0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (886 puan) tarafından
Şimdi direk konuya giricem öncelike hayırlı günler herkese dün öğlen vakitlerinde oğlum evin eşyasini aşağıya düşürmüştü bende almaya gittim iki dakikalığına uzerimde kısa kollu vardı onun uzerine hirkami cektim ciktim neyse o ara komşum ve diger sevdiğim bi abla komşumuz var onlar kuran kursundan geliyorlar bende bahçedeyim bna seslendiler flan büyük oğlumda mermere oturmuş dediki çocuğu görmüyormsn dedim abla göruyorum haberim var oğluma kızdım gir içeri flan diye Oda girdi zaten bu çıkan büyük oğlum küçüğü ev eşyası atmıştı neyse o ara kapiya tencere satan adam geldi geçtim 2 dakika baktm o ara bu samimi olduğum komşum böyle beni süzerek dediki ..ramazn ramazan nasil giyiniyorsn erkeklrr var burda o ara 2 3 komsumz daha ordaydı iyiki bi zayıfladin dedi... ayyy kızlar kan beynime bi sıçradı dediim abla sen ne diyorsunn ne saçmalıyorsun nasil böyle konusabiliyorsun bunun zayiflamakla ne alakasi var raMazan razmaz yaptgn oldumu yani inanin bu herşeyin birikmişligi oldu bende üzerim öyle kötü değildi ama onun yaptığı tam bi hadsizlikti ve haddini bildirdim dedim bunu kiloyla nasil bagdastryorsn ben  kendimi mi sergiliyorum millete ..ayy o sinirle ciktim eve cok durmadım zaten .. daha sonra defalarca aradi özür diledi hicbir sekilde muhattap olmak istemiyorum çünkü bu anlik sinir degil herşeye muhalafet bi tip 45 yaşında bi insan ya benim kilomla senin ne işin var terbiyesiz.. eltimle ayni kursa gidiyor dedim söyle bundan sonra benimle konusmasin hiçbirsekilde kizlar inanin insanın evine çocuğuna mudahale ediyor öyle tip ama deli oldum ya kapida çocuklarımız oynar kendisinin 2 tane kiracisi var bir tanesinin bebegi var onlara susun susun cananın bebegi uyuyor diye fırça atıyor dedim biz kapımızın önünde oynuyoruz yarn öbur gün o çocuk büyümüycek mi . Oynamiycak mi onun çocuğu yok kizlar bazen bizim çocukara gidin az ötede oynayın diyor ki diğer kiracısininda 3 oğlu var onları görmüyor... neyse uzun oldu hakkınızi helal edin 

