0 oy
216 göst.
Aile kategorisinde (609 puan) tarafından

25 haftalığız tam 26 haftaya giriş yaptık

Beni korkuttular 7 aya giriş yapıyorsun herseye hazırlıklı ol bir köşede dursun 

Sizce ne yapmalıyım hastane çantasına ne koyulur onu da bilmiyorum hastane eve arabayla 10 dk falan sürüyor bazen trafiğe bağlı daha cok yada daha az 

Siz olsanız ne yapardınız 

Tesekkur ederim şimdiden acemi bir anne olarak siz degerli tecrübeli annelerden fikir almak istedim çoğunluk ne derse onu yapıcam :) daha yıkamadım zaten toz deterjanını aldım ama yumuşatıcısı gelmedi

10 Cevaplar

+1 oy
(3,820 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence erken değil bende o zamanlar hazırlamıştım hatta . Hastaneyle evimin arası 5dk benim de . Ama hiç belli olmuyor ne olacağı bebek bu erken gelmek isteyebilir vs bence hazırlıklı olmak en güzeli.  Hastane 5 dk bana ama izmitte doğum yaptım bazı nedenlerden dolayı kontrole oraya yolladı doktorlar . Daha sonra hemen yatış verdiler yanımıza bisey almamıştık kontrol diye.  Allahtan herşeyim hazırdı eşim geldi Yalovaya herşeyi aldı getirdi İzmite.  Yani demem o ki hazır olsun ne zamsn ne olacağı belli olmuyor.  Biraz uzun oldu ama :)
(3,820 puan) tarafından
Valla canım benimde 10lu yoktu.  Alt üst takım vardı eldiven şapka ve önlüğü vardı 5li yani.  Onu vermiştim hemşirelere bebeğe onu giydirip getirmişlerdi. 10 lu olması şart değil canım.  Battaniye al yanına alt üst takım al eldiven önlük zıbın şapka bebek bezi .
(609 puan) tarafından
Hepsi var canım cok sukur kendim için daha bişi almadım ama bebeğim için dediklerinden var :)
(3,820 puan) tarafından
Canım şimdi paylaşıyorum ordan bakabilirsin
(609 puan) tarafından
Tamam canım cok sağol :) Allah razı olsun
(3,820 puan) tarafından
Senden de canım aşağıya yoruma ekledim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Şimdiden bebeğin eşyalarını yıkayıp ütüleyebilirsin ileriki haftalarda daha çok ağırlaşacaksın çünkü canım zararı olmaz faydası olur.
(609 puan) tarafından
Zaten az var canım eşyası suan fazla alma hemen büyüyorlar dediler ben de fazla almadı hastane çıkışı diyorlar ya eldiven şapka yakalık takım var 3 tane 2 battaniye beyaz zıbınları var içlik 3 uzun kollu 3 kısa kollu almıştım ıslak mendil bez kremleri vs hepsi var
+1 oy
(15,789 puan) tarafından
10 ader bebek bezi 

1 paket ıslak mendil

2 adet alt açma bezi

Ağız mendili 

1 adet 10 lü hastane çıkışı 

2 adet 5 li takım

Kundak 

Ince bir battaniye kısa koyabilirsin 

Kendin için de

2 adet pijama

Ic çamaşırı 

Havlu

Peçete 

Rahat bir sütyene emzirme sütyeni olabilir 

Aklıma gelen bunlar
(609 puan) tarafından
Yaa allah razı olsun canım :) cok sağol
(15,789 puan) tarafından
Rica ederim canım. Bi avazda sağ salim kucağına alırsın InseAllah
(609 puan) tarafından
Aminn canım ınsallah Allah razı olsun :)
+1 oy
(3,820 puan) tarafından

