+1 oy
839 göst.
Diğer kategorisinde (1,918 puan) tarafından
Bu 1 Haftadır yıldım hayattan soğudum sadece emiyor 4 bucuk aylık kızım ne gece ne gündüz uyku yok sütüm mü yetmiyor anlamıyorum her saat bası kalkiyor gece basim catliyor sanki mamayla büyüyen cocuk cocuk degil simdi ay sen nasil annesin biz emzirmek icin cabaloyoeuz falan emzirmek kadar zor bir şey yok bence uykulama nasil emzirdigimi bi ben bi Allah biliyor saglik sorunlarimi hic saymiyorum.bile surekli bas agrisi parol görmekten biktim bi halta yaramiyor yoruldum cok cok cokkk.. 

48 Cevaplar

+2 oy
(4,889 puan) tarafından
Mama vermeyi dene gece uyutmadan.  Hiç teselli veremicem çünkü yılmışsn belli
(1,918 puan) tarafından
Hemde nasıl tek cocukla ugrasmiyorum ki evlenugras yemegi camasiri bulaşığı aykata durmam lazim uyku sıfır doyurmuyor artik sütüm gecen haftaya kadar deliksiz 5 saat uyurdu simdi sütüm cok berrak geliyor yagsi falan da yok
(320 puan) tarafından
deliksiz 5 saat uyumasını beklemen yanlış daha 4 aylık bebegin senin 5 saatte bir emziriyosan kilosunu zor alır . canım alınma ama buradaki herkes senden fazlasını yaşayanda olmuştur herkes yaşıyor bu yaşadıklarını sana özel değil yani ben karnımı doyuramıyordum o atak zamanlarında evin temizliği bulsşıgı yemegi bunları zor bela yapardım ama herşeyi geç bebeğinin gelişimi için gece emmesi çok önemli atak dönemlerinde uyumayabilir 15 dkda bir uyanabilir çok normal şeyler bunlar uykularından bir süre feragat ediceksin herşey bebegin için gündüzleri moral motivasyon yürüyüşleri yap sakinleş
(2,011 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorm benm bebegmde 3 aylik alarm kurulmus gibi her saat basi kalkar surekli emmek ister heleki gaz sorunları var uyutmuyor fazla yani tek deilsn uykusuzluktn bas agrisi geçmiyor
(1,918 puan) tarafından
5 saat uykuyu doktora sormustum normal zaten acikinca kalkar demisti bu yuzden her saat uyanincs aciktigini doymadigini düşündüm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mama ver o zaman  benim kizimda böyleydi 8 ay zor dayandık dr anne sütü kadar faydalı bisey yok dedi ama dedi cocuk severse doyarsa yararsa diye eklediii
(1,918 puan) tarafından
Gecmeyi düşünüyorum anlamiyorum düne kadar gece 12 de emip 4 e kadar uyuyam cocuk her saat basi nasil acıkıyor kalkıyor sutumun doyurmadigini düşünüyorum
tarafından
Yaaa hepsi bir olmuyoki 2 cocuk büyütum 3 büyüyor bir birine hic benzemiyo bu kiz cok uyaniyodu acliktan degildi emmeyi hic sevmedi seninde belki dis filandir o donem cok uyandi ikinci oglum hic gece gözümü acmadan büyüttüm mememi kendi emerdi iki yıl emdi ilk oğlum mama icer yatardi sabaha kadar uynmazdi pek yaaa ne bilim kardesler bile farklı canim o yuzden kimseyle kiyaslama burda belki distendir dicem yada huy ediyo
(1,918 puan) tarafından
Dis donemi 4 bucuk aylikkenmi basliyor huzursuzlugunu gectim surekli emmek istiyor benim robot falan olmam gerek herhalde duramiyorum ayakta
0 oy
(308 puan) tarafından
Haklısın, bazen bende öyle duruma geliyorum üstelik kızım 11. Ayında gece gündüz hep süt.. Ama Şöyle düşün, O senin kokuna alışmış ve kucağında kendini güvende hissediyor diye. Uyumadan önce mama ver aç olmasından şüpheleniyorsan
(1,918 puan) tarafından
Ya evladim herseyden önce ama oyle bi raddeye geliyorsun ki yeter diyorsun bedenen ruhen çöküyorsun
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Sütun yetmiyor büyük ihtimal sürekli meme istediğine göre, geceleri mama verebilirsin 
(1,918 puan) tarafından
Doktora sormadan verebilir miyim
(1,448 puan) tarafından
Ben sormadım mamaya herkes karşı ama çocuk doymayinca ne yapacaksın? Sezeryan dogum yaptm hastanede sütüm gelmedi mama verildi, eve geldim yine sütüm gelmedi 2 gün zar zor sağa sağa çıkardık ememiyordu küçüktü, ve ben 6 aya kadar hem mama verdim hem emzirdim büyüdükçe mamaya azalttım bisey de olmadı hamdolsun hem mama hem emziriyordum ek gıdaya geçtiğim an bıraktım biberon mamayı, emmesi hala devam ediyor 18 aylık
(1,918 puan) tarafından
Hangi mamayi kullandin canim saglik ocagina kontrole gidiyorum sakin mama verme birak emsin doktora gidiyorum sakin mama yok falan zehir sanki
(1,448 puan) tarafından
Bana da hep dediler ama hiç bi sıkıntı olmadı hamdolsun ve ilk hastanede sütüm gelmeyince mamayı hemşireler verdi ben hastanede mama almadm onların önerisi ile oldu, ilk zaman sma kullandm cnm gaz yaptı çok oğluma sonra aptamile geçtik oda kabız yaptı en son bebelac gold kullandık hepsini denedik. Bebelac gold kabızlığını önlemisti denemen lazm ilk etapta küçük al duruma göre.
