0 oy
693 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından

Namaz kılmayı istiyorum ama dualarını bir ikitane süre tek biliyorum ama rakatlarını fazla bilmiyorum internette ten bakıyorum ama aklıma girmiyor sizce bazı rakatlarını unutsam veya şaşırsam günah olurmu namaz olmaz mı? :(Ya çok istiyorum kılmayı hemde çok ama yapamıyorum rakatları fazla bilmediğim için :( bide evde kuranım var okumasını biliyorum ve hiç açmıyorum. Sizce ne yapsamda kendimi toplayıp başlasam bide 4 aylık bebeğim var oda bırakmıyor :( namaz kılan arkadaşlarım bana biraz olsun akıl verin.   Okuduğunuz için Allah razı olsun sizden 

14 Cevaplar

0 oy
(10,411 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım rabbim senin içindeki isteği biliyo sadece fatiha ve ettehiyatuyu biliyosan onunla kıl kıldıkça diğer dualarıda ezberler okursun sen hele bi başla rabbim düzgün tam kılmayıda nasip eder senden hareket rabbimden bereket İNŞAALLAH 
(77 puan) tarafından
Amin inşallah. Çok saol cnm dediğin gibi kıla kıla ögrenecem
(10,411 puan) tarafından
Yeterki kıl melekler yanlışlarımızı düzeltir canım bende 14 yaşındaydım başladığımda yarım yamalak kılıyodum kıla kıla düzeldi yeterki yılma bırakma
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım bunun senin içinden gelmesi bile çok önemli ve şu anda senin içinden geliyor ama şeytan seni durtuyor sen sakın şeytana uyanlardan olma sen başladığında inan ki devamı gelecek şimdi ilk bildiğin surelerle başla sonra yavaş yavaş diğerlerini ezberle. Allah'ım yolundan sasirtmasin inşallah. Kıldığın namazların kabul olsun inşallah canım
+1 oy
tarafından
Rekatni unutursan veya sasirirsn sehiv secdesi var canm sen yeterki kil gonulden allah biliyor senin niyetini 
+1 oy
tarafından

iman varsa, imkan vardır

+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Namaz prg var sconu o okusun sen dinle 1 2 gün onla takip et öğrenir sin 
+1 oy
(986 puan) tarafından

Ezanvakti pro var canım. Googleplay store dan onu indir. Harikaa tek kelimeyle. <3Ben öyle motive oluyorum. Namaz vakti girince bildirim gönderiyor. Bildirim ayarlarını kendin değiştirebiliyorsun. İçinde namaz hocası, Kuranı Kerim, cevşen, meal, tefsir, zikirmatik, Esmaül Hüsna, kıble bulma, hicri takvim, amel defteri, Kuran Radyo, kaza takibi filan ne ararsan var. İbadete teşvik edici. Bi de kadınlar için adetli günlerde ara verme özelliği var ya herşeyi düşünmüşler. Sure olarak da Fatiha suresi ile beraber sadece İhlas ve Kevser suresini bilirsen tamam. Onlar çok kısa. Kolay ezberlersin. Sonra yavaş yavaş diğerlerini de çalışırsın. Allah hepimizi dosdoğru yola iletsin 

0 oy
(346 puan) tarafından
Bende namazi bilmiyodum sonra internetten acip videoda hem sesli okuyo hem namaz kiliyo onume koydum telefonumu ne soylerse bende soyluyodum veya uydum imama de o okusun sen sadece yat kalk canim 
(77 puan) tarafından
İnşallah yapa bilirim cnm deniyecem
(346 puan) tarafından
Bn o sekilde namazi ogrenmistim Allah kabul etsin
(77 puan) tarafından
Amin cnm saol
0 oy
(3,149 puan) tarafından

Öncelikle yavaş yavaş süreleri ebzerle 

Alışmak adına ilk günler farzları kıl hepsi zaten 3 ve 4 rekat sonra ki günlerde sünnetleri de kıl ama sakin sünnet-i terketme 
(77 puan) tarafından
Tmm cnm inşallah inşallah yaparım çok saol
0 oy
tarafından
Ben bir hocaya danışmıştım ve bana her namazı bir kâğıda yaz namaza dururken yanına koy demişti mesela öğle namazının ilk sünnetini kıldın ya kağıttan oku onu kıl sonra farzı oku kıl sonra son sünnet şeklinde 

Istersen namaz kaldıran seccadeler var sesli onlardan al kendine onunla kıla kıla mutlaka öğrenirsin kuran okumayı bende tam bilmiyorum ama açıp bakıyorum sayfalarına dokunuyorum türkçesinden okuyorum mealini okuyorum fırsat buldukça inşallah bir gün iyice öğrenir de hakkıyla okurum 
(77 puan) tarafından
İnşallah cnn rabbim o günleri nasip etsin bize
0 oy
tarafından
kabul olur tabi canım bir duayla bile kabul olur demişti hocam yeterki niyet et sen  bende bu aralar tembellik ettim valla ya allah diyip başlamam lazım 
(77 puan) tarafından
Ya olurmu demek bende artık öyle yapacam kıla kıla öğrenecem yeter artık ya çok istiyorum herzamn aklımda
tarafından
kız ben ortaokula giderken kitabı koydum seccadenin yanina duaları biliyordum zaten baka baka öğrendim ne olcak sanki durup beklemekten öğrenmeyip kılmamaktan iyidir dimi  niyetin iyi sonuçta  vesvese veriyor şeytan dinleme kıl baka baka kıl okuyarak kıl alışınca kendin de yaparsın .
0 oy
tarafından
Canım içinden ne güzel geçiyo bak hemen basla şeytana lanet getir bildiğini oku rabbim inşallah kabul eder

Bak sana bide rüyamı anlatayım belki derste olur daha çabuk başlarsın bende kilmiyodum namaz önceden 3 yada 4 sene önce berat gecesiydi rüyamda peygamber efendimiz gördüm o kadar nurluydu ki elini öptüm oda elini benim omuzuma koydu bı bı köprüdeyiz sırat köprüsüymüs bana dediki kızım bak sen namaz kilmazsan gideceğin yer burası dedi aşağı gösterdi cehennem ateşin içinde insanlar var sonra ben tekrar dan elini öpmek istedim opemedim yani bu bı gerçek namaz kılmayanin yeri cehennem inşallah hevesini daha çok arttırmıştır bu rüyam
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Canım sen bildiğin kadarını yap Rabbim ksbul eder niyet önemli yeterki onun huzuruna çık tatlım Allah kabul etsin şimdiden canım 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Buyuk bi kagida yaz onune koy  cnm
0 oy
(44 puan) tarafından
Önemli olan başlamak canım sen niyet edip başla rekatlarını bi yere yaz as zamanla ezberlersin hangi namaz kaç rekat diye. Bi iki tane bilsen bile yeter surelerden birde oturup okunan duaları bil yeter. Zamanla kuranın nı da okursun inşallah ama ilk işin bi yerden başlamak, gerisi gelir zaten.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 82 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 132 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 135 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (236 puan) tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 432 göst.