0 oy
216 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (328 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba. Bebek ya da çocuklarınizda rota virüsü olan var mı belirtilerini söyler misiniz. Oğlum dünden beri çok huzursuz. Bugün 4ten itibaren ki öncesinde de çok yemedi zar zor ite kaka mama yedirdim. Şimdi hiçbir şey yemiyor su içmiyor. Doktora götürdüm ama bununla ilgili bişey demediler. Birkaç yudum su içti ilaç verdik hepsini kustu. Kusması uzayan cinsten ve kakası sapsarı ishal ama pütürlü yoğun kokulu. Yaşayan var mı nolur yardımcı olun

7 Cevaplar

0 oy
(2,512 puan) tarafından
Post çıksınn
(328 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
-Reklam-
0 oy
(912 puan) tarafından
Gunfe en az 5 kez ishal olursa kaka tahlili yapiyorlar 
(328 puan) tarafından
Kaka tahlili bugün yaptırdık temiz çıktı ama direkt kakadan mi anlasiliyor biliyo musunuz çok teşekkür ederim bu arada
(912 puan) tarafından
Bende netten sagdan soldan bildiklerimle ates ve durmayan ishal olunca rota virusu oldu sandim bide bizm aşımızda yoktu maddi olarak mamayi zor aliyorduk esimde bisey olmaz diyip yaptrmafi bu yuzden cok dikkat ederdm Allahtan bizmde kaka tahlili temiz cikti doktor ilac verdi iyi geldi 3 gune toparladi kendini
(328 puan) tarafından
Bize de doktor ilaç verdi. Onları icirdim ama ne var ne yok geri çıkarttı. Mama yemek hiçbir şey yemedi icmedi. Şimdi uyuyo uyanınca tekrar denicem ona göre hastaneye gidicez
(912 puan) tarafından
İnşallah iyılesir suan durumu nasl düzelme var mi
(328 puan) tarafından
İnşallah. Değişiklik var ama ishal devam ediyor. İştahsızlık var. Zar zor suyu mamayı veriyorum. İshalle de vücut su kaybediyo bilmiyorum napicam. Çok huzursuz ama ilk güne göre iyi yine çok şükürr
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Aşırı ishal ve kusma. Ama senin bebenin kanında virüs var canım hastaneye gotur bekleme serum takarlar. Geceye doğru ateşi de çıkabilir sen git durma evde. 
(328 puan) tarafından
Kana bakmadılar bu doktorları da hiç anlamıyorum. Belirtileri güzelce soyluyorum bir gün boyunca takip ettim gecmeyince götürdük. İhtimaller varsa herhangi bir konuda madem söyleseler de bizi de böyle muallakta birakmasalar. Şimdi uyuyor uyansın yedirmeyi denicem baktım olmuyor hemen geri gitmemiz gerekecek
(3,127 puan) tarafından
Canım aynısı başıma geldi malesef çok kusuyordu doktora götürdük zaten hemen kan aldılar serum taktılar ve kanda virüs çıkmıştı sen yine dikkat et ateşi filan da çıkmasın
(328 puan) tarafından
Allah'ım inşallah yoktur çok teşekkür ederim
(3,127 puan) tarafından
İnşallah birşey çıkmaz. Rota virüsü aşısı doktor bana da onermisti o da zehirli kusma ve ishal.icinmis doktor bana öyle demişti bu arada. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah
(328 puan) tarafından
Evet bana da demişti ama o an paramız yoktu sonra uzerinde çok durmadık unutuldu gitti. İnşallah çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(112 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şöyle anlatiyim su gibi anında yediği ya alttan ya üstten cikiyo anında ,kaka tahlilinde cikmadiysa yoktur ,zaten çocuk rota olduğunda kendinden geciyo bilmemen imkansız afedersin bide rotanın işgalinin kendine has kokusu var çok acayip bı koku ,ve her an kusma az az ateş yapıyo yani olup bilmrmen imkansız çocuk resmen ishal istifadan püskül gibi oluyo ,başka sıkıntısı vardır usutmustur veya kan felan a baktır bağırsak enfeksiyonu da yapar ishal istifar,onla geçmiş olsun inşallah rota degoldir 
