilmişlerden ;)

0 oy
tarafından
Kız bazıları kilosunu belki etmiyo seninki maşallah uzun daha ne olsun benim kızım 11 aylık daha 10 kilo
(229 puan) tarafından
Oğlum da sanırım aynı ben 170 boyundayım beni gören en fazla 50 kilo varsın diyor ama 65 deyince inanmıyorlar.
tarafından
Benim kızımda öyle bende senle aynı boydayim kızimda uzun biylu kilosunu asla gostermez
0 oy
(331 puan) tarafından
Kız maşallah daha ne olsun bnm kızım 1 yaşında 8buçuk kilo seninki gayet iyi milletin ne dediğini umursama 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kizimin bugun kontrolu vardi icin rahatlasin diyim.8 aylik.olcak 10 gun sonra 8300 ee seninki yarisi ayda nerdeyse onun kadar. az felan dgl hatta fazla bile etrafta diyenler psikolojinle oynamk icin dio aldrma

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 146 göst.
26 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 342 göst.
16 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 389 göst.
10 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 232 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kardelennn (4 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...