0 oy
182 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Tarifte su pirinç unu anne sütü yazıyordu. Bende öyle yaptım ama tadı çok kötü ya :( ben bile yemem tatsız tuzsuz bişeydi içine biraz armut rendeledim ve biraz pekmez koydum yine de kötüydü kızım sevmedi yemedi :( normal mi bu siz nasıl yapiyosunuz

7 Cevaplar

0 oy
(4,293 puan) tarafından
Anne sütü pisirilmez ki pisirdin mi  ondan ole kötü olmuş olabilir
(2,529 puan) tarafından
Hayır pişirmeden sonradan koydum
(4,293 puan) tarafından
Sole yapabilirsin muzu ez çatal ile az pürüzsüz olmasın anne sütünü ekle içine bebe bisküvisi istersen hazır istersen kendi yaptığın bunu yedirebilirsin ben arı mama denemiştim şu ile sadece duru hiçbir zaman muhallebi yemedi en fazla anne sütü ile bu karışımı yapıp yedirmistimm
(2,529 puan) tarafından
Yani sekersiz olunca pirinç unu güzel olmuyor onu anladım
-Reklam-
0 oy
(86 puan) tarafından
Pirimc ünlü muhallebiler güzel olmuyor ya benim oğlum da yemedi o da 7 aylik  yediremedim 
(2,529 puan) tarafından
Ya tadina baktım da o ne öyle ya tövbe yarabbim hiç güzel değil. Haklı yani bebişim sjsjsj
(86 puan) tarafından
Aynen öyle haklılar bebisler bence yararı da yok ya ben kilo alır diye yedirmek istedim ama yemedi zaten
0 oy
tarafından
Onu bilmiyorum da bazen püre yapıyorum Allah'ım benim midem kalkıyor nasıl yiyorlar sjjs
(2,529 puan) tarafından
Kızım yüzünü buruşturuyor hemen zaten lezzetsiz olunca ben bile yiyemiyorm ya
tarafından
Sabah avakoda ve yumurta vercektim pekmez kalmamıştı dedim pekmezsiz vereyim Allah'ım oneydi tad yok sjsj gittim pekmez aldım öyle verdim

Aynı şekilde sebze corbalarida öyle tuz yok birşey yok
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Yarım elma ya da armudu suda pişiriyorum suyu az fazla koyuyorum tam çekmiyor sonra içine 2 tatlı kaşığı irmik koyup çekiyorum çay kaşığıyla tereyağ koyuyorum karıştrp altını kapatıyorum ılıyınca bi çay kaşığı üzüm ya da dut pekmezi koyuyorum çok seviyor kızım sadece irmiği pişirip tereyağ koyup soğuyunca muzda edebilirsin içine ama benim kzım ezilmiş muz sevmiyor 
(2,529 puan) tarafından
Birde irmikli deniyeyim sagol canım
0 oy
(7,405 puan) tarafından
Prin unu hic kullanmadim yulaf unu tam bugday unu kullandim su ile psirip.biraz irmik atip meyve rendeleyip yedirirdim keciboynuzu tozuda kullanabilirsin anne sutu biraz dwgistiriyor tadini
(2,529 puan) tarafından
Tamm canım bide onları deniyeyim çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Neden pirinç unu veripte bebeğinizi boş yere şişiriyosunuz onun yerine faydalı ürünlerden vermeyi deneyin pirinç ununun zaten tadı yok boş besin 
(2,529 puan) tarafından
Doktorumuz pirinç unu ve suyla muhallebi yap sizin deyiminizle bebeği şişir dedi
tarafından
İyi demiş o zaman devam edin böyle şişirin madem sonrada kabız olsun  ben sadece gerçek olanı söyledim bebek sizin bebeğiniz daha besleyici birşey yedirseniz daha iyi dedim sadece fikrimi söyledim okadar asabiyete gerek yok !
0 oy
tarafından
Ben anne sütü kalmıyorum direk pirinç unu ya da irmik ve su kullanıyorum pişip soğuduktan sonra da pekmez ve meyve ekliyorum içine tadı gayet güzel oluyor yaptığım bir tarif var istersen vereyim
(2,529 puan) tarafından
Ver canım da bende aynısini yaptım ekşimsi oldi
tarafından
Canım bir kaşık irmiğe bir çay bardağı suyu koyup çektiriyor ama aniden çekiyor dikkat et yanmasın. Sonra onu alıp içine bir muzu çatalla eziyorum bir tatlı kaşığı da pekmez koyuyorum karıştırıyorum çok güzel oluyor sen bile yemek istersin yarın bir dene istersen
(2,529 puan) tarafından
Ha onu bir kere yaptım ama elmayla yapmıştım gerçekten de o güzel olmuştu. Doktor pirinç unu ve suyla mama gibi yap dedi ama kötü oldu hiç beğenmedim
tarafından
O alternatif olarak söylemiştir pirinç unu yavan oluyor evet

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 296 göst.
1 Aralık 2021 Moda kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 416 göst.
27 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu