0 oy
764 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
Kızlar geçen kayinvalidemhile gittiğimde eşimin görümce me aldığı hediyesini gördüm üzerinde notu vardı. Gizli saklı hediye alması sizce ne için olabilir. Bizim evlilik yıl dönümü bile hatırlamayan koca kardeşine hediye vs. Alıyor . Sizce neden böyle birşey yapıyo olabilir eşim.  Görümcem le anlaşamıyoruz zaten kavgaliyiz. Bana etmediği hakaret vs. Kalmadı. Eşim bana gelince düşüncesiz ona gelince herşeyi alır düşünür. 

20 Cevaplar

+3 oy
(3,452 puan) tarafından
Kardeşiyle kendini kıyaslama bence, ona aldı bana almadı falan diye. Kardeşi yani istediğini alabilir. Sen sadece sana almaması ile ilgilen 
-Reklam-
+1 oy
(473 puan) tarafından
Kavgalı olmanızdan dolayı dememiştir. Kardeşlerin birbirine aldığına karışmayın özel bir gündür belki içinden gelmiştir o ona kalmış. Sorgulamanız gereken neden ona alıyor değil neden bana almıyor olmalı. Kıyaslama yapmayın cidden sizi ilgilendirmez kardeşine aldığı hediye. 
(449 puan) tarafından
Keşke bende sizin gibi dusunseydim ama hic o kadar temiz dusunemiyorum. Bacilarin bana bir yumurtanin hesabini yapiyorsa bende yaparim diyorum ve esiminde hicbirsey almasina musaade etmiyorum cunku biz nisanliykende esimin ablasi esimin bana tek birsey almasina musaade etmiyordu imam nikahliydikta ama herseye burnunu sokuyordu
(1,156 puan) tarafından
Temiz düşünme değil olması gereken bu. eşinizle evlendiniz diye  ailesi canları kanları olan kardeşinden ailesinden vazmıgeçsin. Sizin probleminiz varsa o sizin probleminizdir. siz kavga ederken eşlerin haberleri bile olmuyor yeri geliyor. benim kaynanamla aram hiç ama hiç iyi değildir. Ben eşime asla annesine veya kardeşine bişey alsa karışmam niye karışayım hakkım yok ki.sen yine gorumcenle konuşma ama esin ona hediye almış diye bunu sorgulayamazsin.
(449 puan) tarafından
Kaynana kayinbabaya karışmam anne baba sonuçta ama bacilari icin ayni şeyi düşünmüyorum sonucta bende abilerinin esiyim onlarda saygi duysun ve saygi dediğim şey onumde kalksinlar degil benim ailem benim dugunumde 24 saatlik yol geldi ve sadece bir yumurta hasladi teyzem diyetteydi bir yumurta evi ayağa kaldirdilar o sicakta 3 gun ayni fasulyeyi koydular eltimide sevmem ama hakki savunuyor 4. Gunde gidiyorlar artik ayiptir bu fasulye dedi dugun gunum gorumcem teyzem annemleri bacilarimi evde hazirlandirmadi sizi bekleyemem cikin gidin dedi dugunde salonda baktim sallarini yazma gibi yapmislar ne oldu dedim ablamda ayaga bile kalkmiyor gorumcen boyle boyle yapti bende o dugunde ablamin ayagina gittim gorumcemi umursamadim. Kurtaj oldum mecburi kalbi aadi gorumcem esimin eski sevgilisini paylasti hersey icin teşekkür ediyorum diye bunca şeye nefsim müsaade etmiyor bilakis beddua ediyorum ve görüyorum hamileyken hep oyle evlat nasip etsinki RABBIM kimseyle ugrasacak vakit bulamasin dedim ki oldu ama yinede uğraşıyor
(1,156 puan) tarafından
Hala lafımın arkasındayım sen yine konuşma ben zaten konuşun demiyorum ama eşlere karışmak kardeşle ilgili çok yanlış kardeş adı üstünde eşin zaten sana yapılan haksızlıkları görüyorsa kendisi ona göre davranır sen bişey demeden emin ol.
(449 puan) tarafından
Suan konuşuyoruz git gel yapiypruz lakin maddi bisey yok ortada görüyor soyluyorda annesine ve anneside ALLAH yuzlerini kara etsin diyor ama bacindir ara sor derdi simdi oyle arayıp sormayiz ama bir araya gelmemiz gerekirse sadece prosedür geregi diyim geliyoruz  bu arada ben post sahibi degilim sadece dusunceniz çok temiz ve guzel ben bu kadar iyi niyetli olamıyorum eşimin dolduruldugunu çok iyi bilirim yuvami bozamam ugrasamam diyorum
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Kardeşini haklı görüyosa acımıştır
(50 puan) tarafından
Acımak mı bilmiyorum ki canım şimdi sen öyle deyince inşallah öyledir:D
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Eşine sorsaydın canm 
(50 puan) tarafından
Sordum canım 40 yılda bir aldım dedi.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Bunu eşine sormadın mi
0 oy
(7,864 puan) tarafından
Kardeşi yani sonuçta bunun altında ne ariyosun
0 oy
tarafından
Her ne kadar seninle anlaşamasada kardeşidir canım kardeşten geçilmez ne yapsın tabi geçen insanlarda varda belki kavgada onuda haklı bulmuş olabilir sadece gizli saklı alman hoşuma gitmiyo aynısını ben yapsam hoşuna gider mi diye bi sor bakalım ne dicek
(50 puan) tarafından
Dedim canım bnim sorun yapcami düşünmüş
tarafından
E o zaman herşeyi saklasın sorun yapacağını düşünüpte gizli saklı şey mi olur insanın aklına şüpheli şeylerde getirebilir böyle şeyler biraz kızsaydın sakladığı için
(50 puan) tarafından
Aynen canim güvenim kalmadı zaten hiç birşeyde.
0 oy
tarafından
Senin kızmaman için söylememiştir. Kardeşi sonuçta. Eşine keşke bana da söyleseydin beraber seçerdik de. Ona güven vermiş olursun. Tartışma yapsan daha çok saklar.
0 oy
(119,118 puan) tarafından
araniz iyi degil diye dememistir bak esinede evlilik yildonumunu hatirlamiyon kardesine hediyenaliyon vs dersen hem araniz acilir hem soguma sebebi olur bu az nabza gore serbet ver kardedine hedoyemi almis aa keske banada deseydin beraber secseydik vs de valla su  hayatta anladimki nabza gore serbet herxaman ise yarar 
(50 puan) tarafından
Aynen canım bnde umursamamis rolü ypym zaten
0 oy
tarafından
Kardeşine hediye almış içinden gelmi s demek ki
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Esin hediye almış kardeşine ne gibi art niyet olabilir. gizli sakli not yazmış demeniz bile mide bulandırıcı. Ne kadar kötü düşünen bir insanız. yahu kardeşi istediğini alır size ne .terbiyesizsiniz başka bişey değil .
0 oy
(576 puan) tarafından
Aynısını eşim de yaptı. Hiç söylemiyosun sinsi sinsi hediyeler alıp yolluyosun ha dedim :D diyo ki sen kıskanırsın o yüzden söylemiyom . Kıskanırım tabi bana hediye almamış hiç.  Kardeşleri aramaz sormaz her zaman yanında ben ve benim ailem var ama yine de kardeşi oluyo işte. Ben de çok inatım harcamalarımı arttırıyorum hemen öyle yapınca. Yanlış da olsa umrunda değil
(50 puan) tarafından
Aynen canım bundan sonra bnde öyle ypcam. Kısıtlama yaomicam. Ne eksik gedik var hepsini aldiricsm. Daha yeni dagan çocuğuna bı çorap bile getirmedi.  Demek ki almayı biliyor sa onu da bilecek
0 oy
(684 puan) tarafından