tarafından
Katiliyorum cnm 6 aydan once vermeyin diyorlr boyle sorun varsa cozum aramak gerekir
0 oy
(257 puan) tarafından
Ayy bu ben resmen 2 haftadır geceleri  yarım saat demeden emzir yat emzir yat derken sırtımda kulunç oldu artık uykusuzlukta sinir yapıyor istemsizce yeter artık uyu diyorum birde 5 yaşında kızım var hangisine yeteceğimi şaşırdım adamı saymıyom bile 
(1,918 puan) tarafından
Ya oda kalkmis cocuk uyurken sende yat nereye yatican camasir bana bakiyor yemek yap bulasik ev yıldim resmen sütten kesmeyi düşündüm o kadara kadar geldi bana
(257 puan) tarafından
Canım ev konusunda hiç bir farkımız yok bende aynıyım tam bi işe kalkışayım diyorum ağlamaya başlıyor işler bana bakıyor ben onlara. sütün varken emzir sütten kesmede mama takviyesi yap emzir baktın ağlıyor mama ver
(1,918 puan) tarafından
Mama alcam herhalde oyle duruyor
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Seni yargılamak kimsenin haddine değil. Ne yaşadığını tek sen bilirsin. Mama desteği yap canım uyku düzeni belirle çocuk göstericektir zaten sana yaptırmadan önce önce anne sütü sonra mama ver rahatlarsınız. Yinede anne sütünden kesme olur mu 
(1,918 puan) tarafından
İcim aciyor kesmek hic histemiyorum surekli emzirmek cok zormus bazilarina kolay geliyor ama hic göründüğü gibi degil degil yetmedigini anladim eskiden boyle düşünmüyordum çünkü berrak geliyor yag yok sütumde mamaya öcu gibi bakiyolar
(1,015 puan) tarafından
Hayır ne alaka sen annesin en doğrusunu sen bilirsin evladın için
(1,918 puan) tarafından
Cok sagol valla mama alcam.herhalde
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Mama ver  canım 

İstersen belli bir süre mama ver sonra süte devam yada  gece mama ver gündüz süt

Uykusuzluk zor canım ya 
(1,918 puan) tarafından
Cok zor ben ayakta duramaasam.herkes çöküyor kendi kafama göremi alayim mamayi
(2,886 puan) tarafından
İstersen doktora daniş yada
Anne sütüne en yakın mamayı dene canım
(1,918 puan) tarafından
Hangi mama oluyor anne sütüne daha yakin
(2,886 puan) tarafından
Vallaha Bebelac var varda var anam eczaneye gidip sormak lazım
0 oy
(157 puan) tarafından
Canım benim bebeğimde 4 buçuk aylık ve aynen senin dediğin gibi bu haftaya kadar gece en fazla 2 kez kalkar beslenir uyurdu şimdi saat başı kalkıyor sürekli ıhhh ıhhh diye söyleniyor uyurken ben de anlayamıyorum ama bizimkinin damağı çok kaşınıyor diş çıkarma olayı yaklaştığı için huzursuzluk kaynaklı uyanıp teselli olarak sürekli süt istediğini düşünüyorum. Belki senin bebeğinde aynı sekildedir. Gerçekten çok zor seni çok iyi anlıyorum inan benim de sütüm azaldı sırtım belim dahi dayanmıyor artık hiç dinlenilmiyor çünkü gece sürekli kalkınca.. :(
(1,918 puan) tarafından
Sezeryan oldum belimdem igne vurdular simdi o yer sizliyor resmen uykusuzluk cok kötü mama veriyormusum.sen canim benimkininde surekli eli agzinda suluklari cok akiyor acaba bebegimindemi kasiniyor
(157 puan) tarafından
