0 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde (196 puan) tarafından
benm sorum şu bir türk vatandaşı yurt dışına yerleşmek istese şartlar tam olarak nedir bilen varmı yada uygulayan memlekete geldim burda gençlerden hatta evli gençlerden kimse kalmamış herkes yurt dışına çalışmaya gitmiş keza kuzenimde  almanya brüksele yerleşti master için eşinide  vatandaş yaptırdı da orda geçim nasıl acaba maddi olarak imkanlarınız eşim şuanda avm çalışıyor 10 saat asgari artı prim 5500 tl maaş tabi türkiyede geçim desen olmuyor yurtdışında saat başına ücretmiş  doğru mu biri beni oranın yaşam şartlarını ve vatandaşlık almak istesek neler yapılması gerek anlata bilir mi dil se dil öğrenmeye raziyim burası daha da kötüleşmeye başladı 

9 Cevaplar

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bilmiyorum ama o kadar kolay değildir ya gitmek yerleşme
(196 puan) tarafından
aynen kolay değildir tabi önce dil şartı vardır ve yatırımı varmış ama ona da raziyim ya belimizi doğrulamıyoruz belki fayda olur diye düşündüm
-Reklam-
0 oy
(119,346 puan) tarafından
bruksel belcikada almanyada degil kiz primleri falan tl cevirme bura icin cok az
(196 puan) tarafından
pardon kız yanlış yazdım o zaman :D aynen kuzenim kocası 1 yıl dil vatandaşlık falan uğraştı gitti mobilyaya girmiş orda aylık 2000 euro alıyormuş bu demek oluyor 34 milyar abbovv baya gaza geldim ama ben türkiye den gidek mi diyom adama seni alaman vatandaşı yapam mi diyom olur diyo istesek yapabilir miyiz ki ya her insan gibi :D
sana sadece sunu diyim esim belcika dogumluyken bize almam 1 bucuk yila surdu su donem vize falan almaj imkansiz vatamdaslik icinde cok zor
(196 puan) tarafından
anladım canım şartları zorlasak ta neler bekliyor pekş bizi tam olarak ne gibi işlemler yaptınız sen ve çocuk lar için
ben buraya gelimce dogum yaptim pasaport basvurusu konsolosluk islemleri mulakat vs cok zor
(196 puan) tarafından
oo baya zorlu süreymiş ya ama hayali bile güzel kız ama dil konusunu es geçemem onu alayım gerisini yaparım bence ya
0 oy
(163 puan) tarafından
Bende merak ediyorum bekliyim burda
(196 puan) tarafından
ben kafaya taktım valla kocayı da kafaya koyup alacan vatandaşlık hala kızı gitmiş burdan norveçte çalışıyor şu anca aylık 1000 euro alıyormuş bu demek oluyor 15 milyar yaptığı işte çiçekçilik gelene gidene çiçek tanıtıyor tabi dil şart ya
0 oy
(594 puan) tarafından
Almanca biliyormusunz 
(4,235 puan) tarafından
Basaran varsa helal olsun :) ben anladim ki o ulkeye gidip mecbur kalip o dili konusmadikca ogrenemem :D
(11,217 puan) tarafından
ben ulkedeyim 5 yil olcak 2 yilda okula gittim kndimi asla ama aala ytrli seviyede gormuorum :) yani baska bir dili 1 yilda sokmek pek mumkun dgl ;)
(196 puan) tarafından
bu laf bana miydi acaba 1 yılda uçarımlı  falan insan istese yapar canım bu konuda çocuklar insanlar gibi her insan bir değil senin yapamadığını belki daha kısada yapan olur yada sen milletim yapamadığını en kısa sürede yaparsın değilken yani
(4,235 puan) tarafından
Yani bazi seylerin ogrenilme suresi ve yontemi var, ozellikle baska bi dil ogrencekseniz oraya gidip bi sure yasamadan sokak dilini bilmeden istenilen duzeyde ogrenmek cok zor, dil olayi oturup evden calisilcak bisey degil bu sekil sadece sinavlari gecersiniz ,ulkemizde ki yabanci dil egitimine bakin ne demek istedigimi anlarsiniz,sinifta 30 farkli ogrenci var ama hic birisi 4-5 yillik surec sonunda konusamiyolar, sadece bi kismi sinavlarda basarili oluyo, bilissel bi yetenekten bahsediyoruz yani bazi yontemler olmadan cok zor,sizin dediginiz durum daha cok motor becerileri ile ilgili mesela araba kullanmak ,kimisi hemen ogrenir kimisi aylarca ders alir
(196 puan) tarafından
tamam abla sen haklisin sustum canım :D
0 oy
(11,217 puan) tarafından

her ulkenin farkli

ama sandigin gibi gitmek kolay dgl :)  ben vatandasla evlendim 2 yil bkledim cocukla dusun