(328 puan) tarafından
Evet birkaç kişi daha sizin dediğiniz gibi dedi. En azından içim rahatladı Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Uyuyo şuan oğlum uyansin yedirmeyi denicem baktım olmuyor belirtiler ilaçlar gerisin geri hastaneye gitmemiz gerekecek. Allah cümle bebeklerimizi çocuklarımızı korusun hastalıktan
(112 puan) tarafından
Tamam yemiyo ama uyumaz da yavrum karın ağrısından uyumamisti 7-8 gün ya salgın felan vardı tanıdığımin çocuğu da aynı dediğin gibiydi hastahneye götürdü sıkıntı yok demiş göndermiş ama ihmal etme ishal çok tehlikeli en fazla 2 günde götürmen lazım serum felan veriler başka bişey de olabilir sanki usutmus veya bağırsak enfeksiyonu gibi ama fazla geciktirme tekrar götür yavruyu yazık amin inşallah hepimizin yavrusunu canim
(328 puan) tarafından
Ben çok zor olsa da kucagimda saatler sonrasında uyutabildim. Karın da bir ağrı var belli bir şey. Şimdi yemeye başladı. Ama süreci takip edicem ona göre de hastaneye gitmiş olcam inşallah. Çok sağolun
0 oy
(780 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canm 2 ay önce küçük oğlum oldu 20 gün çekti resmen tam düzelmesi 1 ayı geçti huzursuzluk düşmeyen yüksek ateş ishal istifar iştahsızlık belirtileri vardı ilacı bile kusuyordu su dahi icemiyordu poposu yara olmustu artık kakası renksizlesmisti aşırı titremesi oluyordu atesliyken kaç defa acile götürdüm en son rota testi yaptılar teşhis öyle konuldu ama oğlum 10 gün çekti testi erken yapmadıkları için serum igne yapıyorlar yatış veriyorlar genelde canm bizimki 10 gün geçtiği için hafiflemisti ateş flan yoktu evde kontrol edildi 
(328 puan) tarafından
Çok tsekkur ederim size de çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Çok zor.  Belirtileri daha farklı gibi muhtemelen rota değil ama bir sorun olduğu belli. Tahlil temiz ama kan vs bakilmadi. Şimdi yemeye başladı bu süreci takip edip ona göre ilerlicem inşallah
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Canm bizim doktorumuz bazen rota virüsü olsa da 1 Kaç kaka tahlilinden sonra çıkabilir demişti ishal kusma en baştaki belirtileri bunlarla beraber bazen ateşte eşlik eder zatn çok huzursuz olurlar doğru düzgün yemek te yeniyorlar 
(328 puan) tarafından
Kaka tahlili şimdilik temiz çıktı ama oğlum hala huzursuz bir önceki güne göre yine çok çok iyi. Yedirmeye de başladım çok şükür. Takip edicem güzelce aksi olursa da hızlıca hastane yoluna .. çok teşekkür ederim bu arada
0 oy
(1,312 puan) tarafından
Yegenlerim oldum ateşleri vardı kusması vardı ishallerdi. Doktor başta bilemedi sonradan öğrendiler. Ama neyle test verdiler bilmiyorum. Sormadım da. Sudan bulaşmış onu biliyorum. Doktor başta bilemediği için çevredekiler de rota oldu bulaşıcı. Çok su kaybı yaşadilar ishal olduklari için. Biri 3 yaşında konusuyirdu karnım ağrıyor diyordu surkli
(328 puan) tarafından
Çok teşekkürler muhtemelen oğlum da yok soylenilen bilgilere göre. Çok şükür yedirmeye baslayabildim yavaş yavas ama takibe devam tabii ki :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 112 göst.
0 oy
4 cevap 109 göst.
0 oy
1 cevap 72 göst.
0 oy
30 cevap 540 göst.

379,476 soru

11,359,967 cevap

34,838 kullanıcı