Aynen bende sezaryen oldum dediğin gibi belim benimde kötü ama bu dönemde bebek aç olduğu için değil ağrıyı bastırmak için meme ister diyorlar bence de öyle canım mama vermiyorum istedikçe memeye devam geçici bir süreç sonuçta seninkininde diş sıkıntısıdır bence bir kontrol et istersen bizim diş eti bayağı sertleşti
(1,918 puan) tarafından
Bizimkisinde sert cok dismi oluyor
(157 puan) tarafından
Evet canım işte ondan  huzursuzlar o yüzden memeye aşırı düşkünler
0 oy
(261 puan) tarafından
Uzanarak emzir bebek emerken uyur dinlenirsin, sabretmen lazim gecici bir durum. bebekler sk sk huy degistiriyor uyku ve beslenme düzenleri degisiyor hep
(1,448 puan) tarafından
Aynen bende uzanarak emziriyorum ama herkes bir olmuyor Allah korusun uyur kalır
(1,918 puan) tarafından
Benim pek uclarim yok acikcasi cesaret edemem uzanarak emzirmeyi ayakta bile uyuya kaldigim oluyor aklim cikiyor burnunu kapatirim diye
(261 puan) tarafından
4bucuk aylik olmus bisey olmaz burnunu fln kapatirsan tepki verir uyandirir ztn. Uzanarak cok daha rahat oluyor ve bebek o sekil uyumaya devam ediyor. Indirip kaldirmays gerek kalmiyo
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Anne sütüde alsın ama mamada ver benmkide doyurmuyodu mecbur mama verdim zehir değil sonuçda 9 aylıkdı amaliyat oldum zaten gonulsuz emiyodu buraktı 
(1,918 puan) tarafından
Mamayi kendi kafana goremi verdin doktorami sordun
0 oy
tarafından
Uykuya dalma sürecinde emzige alıştır sen bence ben öyle kurtuldum 
tarafından
Hadi ya zor ya emzirmek insan vücudundan su cekiliyor açlıktan bayilcak gibi oluyor Allah sabrını artırsın benimki 19 aylık hala emiyor bende nasıl bıraktıran bilmiyorum :(
(1,918 puan) tarafından
Zaman gectikce biraktirmak daha zormuş oyle duydum cok acikiyorum bende susuyorum cok zoorr
tarafından
Evet eli ayağı titriyor insanın okadar halsiz düşüyor insan yemek dahi hazırlanıyor ama belli bir zamandan sonra oturur insAllah şimdi okadar da olmuyor 9 aydan sonra benim düzeldi sadece ağiz kuruluğu oluyor suan
(1,918 puan) tarafından
Duzelcek insallah
(1,750 puan) tarafından
Doğduğnda sarılık oldu ışık aldı orda mama verdiler 5 aylıkdı korona geçirdik ondan sonra başladım hala veriyorum 1 yaşında
0 oy
(875 puan) tarafından
4. Ay atağı büyük ihtimalle canım düzelir inşallah benim oğlumda öyleydi düzeldi çok şükür
(1,918 puan) tarafından
Insallah caniiimm
0 oy
tarafından
Küçük biberonla mama yap ver cnm takip et bakalım yine aynısını yapıyor mu mamayla doysa bile seni istiyorsa eğer huy edinmiş olabilir sen Bi günlük dene mamayı bnce
(1,918 puan) tarafından
Doktora sormadanmi alayim canim
tarafından
Sormana gerek yok aslında ama sen bilirsin sor istersen
0 oy
tarafından
4.ay atağında sakin ol geçer sütün yetmiyorsa gece yatırmadan bir kere ver mama dene en azından senin mutlu bir anne olman 24 saat emzirmeden daha önemli bebeğin için
(1,918 puan) tarafından
Insallah bakalim
0 oy
tarafından
Canım yalancı emzik tutmuyor mu ? 

