0 oy
227 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Sınıf ogretmeniyim. Özel okul ile görüşmem var bunun için birkaç soru soracağım. görüşmede neler konuşmalıyım ki kendime ön plana çıkarayım . Tecrübeli hocalarımdan yardım istiyorum

6 Cevaplar

0 oy
(1,988 puan) tarafından
Bi yil staj artı 1 yil öğretmenlikten sonra öğrendiğim tek sey ozel okulda veli odaklı olmak 
(1,011 puan) tarafından
Mesela bunu dile getirmek istesen nasıl getirirsin canım görüşmede.. bu arada kesinlikle katılıyorum özellikle özel okulda Veli ile iletişimine çok bakiliyor
(1,988 puan) tarafından
Meselaa okulun donanımına velilerin sizden beklentilerini sağlıklı şekilde karşılayacağına , sizlere güvenip emanet ettikleri çocuklara ne kadar iyi ve verimli bı öğretmen olacağınıza , özel okul olmakla birlikte size verilen fırsatlara falan filan salla işte ne kadar süslü cümleler kurarsan o kadar iyi
Ben Eskişehir in en kapsamlı kolejinde çalıştım yani öğrendiğim tek şey çenenin sağlam olması
(1,011 puan) tarafından
Canım bilgin vardı senin bu konuda yardımcı olur musun. 1yildir özelde çalışıyorum bu sene 2. Yılım olacak. Dün bir ogretmenimiz diyordu 1 yıl staj oluyor sonra sınava girebiliyorsun vs diye,ileride uzman öğretmenlik de dahil diyordu. bana ne gibi faydası olur ki bunun devlette maaş oluyor ama özelde ne oluyor ya da doğru bir bilgi mi bu? Ulaşım aracında yüzde 50 indirim oluyor özelde çalışanlarında diyor ama ben böyle bir şey de duymamistim doğru mu bunlar
-Reklam-
0 oy
(932 puan) tarafından
Hocam haddim değil ama imkanın varsa kpss yi bırakma derim:( çalışırken aynı zamanda sınava hazırlanmak çok zor oluyor,  tabi imkanınız varsa , haddimi aştıysam çok özür dilerim 
(1,448 puan) tarafından
Kız bu nasıl bir nazikliktir sevdim seni romeo☺♥️
(1,011 puan) tarafından
Estağfurullah canım benim ne hadsizligi❤️ kpss imkanım yok tatlım eşimin iş yeri bulunduğumuz ilde. Yani işini bırakabilme durumu yok burada tanınıyor çünkü ilerlemiş bir düzeni var ve ben atanirsam belli bir sene doğudan gelemeyeceğim. Çalışmayı isteme sebebim içimde kalmaması için çünkü çocukluktaki hayalimdi bu mesleği gerçekleştirebilmek. Hayallerimin gerçekleşmesini istiyorum. Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah eğer hayırlı olacaksa nasibimde burası olsun,eğer olmayacaksa da Rabbim hayırlı kapılar açsın hepimize
0 oy
(17,760 puan) tarafından
Arkadaşım beden eğitimi öğretmeniydi özelde şimdi bıraktı
(1,011 puan) tarafından
Neden bıraktı acaba canım özel degilse
(17,760 puan) tarafından
Rehabilitasyon merkeziydi dayanamadı canım
0 oy
(52 puan) tarafından
Ablam müdür yardımcısı tamamen pazarlama mantığında olacaksın veli müşteri gözüyle bakacaksin malesef 
(375 puan) tarafından
İşte böyle olunca eğitimden çok para odaklı oluyorlar ben küçük bir şehirde oturuyorum 6  7 tane kolej var evime yakın bi yer var hadi dedim çocuğum iyi eğitim alsın İngilizce aktiviteler vs.. eşim gitti 30 bin kıyafet kitap hariç belki kimine ucuz bile gelebilir ama yuh dedim ya diğeri 32 istiyor bi diğeri 35 ne paralar arkadaş..
