0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde (840 puan) tarafından
Yarın atasehirde oğuzhan koç konseri varmış ücretsiz evime de cok yakın mesafede. Eşime söyledim gitmek istersen git dedi. Neyse kaynanam geldi sizin ne işiniz var ramazan ramazan günaha giriyorsunuz aleviler dinden soğutmak için yapıyorlar ramazandan sonra yapsalar imansizlar ne olur.? Kaynatam demis utanmıyorlar mi ne işleri var mübarek günde..? Sinemaya da bilet alsınlar cart curt.  Heves ettim içimde koydular.  Saat 1 de 23 nisan etkinlikleri vardı 5 de konser ama içine etti sağolsun üzüldüm ya. Komşuma da dedim siz gidin ben Gelemiycm.  Hayatımda ilk defa gidecektim yani. Bizim gibi cahilleri kandırıp günaha sokuyorlarmış 

15 Cevaplar

+2 oy
(1,745 puan) tarafından
Aleviler müslüman değil mi saçma ***** sözler .Bi ramazanda çoğunun Müslümanlıkları aklına geliyor 
(2,394 puan) tarafından
Katılıyorum++++
(840 puan) tarafından
Kiracısı da alevi işine gelirse inip çay içmesini biliyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ay herşeye karismasalar işleri rast gitmez bi uzak durmuyorlar valla kendilero cahil eski kafa alevi kürt türk laz cerkez ayrimi yapiolar hepimizi muslumaniz nokta.
(840 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(6,372 puan) tarafından
Konsere gitmekle günahkar mı olunuyomus tövbe yarabbim tövbeeee
(840 puan) tarafından
Yemin ederim eski kafalilar valla sıkıldım ya
(7,474 puan) tarafından
Evet olunur neden olunmasın?
0 oy
tarafından
Dinleme onları boşver git canım günaha girmekle ne alakası var 
(840 puan) tarafından
Bende anlasam
0 oy
(7,474 puan) tarafından
Üslubu yanlış ama dedikleri doğru . Ramazanda işlenen sevaplar nasıl kat kat yazılır ise günahlar da  oyledir . 
(7,474 puan) tarafından
Bir yerlerimden uydurmadan ilettim  umarım sizi tatmin etmiştir Hanfendi...
(5 puan) tarafından
Ne kadar güzel açıklamışsiniz maşallah ❣️❣️
(189 puan) tarafından
Bilinçli olduktan sonra bu tür şeylerden kaçmanın anlamı yok. Herkes önce kendini bilmeli. Evet içki, böyle saçma şarkılar, insanı benliğinden edecek eğlenceler elbette ki günahtır. Ama gündüz vakti çocuklar için yapılmış bir eğlence insanı dinden çıkarıp orucundan etmez gibi. Yine de sizin fikriniz tabi...
(7,474 puan) tarafından
Allah'ın ayetini kendi fikrine  göre yorumlamak... Başka bir şey demiyorum. Din ve kuralları bellidir günaha çocuklar için deyip pembe bandana takip kimse hafifletemez ... Yapar yapmaz beni ilgilendirmez ama gidipte var olan bir şeyi evirip çevirip bir şey olmaza getirmek insanı sirke götürür bilginiz olsun
(189 puan) tarafından
Konunun ayet yorumlamak ne ilgisi var. Size yapılan şeyden bahsettim. Ayet yorumlamak benim ne haddime. Keşke herkes de haddini bilse. Asla müzik dinlemeyen, dışarı çıkmayan ne bilim günah dediğiniz şeyleri yapmayan biriyseniz ancak o zaman dedikleriniz anlam kazanır...
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Eşin izin vermiş kaynanana söz düşmez git canım .
(840 puan) tarafından
Eşim herşeye izin verir ama kaynanam herşeye karışır
0 oy
(5,336 puan) tarafından
Sizde soylemeseydiniz gerek var mı bilmesinee?
(840 puan) tarafından
Ya ben söylemedim 17 yaşında  gorumcem var o demis
(5,336 puan) tarafından
Allah almasın onu bişey  de dursun ağzında vala bnde gorumceyim bizim gelin asla bizimle ilgli bişey dyememz o kdr ugrasmyruz onların isiyle
0 oy
tarafından
Alevilik bi din değil görüştür mezhep gibi... Din derseniz islam yahudi hiristiyan vs vs.. 

Kocan izin verdiyse git canim sende
(840 puan) tarafından
Gideceğiz eşimle
0 oy
(2,210 puan) tarafından
Bu dil din ırk ayrımı yapan kimseyi sevemiyorum ya.. oruç tutuyor namaz kılıyor ama kalkıp aleviler yapıyor diyor.. ne kadar ayıp yaa, ben yerinde olsam giderdim.. geldikten sonrada dinden soğumadım derdim..
(840 puan) tarafından
Bende sevmem öyle insanları ama dibinde bitti
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Bence inatlarina gitmelisin canim gorende sanki ickili yer sanacak haa afedersin pavyon ku orasi esin izin versiyse git kafan dagilir zaten kaynanalar cok sey biliyorlar 
(840 puan) tarafından
8 aydır annemler br kenfi evin dışında bir yere gitmedim
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ayy valla kaynana na niye bakıyorsun eşin izin veriyorsa git yani ona ne ayy anlamiyrm bide en dürüst insanlar aleiler ben kapalıyım ama alevi arkadaşım var çok ta severim yani ayrım yapmak hoş deil ve orucunu da tutuyor 
(840 puan) tarafından
Eşimle gotcz
0 oy
(912 puan) tarafından
Bende aleviyim ama oruç tutuyorm ne alaka alalh bir niye böyle düşünmüş ki çok komik bazı insanlar sen takma canım boş ver ama bence bir dha ki sefere eşini dinle o git dedikten sonra kimseye söyleme geldikten sonra son anda oldu gittim falan de fazla da umursama tatlı canını sıkma değmez 
0 oy
(3,685 puan) tarafından
Ben olsam inatlarina giderdim çıkacaksan sen dinden çıkarsın onlara ne
0 oy
(1,364 puan) tarafından
Din irk ayrimina girmeyecegim yoksa uzunn uzzuunnn surda döşerim ama kocan izin vermis sanane onlardan, onlara ne senden. Birak konussunlar niye boyun egiyosun. Kocanla konusmussun zaten. Kocanda sustursun ya hatta kocana de ki askim ikide sinema bileti alalim baban oyle dedi, anlamazsa aciklarsin sende isinize karistiklarini.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 662 göst.
25 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤☀️Güneş'im ☀️ ❤ (1,964 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 679 göst.
21 Ocak 2022 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 938 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (954 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 469 göst.
19 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,047 soru

11,875,532 cevap

35,990 kullanıcı