Doyup doymadığını çişli bez sayısından anlarsın 

Bazende bebekler alışkanlık haline getiriyor bak benim oğlum ilk 4 ay hiç uyanmadı sonra düzen bozuldu şimdi 1 yaşına girecek her gece 3-4 kere kalkıyor emmek için 
(1,918 puan) tarafından
Yalanci emzik kullaniyor canim dogdugundan beri cis olayinida gunduz 3 kere alirim gece 1 kere bazen cok dolu olmaz gecede 12 de takarim mesela bezini sabah 10 gibi alarim o kadarda dolu olmuyor
0 oy
(3 puan) tarafından
Canım benim oğlum da 5 aylık. 19. Hafta atak haftası. Erken başlayabiliyor ve 35 gün kadar sürebiliyormuş. Benim oğlum bir iyi gibiydi. 3 hafta öncesine kadar. Hatta nwrdeyse yatakta kendi kendine uyutmayı öğrenmişti. Yatılı misafir geldi. Herkese güldü etti. Bir gece ağla ağla içi çıktı ve omuzumda uyudu. O günden beri gündüz uykularımız yok. Kendi kendine durmuyor. Ağlıyor yırtınıyor. Bende senin gibiydim. Mama bazen işe yarardı. Şimdi yaramıyor. 3 saat uyurdu deliksiz. Mam verince 5 saat uyurdu. Artık yarım saatte bir uyandığı da oluyor. Bebeğin senin kokunu arıyor. Sen orada mısın diye kontrol ediyor. Ayrıca diğer kızların da dediği gibi diş de olabilir. Bizim oğlan şuan diş çıkarıyor. Bende tek başımayım. Evde iş yemek yapamıyorum. Çok yorgunum. Hatta emzirerek uyuyakaldığım için bel ağrım var. Çok canım yanıyor. Ama oğluma da kıyamıyorum. Yani sonuçta bu bebeğin belirli ihtiyaçları olacaktı. Ve biz bunu bile bile onları dünyaya getirdik. İnsan bazen ciddi anlamda bunalıyor. Anlıyorum seni. Hem de çok iyi anlıyorum. Ama öyle düşünme. Sadece eşinden veya annen varsa başka bir yakının varsa yardım iste. En azından biraz uyursun. Ne bileyim hava alırsın vs. 
(1,918 puan) tarafından
Cok sagol canim gecicek insallah bu gunlerde arada psikolojim bozukuyor bi iyim bi kotuyum bende
(3 puan) tarafından
Geçecek inşallah.
0 oy
tarafından
benimki de 5 aylık olmak üzere  atak haftalari oluyor bebeklerin buyuk ihtimal o haftadalar benimki de 2 gundur sahurda kalkiyot gun aydinlanana kadar uyumuyor sabah da diger kizim 8 dedimi ayakta 2 yasinda o da uykusuzluk sinir yapıyor sinirli olunca isim duzgun gitmiyor vs vs vs bak suan kucugun sesine 2 yasindaki de kalkti bem daga sahur yapacam 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Mamayla destekle o sürec kolaylaşır yada ek gıda
(1,918 puan) tarafından
Ek gida icin erken degilmi canim
(6,671 puan) tarafından
Yok cnm yoğurt filan yavaştan ver alışıyor binevi
(1,918 puan) tarafından
Gece ne vereyim yatarken
(6,671 puan) tarafından
Az bı yoğurt verebilir sinn doğal cicibebelr var yogurlabguzel oluyor birde Bebelac kavanoz ek gidlar var üstünde hangi aya uygun oldukları cnm
(1,918 puan) tarafından
Ben bi arastirayim cok sagol canim
0 oy
tarafından
Ya bencw mama yaomak daha zor :( benim sütğm ilk gunlwe yoktu mamaya basladık ama o kadar zoe geldiki 3 4 dwfa anca yapmısımdır onu  da yani
(1,918 puan) tarafından
Gece 1 kere versem öyle desenem bide nasil olur
tarafından
Bence doymuyosa ver canım ne güzel sütün varmış gene de sen bilirsin
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Ufak ufak yogurda başlatıyor bazı doktorlar  bir dene istersen ben bu zamanlarda ayran yapip biberon ile veriyordum az az severek içiyordu Allah yardımcın olsun bu günlerde geçecek sabırlı ol 
(1,918 puan) tarafından
Insallah canim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 166 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Prens_annesi (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 356 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kasimcicegiii (1,326 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
7 Ocak 2021 Aile kategorisinde EbruMeva (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
29 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,118 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...