(196 puan) tarafından
abbovv baya zor yani
(11,217 puan) tarafından
tabi ki. turist olarsk gelmek bile o kdr zir ki suan
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Nagi görürse yazar.    
(196 puan) tarafından
nagi kız kız konsolosluk mu yoksam :D
(44,714 puan) tarafından
O Almanya'da ☺️anlar bilir
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kardeşim normal yolllarla yurt dısında daha 10 gün önce bir akrabam ve eşi Meksika üzerinden ABD ye gitti ve ömür boyu gelemeyecek  .....
0 oy
(272 puan) tarafından
Ben avusturyada yasiyorum tabi bu durum ülkeden ülkeye degisiyor ama vatabdaslik almak okadar kolay degil belli bi sürec burda yasamis olman gerek. Ben örnegin bura vatandasiyim esim evlenince geldi benden dolayi 5inci yilini doldurunca vatandaslik hakki dogmustu ama gecmedi. Normal sartlarda 10 yil beklemen gerekiyo
(196 puan) tarafından
abbovv benm hayal hayallerde mi kaldı yani
(272 puan) tarafından
Dedigim gibi ülkeden ülkeye degisir burda böyle. Ama gecim olarak dersen sahane bir cok ülkeye bakaraktan güzel destekleniyoruz. Benim 2 kizim var ikisindede 2bucuk yil dogum iznine ciktim 450Euro maas aldim 2bucuk yil boyunca. Suan ücüncüye hamileyim 5 haftam kaldi dogum iznine cikmaya. Tahmini dogumdan 8 hafta önce ayriliyosun ve yine 2bucuk yil maasimi alip evde kalcam ve 2bucuk yil sonra is yerim beni almak zorunda cocugum 7 yasina gelene kadar koruma altindayim atamiyolarda.
(196 puan) tarafından
çok iyimiş ya burda anca çocuk başına süt parası 150 tl çocuk parası 300 tl :D
0 oy
tarafından
her ülkenin şartları başka. ben avusturyadayım. eşim vatandaş. başvurduktan 3 ay sonra oturum vizemi aldım hatta o süreçte de turist vizemle kaldım. almanya a1 sertifikası mutlaka istiyor zaten. vatandaşlık öyle kolay değil başta oturum ve çalışma izni alırsınız zaten. vatandaşlık için beklenmesi gereken süreler ve dil sertifikaları var. ama pandemi sürecinde turist vizeleri bile çooook uzun sürüyor oturum vizesinin kolay kolay çıkacağını sanmam. 
(272 puan) tarafından
Evet 3 ayim kaldi. Dogum sonrasi nasil bi sürec gecti yani hastanedeyken coronadan dolayi sadece esin gelebiliyomus ziyarete öyle bisey duymustum
tarafından
eşimle aile odası ayarladık biz. privat döblingde. eşim yanımda kaldı zaten. günde 1 kişi 1 saat ziyaretçi hakkı vardı o da negatif testle. ama zaten kayınvalidemle kayınpederim geldi  1 sefer o kadar. şuan bilmiyorum nasıl.
(272 puan) tarafından
Hmm hastanede 2 mayista terminim kayit icin bi sorayim ozaman privat oda. Ben 10daki hastaneyi düsünüyorum klinik favoriten hem evime yakin. Insallah kurallar hafifler ozamana kadar
tarafından
inşallah sağlıkla gelsin bebişin :)
(272 puan) tarafından
Tsk ederim insallah :))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 158 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Dilaravedila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
25 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lokumcum (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
29 Ağustos 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 257 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ⭐⭐Hiranur'um⭐⭐ (3,750 puan) tarafından soruldu

380,250 soru

11,384,652 cevap

34,884 kullanıcı

...