0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde (100 puan) tarafından
Kızlar ben 6 aylık evliyim hamilelik planliyorum. Hicbir sorunumuzda yok yani. Psikolojik olarak resmen olmuyor. Her ay görümcelerim soruyor. Adet oldunmi diye. Her zaman normal konuşuyordum. Bu ayda regl oldum yine sordular eşime dedim artık dayanamıyorum sorulardan boğuluyorum. Eşimde o zaman söyle sormasınlar istersen ben söyliyim dedi. Izin vermedim yinede küserler falan. Kendim nazikce ve gülerek dedimki olunca zaten söylerim sormayın bana kötü hissetdiriyor gibi . Ama bi tavırlar falan tamam sormayiz gibi. Içimde dedim amaann benmi herkesi düşüncem onlar veni düşünsün azcık sizce doğrumi yapmışım

18 Cevaplar

+4 oy
(852 puan) tarafından
6 aylık evlilikte hemen ne hamileliği az kafa dinleyin başbaşa vakit geçirin evliliğin tadını çıkarın bu ne acele canım. Kimsenin lafina da bakma herşeyin vakti zamanı var onu da bir tek Allah bilir görümcelerin deil..
(100 puan) tarafından
Canim bize kalsa hic takmayiz eşimle  inan artik gına geldii o kadar soruluyurki
(852 puan) tarafından
Amaan aldırış etme boş tenekeden çok ses çıkar. Hayatınızı milletin iki dudağının arasından çıkacak lafa göre deil kafaniza göre yaşayın. Böyle pskolojik baskı yaparak da hazırki  olacak olan çocuğu oldurmazlar.
(100 puan) tarafından
Eşimede söylüyorum  olacaği varsada bu psikolojiyle hayatta olmaz resmen ilişkiye çocuk düşünerek girer oldum olsada bu ay sormasalar diye. Kendimde isterim bebeğim olsun kim istemez ama böyle yapınca içten bile isteyemiyor insan
-Reklam-
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Aaa ne kadar ayıp edep yahu edepppp
0 oy
(7,971 puan) tarafından
Sorsalar bisey olmazda rahatsiz oluyomussun iyi demissin cnm
(100 puan) tarafından
Vallahi kaç aydır her sorduklarinda cevablardim ama artik hic bir sorunda yok olmuyor ve boyle sorularda beni boğuyor oturub ağlıyorum
(7,971 puan) tarafından
Aglama kız en fazla simdi dusunmuyoz de gec
0 oy
tarafından
Çok iyi yapmışsın
0 oy
(282 puan) tarafından
İyi demişsin keşke istediğinizi söylemeseydin sıkıştırmazlardı istemiyoruz derdin sormazlardı bida
(100 puan) tarafından
Evet pişmanim söylediyme zaten
0 oy
(441 puan) tarafından
6 aylık evlilik zaten çocuk düşünmek için oldukça erken, zamana bırakın. Ayrıca bu sorulara bende çok sinir oluyorum. Kendim hiç işitmedim başkasına da asla söylemem. Belki istiyorlar ama olmuyor, aile içlerini nerden bileyim.

