0 oy
213 göst.
Aile kategorisinde (26 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhabalar, içimi dökmem lazımdı ve beni anlayacağınızı düşünerek buraya üye oldum. Konu biraz klişe olacak ama kayınvalide :)

4.5 aylık bir bebeğim var. Kayınvalidem hamileliğimde hep çok erken diye birşey almıyorum dedi. Annem her şeyime yardımcı oldu, anneme de hep erken davranıyorsun, ilk torunun ondandır, bu kadara gerek yok vakti gelince yaparız gibi şeyler söyledi. Vakti geldiğinde de hele bir doğursun diyerek geçiştirdi. Bir tek bebek arabası alın parasını geldiğinizde veririz demişti onu aldığımızda bile erken dedi. Doğuma kısa süre kala annem rica etti bebek küveti bulamadım bizim burda, sen bakar mısın diye, kaç gün arka arkaya aradı pahalı geldi almadım diye en son zincir market indiriminden bulmuş. Parasını söyleyip duruyor yok bu bile pahalı bilmem ne diye. Neyse doğuma bir hafta kala yemeğe çağırdı. Emanetleriniz var gelin alın diye. Küvetin içine 3-5 bebek atleti bir de önceden örüp sakladığı yün yelekleri koymuş. Bebek arabası parası şimdi beklemeyin o parayla yağ aldık kardeşini kursa yazdırdık yedik o parayı dedi.(cocuk 2 aylıkken verdi sonra)

Doğum geldi çattı bize geldiler, annemle babam altın takarken görmüş köşeden. ailecek otururken kayinbabami arayıp sarrafları gezdin mi sor bakayım tam altın ne kadar hani tam altın takacağım ya diye annemlere gösteriş yapmaya başladı,kayinbabam geldiğinde de altın ne kadarmış öğrendin mi,açalım bakalım TV yi ne kadarmış diye sordu durdu. Ve bunu nerdeyse bir hafta tekrarladı. Şimdi her gittiğimizde sizin parayı şekere verdik, yağa verdik,kıyıya az bişey koyduk ama markette pazarda yedik, kuzeniniz doğuracak ona takmam lazım borcum var, şeker yine pahalanacak şeker stoklayım, siz az daha bekleyin bari diye söyleyip duruyor. Bir de şey diyor savaşta altın fiyatları yukselirmis sonra düşermiş düştüğü anı yakalamak lazımmış  Geçen yine gittik. Gelirken sizin oğlana takılan bir tane çeyrek vardı onu isteyecektim kuzeninize takayım diye, sonra bizim tam altınla beraber parasını veririm ama şimdi değil dedi. 

Eltim de üç yıl önce doğum yaptı. Diğer akrabaların ona ne taktığını görmüş bizim bebegimize verilen hediyelerle kiyasliyor aa ona çeyrek takmislardi sana bu kıyafetlero mi getirmiş diye. 

Ben para,pul altın mevzularini sevmiyorum. Altın para bunlarda kesinlikle değilim, bir ihtiyacın var mı denmesi yada içimden geldi diyerek yapılan minik şeyler daha mutlu eder beni. Ama sürekli sıkışığız, senin parayı boğazımıza gömdük, aa sana bunu mu takmışlar, şimdi savaş var altın pahalı,ucuzlasın alırız boşuna para gitmesin gibi şeyler söylemesi çok gücüme gidiyor. Durumum yok de anlarım. Ama her hafta pazara gidip pazarda bana 200 lira az geliyor siz gidiyor musunuz diye soruyor mesela. Sürekli bunların dillendirilmesi beni çok rahatsız ediyor ve değersiz hissettiriyor. Benim çocuğum bir günde dünyaya gelmedi ve onu da böyle hissettirmeye hakkı yok. 

