0 oy
215 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,561 puan) tarafından
Bebeğim 1 aydır bana aşırı yapışık. Eşim de baksa kayınvalidem yakın o da baksa yarım saat falan duruyor anca. O da ev dışına çıkartırsalar.

Ben bizimkileri çağırdım eşimin gazıyla. Toplamda 10-12 kişi olcaz en fazla.

Bana fikir verir misiniz pratik ama güzel de görünen, çocuk tutturup yarıda bırakıp sonra devam etmek zorunda kaldığımda sıkıntı çıkarmayacak bi menü?

Aklımda var bişeyler ama o onunla uyar mı buna gider mi derken kalıyorum.

Benim durumumda olan var mı siz ne yaptınız?

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Böyle toplu durumlarda lahmacun ya da pide,yanına çorba salata falan en ideali bence.hem uğraştırmiyor hem pratik
-Reklam-
0 oy
(534 puan) tarafından
Lahmacun çorba salata yap canım tatlıyı da hazır alın başka ne yapacan ki çocukla ya da fırına sebzeli tavuk yap o da kolay olur valla çocukla yemek çok zor ugrsatiracak şeyler yapmaya kalkarsan aşırı yorulursun çocuğa da yazık huzursuz olur sürekli
0 oy
(7,049 puan) tarafından
Çorba pilav fırında patatesli tavuk ya da tavuk sote salata bir tane de meze yap tatlı da hazır alırsın tamamdır. 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Çorba 

Pilav 

Fırında patatesli tavuk 

Salata 

Cacık 
0 oy
(291 puan) tarafından
Vala benim kızımda öyle. Bugün 10 kişi olcaz benimde annemler ablamlar gelcek. Mercimek çorbası yaptım. Kuru fasulye bide iç hazırlayıp fırına verdik. Salata tamam işte. 
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Güzel bi pide harcı hazırla evde pideciyi yaptır önden bir çorba ortaya salata tam işte bor de çayın yanına dışardan tatlı alın :)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bence en guzeki fırın bu durumlarda. 

But alin fırına but atin herkese 1-2 olcak sekilde.

Ayri tepsiye de patates sogan biber hazirla baharatla yagla ver fırına tavugun yanina koy 

Pilav yap servis ederken but sebze ve pilav tek tabak yap hem durucu görünür. 

Çorba mercimek yapabilirsin.

Tatli ıslak kurabiye. 
(7,791 puan) tarafından
Ortaya da yogurt ve tursu koy canım yapabilirsen bide salata bide içecek aldin mi miss gibi sofra.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Mercimek çorbası 

Pilav

Tavuklu bezelye 

Havuç tarator 

Salata 

Revani
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Lahmacun veya pide salata ayran turşu yeşillik çorba yapardım şahsen 
0 oy
tarafından
Akşamdan yoğurtlu köz patlıcan salatanı ve soslu köz biber salatanı hazırla. yine akşamdan tatlını yap bence revani güzel olabilir. patlıcanın yoğurdunu servis ederken dök sulanmasın. Akşamdan tavuklarını soslayıp at dolaba sosunu çeksin. Ertesi gün dizer fırına atarsın. Mercimek çorbası yaparsın, pilav, salata tamamdır. 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Walla ya firinsa tavuk patates ya kofte patates

Ya patlcan kebani firinda yine.bnalr berektli olur.yanina bir pilav.tavuklu guz3l olur.

Yaninasalata tursu.atiyirum bi cesit bise daha yapablrsin ortaya.2 tabak manti olur sarma olur.
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Bence tavuk patates yada köfte patates firın tepsisine hazirlayip dolaba koyuyorum ben iftara yakin cikar ver fırına tamamdir pilav mercimek corbasi salata yufkadanda bir borek yapip tamamlarsin
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Et kavurma, koy ocaga kis altini 2-3 saatte kendi kendine pissin :) 

Kuru fasulye /nohut

Pilav 

Mercimek corbasi 

Pide /lahmacun 

Hazir manti ortaya hasladim 

Pismis yaprak sarma ortaya

Benim de bebegim kucuk bunlari yaptim misafirlere
0 oy
(1,361 puan) tarafından

Kıymalı pide falan yaptır yanına salata da geliyor bi de ayran ohh mis. Benim de bebem bensiz durmuyor ben almadım kimseyi iftara napayım seneye artık :D

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 167 göst.
26 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mrv37 (3,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 337 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 169 göst.
0 oy
3 cevap 125 göst.
14 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Nevbahar21 (542 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,943 kullanıcı

...