0 oy
88 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar 5.5 aylik bebegim herkes basla az az ver diyor ben vermek istemiyorum 180 gün dolsun sonra diyorum. A101 de satilan kasik mamasi kavanoz mamasi var ver diyorlar cici bebe yogurtla karıştır ver diyorlar. Bende bilmiyorum onlar iyimi ki tecrübesizim ilk anneligim haliyle bilmiyorum napayim

9 Cevaplar

0 oy
(2,512 puan) tarafından
Biz 5.aya girince doktor kabak havuç patates tuzsuz peynir yoğurt ile başla dedi 15 gündür tadım yapıyoruz 4.5aylik ama öyle dedikleri gibi şeyler verme 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım onlar için çok erken ben yoğurt la başladım.  Sonra patates havuç püresi meyve pureleri. 1 ay sonra çorbalar ve kaşık mamalarina gecebilirsin.  
tarafından
Purelere 1 çay kaşığı zeytinyağı ekle ek gıdaya başlayınca kabız olur. Ben 3 gün kuralı yapmadım tek gıda verdim Bi gün başka bisey vermedim dokunursa omu Bi daha vermedim zaten 1 cay kaşığı  anca vereceksin
0 oy
tarafından
tadımlarda kendin yapmanı tavsiye ederim. haşlayıp püre yapacaksın zaten azıcık yiyorlar. kabak, patates, tatlı patataes, bal kabağı, havuç, elma, armut, avokado, kayısı, kırmızı eril denetebilirsin. 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İlk yoğurtla başlayabilirsin daha sonra sebzelere baslarsin haşlayıp püre yapıp verebilirsin wger tek başına sebzeleri yemezse onlari yoğurtla karistiripoyle verebilirsin ben gece uyumadan önce pirinç unu yapıp içine 2 3 tane cicibebe ceviz ufalayip veriyorum daha sonra meyvelere geçersin onlari da yoğurtla karistirabilirsin hazır kavanoz püreler yerine bunları kendin yapsan daha iyi olur ama kaşık mamalaridan da alabilirsin 
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Canım bizim doktorumuz elma muz mevsim meyvelerinden verebilirsin demişti 
0 oy
(7,336 puan) tarafından
ben yoğurtla başlıcem bakam ısallah 
0 oy
(522 puan) tarafından

Oornek olsun

image

0 oy
(1,030 puan) tarafından
4.5 aylıkken başladım ne versem yiyor bende çok ön yargiliydim ama iyi ki erken başlamışım ek gıda çok önemli yoğurtla başladım ben 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Biz 5.ayda başladık ama doktorumuzun onayiyla. Patates, havuç, labne, yoğurt , lor peynir ( yoğurt ve peynir ev yapımı bebeğe göre yaptım),muz,elma,armut, keçiboynuzu pekmezi ve yumurta sarısı bunları sırayla denettim. 3 gün değilde 2 gün kuralı gibi yaptım ben. Her gün az az veriyorum. İlk 1 çay kaşığı veriyordum şimdi 2 yemek kaşığı kadar veriyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 315 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 125 göst.

377,745 soru

11,305,854 cevap

34,732 kullanıcı