Bir de ekleme yapayım: Eşimin babaannesi de altın takacağım diyip peçeteye sarılı para verdi. Kayınvalidem bunu görüp kayinbabama git sor bakayım niye altın takmamış böyle şey mi olur diye gönderdi. Zamanınızı aldıysam özür dilerim, hepinize iyi günler :)

8 Cevaplar

0 oy
(2,512 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aman ben para muhabbetini hiç sevmem yapanı da kim olursa olsun yollarım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben olsam senin yerinde o kadından hicbirsey beklemem iş bir isinide yapmam ne öyle 
(26 puan) tarafından
Beklemiyorum, artık çok birikti içimde. Bu ilk değil zaten de bu sefer konuşmaları da zoruma gitti işte...
0 oy
(4,089 puan) tarafından

Takma hııı de geç bu söylediklerine ne olsun boşver anne de ne de kötü bi karşılık ver hıımm de geç :D size gelen altınları da sakın verme kızımın onlar bize lazım altın pahalı falan de :Donun dilinden 

(26 puan) tarafından
Birşey diyemiyorum hıı demekle kalıyorum zaten şaşırtıyor her seferinde :D bu ilk değil ama bu seferki zoruma baya gitti
0 oy
tarafından
Para muhabbetti yapıyorsa söyle almayın benim çocuğuma bir şey deyin ne kadar ayıp yaa
(26 puan) tarafından
Ayıp gerçekten her gittiğimizde her telefonda aynı muhabbetler...
0 oy
tarafından
Kaynananam 10dk önce beni bir lafıyla sinir etdi. Okudum hepisini. Ama cidden diğecek bişey bulamıyorum. Hepisi herşeyin farkında canım. gayet net farkında.
(26 puan) tarafından
Farkındalar tabi. Söze gelince hepsi kendi kaynanalarından çekmiştir mesela ama çoğu da bundan ders alıp aman kalp kırmayım demez. Üzme canını, ezdirme kendini.
0 oy
(69 puan) tarafından
Yaaa ahahha aynii ayniii benimkide ayni. Benmde herseymi annem yaptı. Kaynanamn taktigi bi çeyrek. Onuda herkesin icinde sallaya sallaya takti. Birileri oldugunda da benim taktigim ceyregi kaybetmediniz dimi yastiktan dusmesin dedi :) bide doguma giderken altin kupe ve kolyelerimi vermistim ona. Aksamina eve gelip gelinime taki takicam diyip benm altinlarimi geri verdi :) herkes bana hediye takicak sandi bende aa benim kolyelerimi mi getirdin dedm :)))
(26 puan) tarafından
Hahahshah ne güzel anlattın gözümde canlandı bi :D
(69 puan) tarafından
Ahahhah bide beni dusun bacim :D
(26 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun :D ailene evladına huzur sağlık dilerim :)
(69 puan) tarafından
Amin canim benim rabbim senin de ailene saglik huzur versin insallah :)
(26 puan) tarafından
Amin cümlemize :)
0 oy
(616 puan) tarafından
Takma kafana benimki hiç bişey takmadı. Üstüne üstlük annemlerin taktığı altını istedi. Annem niye ona vermemişte torunumun dye benim elime verdi diye anneme yapmadığı surat tavır kalmadı. Altın benim hakkımdır yarın senin kardeşinin düğünü olursa oğlumun cebinden gidecek deyip durdu. Bu oğlum doğalı daha 3 gün olmşken olan olqylardu
(26 puan) tarafından
Takmasın, ama konuşmasın da, halden anlarız insanız yani. Anneciğine çok ayıp olmuş yalnız, onun eline verse ne fark ediyormuş :/
(616 puan) tarafından
Biraz kibirli her şeyi yönetmek istiyor. Eltilerimin arasında annemin bu torunumun hediyesi deyip bana vermesi onun otoritesini sarsıyor. Zavallı annem kovularak gitti resmen evimden. O yüzden ne derlerse desinler bildiğinden şaşma takmada hiç
(26 puan) tarafından
Bizimki de öyle her şeyi yönetsin her şey ona sorulsun. Da saray hayatinda miyiz nedir bu. Hem sana hem annene büyük saygısızlık
0 oy
tarafından
Ben senin yerinde olsam ceyregimi de vermem belli ki sözünde durmayan bir insan. Zaten ben altın muhabbetinden daha çok verdiği sözleri tutmamasına çok ayar oldum. Aman takip yarın isteyeceğine hiç takmasın daha iyi. Bir de çok düşünceli gibi davranması beni benden aldı şahsen 
(26 puan) tarafından
Kendisini ilgilendirmeyen herkes ve her şey hakkında fazlasıyla düşünceli :)
tarafından
Tabi başka nasıl saklayacak planlarını :)

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 579 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde idilt (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
31 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kokerem (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 411 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 320 göst.

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...