Görümcelerinize henüz düşünmüyorum, çocuk doğurmaya evlenmedim siz önden buyrun diyebilirsiniz :) 
(100 puan) tarafından
Kendileri doğurmuşlar kolay tabi onlara konuşmak))herkes doğursun istiyorlar))
(441 puan) tarafından
Anlayışsızlık bu yaptıkları, o yüzden ne söyleseniz haklısınız. Sordukça üzülüyorum derseniz sevinirler, eşiniz sormayın dese yine ciddiye alırlar kendilerini. Akıl fikir sahibi kendinden bilir sorulmayacağını
0 oy
(2,096 puan) tarafından
Tabi ki çok doğru yapmışsin ki gayet de seviyeli uyarmışsiin. Bu onlari hiç mi hiç ilgilendirmez. Ama işte dünya hassas kalpler için cehennemdir derler şimdi bile onları düşünüyorsun ❤️
(100 puan) tarafından
Ya evet söyleyib sonrada kırıldılar diyede bi garib oluyorum((ama işte yük gitti üstümden sanki bi dahada sormazlar artık
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Az bile kibar söylemişsin banada 1 yıl olduğunda elçilerin 2 de bir soruyordu sınır bozucu bende dedim size ne daha erken biz istemiyoruz size haber mi verecem ne yaptığımızı kızdım bir daha sormadılar 2 3 gün sonrada yine eskisi gibi samimi oldular ben mesafeli oldum.yani mesafeni koy bence o ne öyle ya sanki haber verecem ne etmişiz ne olacak sınır insanlar 
(100 puan) tarafından
Ne iyi yapmışsın keşke en baştan senin gibi yapa bilseydim... ne güzel olurdu eşimle yalnız herkesden uzak yaşasam..bazen oyle şeyler oluyor eşime disem ablalarıyla kavgada eder benim için ama söylemiyorum herşeyi eşimede. Hep içimde kırılıb kalıyorum
(7,375 puan) tarafından
Valla ben söyledim evim vardı evimi bıraktım iş te yoktu zaten şehir değiştirdim kiradayız çok şükür ama huzurumuz var eşimin düzenli işi var aynı yerde olmuyor herşeye karışıyorlar bende 5 elti 6 görümce başta dediler sustum bir yerde patladım e yeter yani sende esin senin arkandaysa anlat herşeyi eşine saklama
(100 puan) tarafından
Oo senin işin daha zormuş be kuzum)5 elti 6 görümce ne. Bana 2den illallah geldi))Biz ailesiyle yaşiyoruz gelib gidiyorlar keşke başka bir yerde iş çıksada gitsek yalniz kalsak diyorum
(7,375 puan) tarafından
Bide hepsi bir yerde oturuyor hepsinin aynı mahallede evleri vardı valla her gün kaymakamlardaydı herkes bulaşık çocuklar ooo ev anam babam günü en sonunda eşim e dedim benim usd katta evim vardı aldım aşağıda birdi ama sabah aşağı iniyordum kaynanamlarin  yanina içme herşey birdi en sonunda dedim olmuyor hem alttaki eltimle hemde bu kalabalıkta şimdi başka şehirdeyim çok şükür ki maaşında ıyi eşimin en önemlisi de huzurumuz var artık gerisi boş zaten
0 oy
tarafından
Ben 2 aylik evliydim görumcem arayp varmi biseyler diyordu
(100 puan) tarafından
Hiç empati kuramiyorlar hiç yada onlara bu sorular hiç sorulmamış
0 oy
tarafından
Senin regl olup olmamandan onlara ne ki hamile olunca zaten öğrenirler ne bu böyle her ay her ay hesap sormalar çocuk yaparken onlara mı soracaksınız bundan sonraki gelecek soruların önünü kapamışsın boşber her ay sen sinir olacağına bir kere onlar olsunlar ki bence bu ayıp bir şey kardeşinde olsa bu kimseyi ilgilendirmez
(100 puan) tarafından
Ee yanii zaten olunca biliceksiniz ne bu acele merak. Onu soyledim zaten olunca derim diye saklamam.
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Aa kafayı yemişler ne munasebet yaa bu kadar yuz vermemek lazım bastan canım. Soyleyeceğini soylemişsin hem daha erken 6 ay nedir ki. Eşin sert bi sekilde tepkisini koysun. 
(100 puan) tarafından
Eşime hala sen hiç bir şey söyleme diyorum sonra demesinlerki abimizi bize karşı kışkırtdı falan. Derlerde yani. Şimdilik ayar verdim bi daha sorarlarsa eşimi devreye sokarım
0 oy
(803 puan) tarafından
Kız bende 7 aydır hamilelik planlıyorum olmadı daha ama soranlara bebek düşünmüyorum diyorum halbuki yalan banyo yapmaktan iflahim kurudu bu şekilde insanlar beklentiye girmiyor ve stres olmuyor keşke sende böyle yapsaydin
(100 puan) tarafından
Keşkeee yapsaydım ne soran olurdu ne bişey
0 oy
(17,445 puan) tarafından
Gayet kibar söylemişsin..ayıp yok bunda. Ne saçma ne ayıp senin adetini takip ediyolar. Onlara ne .
0 oy
(1,674 puan) tarafından
Özel birsey sonuçta sormamalari lazim bebeğin olsa söylersin zaten her ay sormaları gereksiz strese sokar seni iyi demissin
0 oy
tarafından
Ayyyy ben kurandan snra uzuun süre düşünmedim habire soruyorlardı düşünürsek size söyleriz dedim dshada sormadilar
0 oy
(25 puan) tarafından
Şu insanların özel hayata merakı nedir ya.Sanki şekil verilip yapılan bir çocuk bu.Veren de Allah Vermeyende.Strese sokmaktan başka yaptıkları birşey yok
0 oy
tarafından
kimseyi takma ve hemen çocuk yapma biraz eşinle zaman geçir baş başa gez toz eğlen keyfini çıkar ondan sonra evlenip 3 ay sonra hamile kalan benden sana tavsiye şimdi ki aklım olsa deme sonra :)))) 
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Ay onlara ne ki gelinimizde istiyordu 1 sene olmadi bir gunde adet oldun mu demedik terbiyesizlik bence bosver iyi demissin herseye burunlarini sokmasinlar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 314 göst.
0 oy
14 cevap 752 göst.
0 oy
4 cevap 318 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 402 göst.
30 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,116 soru