0 oy
184 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (397 puan) tarafından

Biber dolmasının iç harcı nasıl olur? Kizlar ben nasıl yaparsam yapayım dolmanın içi kuru oluyo neden acaba siz ne koyuyosunuz iç harcına 

image

7 Cevaplar

0 oy
(743 puan) tarafından
Canım yağını bol at içine de bir avuç kadar su kat . Pisirecegin zaman da suyunu yağını iyi ayarlarsan lokum gibi olur 
(397 puan) tarafından
Bol koyuyorum aslinda yağı  baharatida bol koyuyorum ama anlamadım bu isi
(743 puan) tarafından
Resimde yağı az duruyor canım
-Reklam-
0 oy
(456 puan) tarafından
Yagsını mı az koyuyosun ki canım 
(397 puan) tarafından
Bence yağı iyi ama baharatida çok koyuyorum yavan bı tadı oluyo
0 oy
(575 puan) tarafından
Pişirmeden dolayı kuru oluyordur dolmaların üstünü geçecek kadar su bırakıyorum sonra kaynamaya başlayınca altını kısıyorum Bi saat kaynatıyorum tam pişmiş oluyor 
(397 puan) tarafından
Bnde öyle yapıyorum ama içi fazla dolduruyorum ondan mı acaba
(575 puan) tarafından
Evet ondan da olabilir içini doldurunca işaret parmağınla iç harcı biberin içinde itele fazla olan dışarı çıkar zaten
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Dolmayi doldururken ağzına kadar doldurma tıka basa doldururursanda suyunu güzel cekemiyor iç pilavi kuru oluyor dolma biberin altlarindan kurdanla 4-5 delik aç birde yağ koyarken de az yağ koyma pişiririen de dolmaların üstüne gelicek kadar su koy altını aç kaynayınca kısık ateşe al ağır ağır pissin 1 saat kadar. Pirinç bulgur soğan salça yag maydoniz pul biber karabiber cok az kimyon domates püresi. 
(397 puan) tarafından
Ben için çok dolduruyorum cnm çok sağol delikte açayım bakalım bugün nasıl olacak
(3,141 puan) tarafından
Dolmayi delmeden olmaz zaten kuzu. Del bide azar doldur. Bide pişirirken suyunu dolmaların üstüne gelcek şekilde yap bakalım nasıl olcak
0 oy
tarafından

Sogan

Pirinç az bulgur
Maydonoz 
Baharat 
BN suyu koyarken azda biberlerin içinede döküyorum birde üzerine yağ gezdriyorum salçayıda suyla eritip üzerine döküyom

Her dolma için bir kaşık iç koyuyorum iç fazla olunca da kuru oluyor  
(397 puan) tarafından
Ben çok dolduruyorum cnm bugün az koyayım bakalım ins güzel olur
tarafından
Ondan olur ben yıllrdr bi kaşık koyarım hep tutar
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben 1.5bardak suyla kavuruyom ilk canim piştikten snra lokum gibi oluyo çiğnemeye bile gerek kalmiyo:D
(397 puan) tarafından
Ben çiğden koyuyorum içi cnm bugün kavurayim bakalım nasıl olcak çok sagol
0 oy
(119,319 puan) tarafından
herkez farjli yapiyo

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 129 göst.
13 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 315 göst.
17 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 944 göst.
14 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Tatlisanne95 (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 320 göst.
3 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu

379,836 soru

11,370,241 cevap

34,853 kullanıcı

...