0 oy
128 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5 puan) tarafından
Kızlar benim dişçi korkum var öyle böyle değil işlem sırasında zangır zangır titriyorum ve hiç diş çektirmedim :( 

Sorum: diş çekilirken acıyor mu? Lütfen dürüst olun.

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hayırrrr hıssetmıyorsun agzını bıle hıssetmıyosun ki :D hıc korkma diş agrısının yanında nedır o

(5 puan) tarafından
Evett
tarafından
Uyusturucu ıgneyı yapmıyolar emzırırken :(
(5 puan) tarafından
Hadi yaa:( teşekkür ederim
(184 puan) tarafından
Yanlış bilgi vermeyin nolur ya. Daha dün çektirdim emziriyorum dediğimde  sadece 3 saat emzirme dedi. Sağ o sütü dök sonra emzir dedi doktor.
tarafından
Ya ben neden yanlıs bılgı vereyım bu nasıl bır yorumdur sızın doktorınuz oyle demıs benım devlet hastanesınde doktorım anestesısız ıslem yaparım emzırıyosan anestezı veremem dıyıp yolladı benı
-Reklam-
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Şöyle bir şey var bir sprey var onu sana sıkıyor sen işlemde sakinleşiyirsun acı hissetmiyrsun
(5 puan) tarafından
Hiç mi hissetmiyorsun az da olsa hissediyormusun
(1,856 puan) tarafından
Hiç hissetmiyorsun
(5 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(803 puan) tarafından
İyi uyusursa acı olmuyor sadece baskı oluyor ama eğer tam uyusmamissa o zaman açıyor ben 3 tane çektirdim biliyom
(5 puan) tarafından
Umarım doğru bir doktor bulurum çünkü 8 diş çekilcek ilkinden sonra gidemem yoksa
(803 puan) tarafından
İnşallah ama sana şunu diyim hiçbiri çürük ve ağrıyan bir dişten daha kötü degil
(5 puan) tarafından
Haklısın mecbur çekilcek ertelesemde :( teşekkür ederim
(803 puan) tarafından
Ne demek iyi geceler
(5 puan) tarafından
İyi geceler
0 oy
(257 puan) tarafından
Ben küçükken annemler beni çarşıya diye dişçiye götürdükleri için korkum çok aşırı vardı diş yazısını gördüğüm an çok korkardım ve 9 yaşımdan beri doktora gitmedim diş ağrısını 3 sene çektim dayanamadım gittim geçen sene doktora söyledim korkularım var acıyacakmı falan derken çekilecek olan dişin orayı uyuşturdu sinek ısırığı gibi bir acı oldu 10-15 dk sonra uyuştu korkumdan ellerim buz gibi oldu kendimi sakinleştirdim karşıya baktım o an dişi değil başka şey düşündüm ve doktor ellerini çekti bittimi dedim evet dedi bu kadarmıydı dedim 20 dklık olup bitti herşey ben başardıysam sende başarırsın
(5 puan) tarafından
Bende küçükken amcamla birlikte dişçiye gitmiştik amcam dişini çektircekti kapı açıktı bende kolidordaydım ve amcamın bağrışını duymuştum o günden sonra korkum oluştu bende çok diş ağrısı çekiyorum :( 20 dakika çekmek ile mi uğraştı bu arada
(257 puan) tarafından
10-15 dk uyuşmasını bekledim 5 dk da çekildi toplam 20 dk yani. Ama çekildikten sonra keşke baştan gitseydim dedim birde benim apseliydi ilaç verdi 1 hafta kullandım sonra çekildi şuan çok rahatım sende geç olmadan git tedavisine baktır şişlik varsa ve iltihap geliyorsa ilaç ve gargara veriyor onları kullanıyorsun  sonra işlem uyguluyor
(5 puan) tarafından
Evet 20lik dişlerin oralar şiş :( teşekkür ederim bilgiler için
(257 puan) tarafından
Büyük ihtimalle ilaç kullanabilirsin birde emziriyorsan oda etki yapıyor
(5 puan) tarafından
Evet emziriyorum özellikle hamileyken çok ağrı çektim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Ayni bende oyleydim igneden cok korkuyordum dis etine yapilandam ama oncesinde bi fıs fıs sıktı doktor hafif uyuştu igneyi anlqmadim bile 5 dk sonra gel dedi zaten agzin kocamn olmus gibi oluyor o arada yattığım gibi çekti çıkardı  o kqdar şaşırdım ki bu muymuş korktkgum sey dedim. Inan bak hic korkulacak bisey degil hic ne aci ne bisey hissetmiyorsun
(5 puan) tarafından
İnşallah benimde öyle olur aslında bir an önce gideyim diyorum sürekli bu korkuyla yaşamaktansa ama 1.5 aylık bebeğim var sanırım emzirirken uyuşturmuyorlarmiş
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım benim gömülü 20 lik dişimi Bi demir parçası gibi biseyle adını bilmiyorum bastira bastıra oyarak çıkardı. Normalde olsa geberirsin ağrıdan ama uyusturdugu için hiçbir şey hissetmedim. Uyuşukluk gecince de 12saat ağrım oldu o kadar 
(5 puan) tarafından
Ben burnumdan lokal anestezi ile ameliyat oldum ve ameliyat sırasında acı hissettim biliyomusun :( o yüzden yine hissederim diye düşünüyorum çevrem de biraz etkiledi beni teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Hiç hissetmiyosn  bi anda kalkabilirsin diyo şok olursun ..sadece iğne yapınca 2 saniyelik acı oluyor ama korkma eline hiç iğne batmadı mı onun gibi ağrı... yoksa korkacak bisey yok 
(5 puan) tarafından
İşte tuhaf gelicek ama ben iğneden korkmuyorum çekilme aşamasından korkuyorum
0 oy
tarafından
 Bennde titriyorum diş  doktoruna girtimmiydi artım ellerimi sıkmaktan  koltuktan kalkınca  ellerim  kaskatı olur  nasıl sıjıyorsam artık....  Ama ben de  genel olarak  hastane fobisi var   bi tek dişçi. Değil yani....  Hastanelerin. Soluk renkleri bike. Beni ürkütür.....  Dişçide de ayrıca o alet edevatların. Sesleri. Beni ürkütüyo.....  Ama sana. Bi şey diyim i  ben   köklü azı dişi çektirdim bundan3. Yıl önce si ve iki üç hafta oldu iki yirmilikleri çektirm    kadın beni o kadar kprkutmuş tu ki bak bubköklü diş azı dişi çok zor olacak endişe etme fialan  falan la. Beni korkuttu iğne yaparken. O iğnenin acısı  oldu sadece....  Tutt u. Çekti çekti zor çekti evet ama ben  hiç acı filan hissetmedim sadece. Hissettiğim dişin çıkışıydı.... Somra sında da biraz. Ağrı oödu aama. Geçti şüjür  sürekli ağrımasından sa.  Böylesi daha iyi geçmiş olsun canıö
(5 puan) tarafından
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun ağrıdansa çektirmek daha mantıklı doğru diyorsun eğer gittiğimde hiç acımazsa 5 yıldır ertelediğim ve diğer dişlerimi de kaybettiğim için pişman olucam büyük ihtimalle

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 26 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
12 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyetaycur (814 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 120 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nazsultan (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 44 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,066 soru

11,408,210 cevap

34,945 kullanıcı

...