Eşim evli kardeşine telefon almıştı 8-) sinirlendim ama bişey diyemedim kaynanamın da zoruna gitmiş olucak ki kocan alsın diyip almıştı ondan :D diğer kardeşine çeyrekle künye evet içim içimi yiyordu ama karışmaya hakkım olduğunu düşünmüyorum onlar benden önce kardeşti 

0 oy
(1,787 puan) tarafından
Yani karışma demişler sana ama ben şöyle düşünüyorum. Ben eşimden habersiz birşey almıyorsam kendime bile çalışmama rağmen o da bana sormadan alamaz çünkü cüZdan bir bizde. Zaten karısına hakarwt eden kim olursa olsun hediye alıyorsa . Onunla kendi onuru gururuyla alakalıdır kendini üzme
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sana durduk yere hakaret etmediğini düşünüyorum bide o açıdan bakmak lazım neden hakaret etti diye. 
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Kardeşi sonuçta alabilir ve kardeşine her aldığını sana söylemek zorunda değil ki. Anlaşamıyorsan görümcenle bu ikinizin arasında olan Bi sorun. Sen sana hediye niye almıyor seni niye düşünmüyor o tarafıyla ilgilen
0 oy
tarafından
Kim ne derse desin habersiz alması hoş değil benim eşim de yaptı aynısını çok sinir olmuştum 
(50 puan) tarafından
Al benden de o kadar canım. Burda karşı gelenler muhakkaki kocasınin önceliği eşi ki öyle diyorlar
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(628 puan) tarafından
Ne kadar basit şeyleri dert ediyorsunuz. Ömür geçmez böyle. Geçse de yalnız geçer . evlilik böyle basit huzursuzluklar ile mafedilmez. Kardeşine elbette hediye alacak gayet normal. Siz kardeşine alınan hediye ile değil size neden almadığı ile ilgilenin.
0 oy
tarafından
Kardeşidir alabilir bunda ne gibi sorun var ki. Görümcem ile anlaşamaman senin problemin. 
0 oy
tarafından

Benim eşim bi ekmek alsa onlara onuda bana soyler. Ben bazen annene yada kardesine hediye al derim ama almaz :Dalsa seviniyorum dogrusu.

Gecenlerde babasina 2 takim pijama almıştı gelip bana söyledi. Ay ne iyi etmissin falan dedim.

Benim iyi karşilamam esimin hoşuna gitti :) 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 571 göst.
13 Mart 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 227 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 262 göst.
31 Mart 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 551 göst.