(375 puan) tarafından
O yüzdende dedim devlet okuluna gitsin özele vereceğim parayla kurslara gönderirim
0 oy
(2,493 puan) tarafından
vallahi hocam ben devlet destekli meslek lisesinde çalıştım. Bana kurucunun dediği hocam 40 dk öğrencileri sınıfta tut yeter. Aynı zamanda veliyle çok çok iyi olmanı istiyorlar. Veli aramaları,ziyaretlerine önem vermen gerekiyor. 
(1,011 puan) tarafından
Ben geçen sene bu kolejle görüştüm hocam fakat biraz geç kalmışım sanırım kayıtları dolmuştu son 1 kişi kalmıştı ona da yaşça büyük bir eğitimci arıyorlardı diğer hocalar genç olduğu için. O yüzden geçen sene olmamişti fakat beni dün aramışlar ismimi neden kaydettilerse isminizi buraya kaydetmişiz hocam çalışmak ister misiniz bizimle dediler. Olumlu mu çağırdılar yoksa yine bı görüşmemi olacak bilmiyorum.. Sanırım özellerde veli ile aranın iyi olması çok daha ağır basıyor ve bunu yansitabilmek lazim karşı tarafa
(2,493 puan) tarafından
Evet hocam kesinlikle iyi olması gerekiyor. Çalıştığım yerde benden tecrübeli olan hocalar derdi ki özel sektörde çalışacaksan kendini iyi pazarlaman lazım. Pazarlamayı yanlış anlama sakın hani kabul edilmek hatta seneye tekrar seninle anlaşmaları için çok iyi göstermen lazım kendini. Bu ister öğrenci ilişkisi ister veli isterse ders anlatım olsun. Ben bir sene çalıştım ikinci seneye imza atmak için çağırılan ilk öğretmenlerdendim çok şükür. Hatta ben cuma imza attım ilk sene pazartesi okul başladı. Seni kendileri arayıp görüşelim dedilerse olumlu olur bence inşallah
0 oy
(589 puan) tarafından
Güler yüzlü  sakin ol sabırlı olduğunu belli et veli ne derse desin haklıdır unutma. Kendine güven açığını bulurlarsa ordan yürürler açık verme tecrübelerin varsa anlat zaten sana demo ders anlattırırlar onun sonucuna göre karar verirler sınıftaki hakimiyetin çok önemli 
(1,011 puan) tarafından
Ben geçen sene bu kolejle görüştüm hocam fakat biraz geç kalmışım sanırım kayıtları dolmuştu son 1 kişi kalmıştı ona da yaşça büyük bir eğitimci arıyorlardı diğer hocalar genç olduğu için. O yüzden geçen sene olmamişti fakat beni dün aramışlar ismimi neden kaydettilerse isminizi buraya kaydetmişiz hocam çalışmak ister misiniz bizimle dediler. Olumlu mu çağırdılar yoksa yine bı görüşmemi olacak bilmiyorum.. demo ders konusunda endişeleniyorum biraz heyecan yapar mıyım diye . hazırlıklı mi anlatılıyor hazırlıksız mi acaba bilginiz var mı hocam
(589 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah özel okul zordur ama mesleki anlamda çok şey kazandırır insana sürekli kendini yenilersin demo ders şöyle oluyor önceden söylüyorlar şu gün ders anlatacaksınız hangi konu hangi sınıf seçin diye siz de hazırlık yapıp materyalleriniz ve ders planınızla birlikte gidiyorsunuz normal bir sınıfta öğrencilere anlatıyorsunuz yalnız öğrenciler önceden tembihli olur genelde biraz zorluk çıkarmaları için:) siz sabırlı olun sınıfta hakimiyet kurum bol bol görsel materyal hazırlayın akıllı tahtadan yararlanın ama ona bağlı kalmayın dikkat çekici takılar ve ses çıkartan topuklu ayakkabı giymeyin başka yardımcı olabileceğim bir şey varsa sorabilirsiniz :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 313 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 546 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 503 göst.