image

Burdan bakabilirsin canım 

image

(3,820 puan) tarafından
Bende bu şekilde yazmıştım lazım olabilecekleri canım...bunlari almıştım ben canım kendine ve bebeğe gerekli olanlari arasından seçip alabilirsin canım ..
(609 puan) tarafından
Allahım razı olsun sizden kızlar cok tesekkur ederim :)
(3,820 puan) tarafından
Ne demek canım sağlıkla gelsin bebeğin♡
(609 puan) tarafından
Amin canım allah razı olsun senden de diğer kızlardan da :)
(3,820 puan) tarafından
Hepimizden canım ♡
0 oy
(589 puan) tarafından
Ben de 28 ama ben daha almadım bile bayramdan sonra alıcam inşallah 33. Haftada n sonra yıkarım şu an yıkama bence biraz daha bekle tozlanır
(609 puan) tarafından
Bilmiyorum ki etrafımdaki ler beni biraz telaşlandırdı erken gelebilir bebek bu senin hesaplamana göre gelmez diye :)
Tozlanma konusunda sanmıyorum streç ve hurc gibi bişey olur onlara ayrı ayrı koyarım diye düşünmüştüm
(589 puan) tarafından
Ozaman yapın yavaş yavaş oğlum çok geç gelmişti ben de o yüzden bunu ağırdan alıyorum:)
0 oy
tarafından
Ben sadece 1 hastane cikisi bide batraniye almistim  ams bi türlü hazirlayamadim cunku hergun cantami doldurup bosaltirdim sancim oldu sabah hazirlarim dedim kaldi hastanede esim 1 getirdi digerini birakirdi bence erken ama yine doguma 4 hafta ksla hazirla 
(609 puan) tarafından
Tamam canım cok sağol tesekkur ederim :)
0 oy
(7,530 puan) tarafından
Herhangi bir durum gebeliğin başında belli ediyor kendini zaten doktorlarda ona göre hazırlıyor anneyi senin gebeliğin normal seyirinde ilerliyorsa korkma vaktinde gelir .
(7,444 puan) tarafından
Koyma yumuşatıcı gerek yok ki şu an
(609 puan) tarafından
Güzel koksun diye kız bebeklere özel yumuşatıcıydı aldığım ama daha gelmedi :)
tarafından
Kullanmayın yumuşatıcı. Bebeğinizin cildini tahriş edebilir, bilemezsiniz
(7,444 puan) tarafından
Kullanma kullanma biraz büyüsün önce :)
(609 puan) tarafından
Haklısınız kızlar
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Ben 28 haftalık ken yapmıştım doğum nezaman olacağı belli olmaz herseyin  elin altında olsun bence 
(609 puan) tarafından
Tamam canım allah razı olsun o zaman çoğunluk yıka dursun diyor ben onu yapayım :)
Allah razı olsun tecrübelerini paylaşan cevap yazanlardan insallah :)
(7,444 puan) tarafından
Şimdi nasıl bebiş 32 haftalıkken bende yaptım doğum
(609 puan) tarafından
En son dr 15 nisanda gittim canım iyiydi cok sukur 13 Mayıs verdi randevuyu önceden 3 hafta sonra mutlaka görüşürdük ama iki aydır ayda bir istiyor :) normal mi bilmiyorum :) özel hastane ama ondan mı ki
(7,444 puan) tarafından
Son haftalarda her hafta çağırır yani bende öyle olcaktı ama olmadı doğum oldu ayda bir gittim hep
(609 puan) tarafından
Hım hayırlısı olsun canım insallah sağlıklı olsunda
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle hazırlamalısın 2 aylıkken hazırdı odası kıyafetlerini vs  5.6. aya kadar bitirdik iyi ki de yapmışız erken doğum oldu herşeyimiz hazırdı ne olacağı belli olmaz sonuçta
(609 puan) tarafından
Tamam canım allah razı olsun şimdi başlıyorum :)))
(7,444 puan) tarafından
Başla başla aceleci olabiliyor bebişler sağlıkla gelsin :)
(609 puan) tarafından
Amin canım insallah :)
0 oy
tarafından
Yumuşatıcı kullanmayın zaten bebek kıyafetlerine. Yıkayın, kurutun, utuleyin. Dolabı hazır değilse hurçlara kaldırın. 

30.haftadan sonra kimileri ağırlaşıyor çok. Geçe bırakmanız daha iyi.
(609 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim :) allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 95 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
28 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 152 göst.
28 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Bernakra (108 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,751 cevap

34,710 kullanıcı

...