14 Cevaplar

+1 oy
(6,047 puan) tarafından
İyi yapmissin. 
(886 puan) tarafından
Hiç sorma canim benim sinirden deliye döndüm dedim birdaha benimle muhattap olmasin nokta
(6,047 puan) tarafından
Almış ağzının payını. Daha yanaşmaz
(886 puan) tarafından
Inan kapıma gelse ne derim bilmiyorum
(6,047 puan) tarafından
Ramazan ramazan muhattap olmak istemiyorum de kapat
(886 puan) tarafından
Galiba en iyisi
-Reklam-
+1 oy
(2,512 puan) tarafından
Sa.lak millet
+1 oy
(1,462 puan) tarafından
Başkasının tavrına giyimine kusamina karışma cesareti gösteren insanlara şaşırıyorum. En başta müsade etmeyince devam edemiyorlar
+1 oy
tarafından
Bu insanlardaki hadsizligi anlayamıyorum. Üzerinize ceket aldiginizi belirtmissiniz, belirtmenize gerek yok isterseniz ip askılı ve şortla bile çıkarsınız komşunun ne haddine, bu nasıl bir densizlik nasıl bir münasebetsizlik. Ama keşke hiç eltinizle ona haber gondermeseydiniz, kendiniz tavrinizla zaten belli etmişsiniz. O komşunun yokluğu hayatınızda eksiklik olmaz. Herkes yerini ve haddini bilmeli.
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Kaldımı artık bu devirde bu kafalar yaaa nerede yaşıyorsunuz ki.
(886 puan) tarafından
Kocaelide yaşıyorum üstümde hırka var ama üslubunu bi görsen hadsiz ya
(7,588 puan) tarafından
Hayret valla İstanbul'da sekiz senedir kızımla tek başıma oturuyorum hiç öyle şeyler yaşamadım Allah'tan yok bizim çevremizde öyle örümcek beyinliler.
(886 puan) tarafından
Diyorum ya resmen şok oldum sen kimsin ya beni eleştiriyorsun uslube bak
(7,588 puan) tarafından
Tavrını koy bir daha cesaret edemez.
(886 puan) tarafından
Tavrı geçtim dedim benimle bundan sonra muhattap olamsin
0 oy
(473 puan) tarafından
Boş konuşmuş onu ilgilendiren bir şey yok önce kendi dilini terbiye etsin densiz. Sen doğru olanı yaptın taviz verme kardeşim.
(886 puan) tarafından
Asla verirmiyim ..dedim kapıma bile gelmesn
0 oy
tarafından
Çok yüz vermsn bı b.k sanmış kendini asla o üsluba izin verme iyi yapmışsın
(886 puan) tarafından
Eşim zaten ayri sinir oldu
0 oy
tarafından
Ay hadsiz kıskanç
(886 puan) tarafından
Resmen kıskanıyor beni yaa
tarafından
Belli kiskanmis
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Kafalar gitmiş iyice ramazandan. En iyisini yapmışsın canım. Allah akıl vermiş bizlere. Dedikoduya değil, olay analizini doğru yapmaya harcasak enerjimizi hiç böyle işler olmayacak da. Oluyor işte... Boş insanlar 
(886 puan) tarafından
Ahh kuzum ya diyorum ya resmen şok oldum iyi bi tersemelyi. Hakediyordu
0 oy
(924 puan) tarafından
Sırf bu yüzden komşu yapmıyorum kendime yan dairede oturan in bile ismini bilmem bizim bina seninkinden daha beter otururlar bina önüne gelene gidene herşeye bakarlar samimi olmadığım halde arkamdan viziltilarini duyarım sırtımı dönerim başlarlar dedikoduma bende açık bir bayanım kimene kapi önünde baska erkekerle konuşup dedikodu yapmak normal mi ayrıca zayıflamayla ne alakası var insanlar dış gorunuse çok aldaniyor ne anladım onun Kur'an okuyup geldiginden senin kalbini kordi seni kötü hissettirdi gönül kırdı samimi olma boşver herkez dönsün kendine baksın takilma 
(886 puan) tarafından
Diyorum ya canim bu bardağı taşıran son damla oldu benim icin
0 oy
(315 puan) tarafından
Vereceksin cevabı milletin için kimin ne giyeceğine ne yapacağına imanına kim karışabilir onlara ne oluyor ki orda kilo bahane olmuş 
0 oy
(1,745 puan) tarafından
ALLAH AŞKINA onanı kaldı senin kilon kıyafetin ya ister çıkarsın ister çıkmazsın iyi yaptın öyle insanlardan ne kadar uzak o kadar iyi
0 oy
(26 puan) tarafından

Üstünün düzgün olduğunu açıklamana gerek yok ki canım. Kimseye düşmez bu. İstersen askılı tişörtle çık ister manto giy ne farkeder? Kimsenin bedeniniz üzerine söz söyleyip yorum yapmaya hakkı yok. Gerek ramazan ayında, gerekse diğer aylarda. Şu teyzelerin her şeye burnunu sokma çabaları bitiriyor beni. İnsanlar iki tanıdık diye hemen yüz göz olmaya çalışıyor. Hiç sevmem böyle şeyleri. Cevabını ver tabiki.

Ahlak bekçiliği yapanları görüyoruz, önce kendilerini sorgulasınlar. En düzgün benim diye takılır ama kendilerini asla terbiye etmezler.
0 oy
(968 puan) tarafından
senin durumun farkli sana hak verdim kadin cins belli ama birkere bende boyle birini uyardim...  komsu vardi bizde kopek vardi surekli yemek getiyordu ama ipli atlet bildigin altina sort desen minicik olabilr disarda giy ama benm evime bu sekil gelmesi beni ve annemi rwhatsz etti babam isten gelince kopegi cikarirdi bahceye salardi buda hemej yemek getirirdi basta yemekngetirme kokuyor yemiyor dedim ama devam etti.  Snra ustunu basina uyardim kadin yemek birakir egilie kopegi severdi gogusleer meydanda babamda karsisinda 1 2 takistik kadin seni ilgilendirmez bemm giyimim dedi kadin o zamam 27 ben 19 falanim..  giyim tarziniz ne olursa olsun karsililli saygi olacak ben benm gbi ortunsun demiyorum ama alelade de babama kendini gosteriyordu mahallledeki diger komsularada ayni sekilde.. herkes ozgur tamam ama birazda usturuplu olmak gerek
(968 puan) tarafından
Bazi yorumlara istinaden yazdim bunu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 346 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Saliha22 (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 620 göst.
0 oy
9 cevap 268 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Cerensmsk (437 puan) tarafından soruldu
0 oy