0 oy
145 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Oğlum 2bucuk yaşında geçen gün bezini çıkardım lazimliga oturdu hep ama yapmadı kalkınca altına yaptı akşama kadar. Akşama doğru da zaten lazimliga oturmayı da ret etti. Bıraktım zaten bağladım bez bayramdan sonra uğraşırım dedim

Sorum şu lazimliga oturmasa dahi alışır mi altına yapa yapa ya anlamadım şimdi bayramdan sonra lazimliga oturmasa bile eğitime devam etmeli miyim alışır mi 

9 Cevaplar

0 oy
(15,709 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Lazimlik alıştırma kilodu vs almadim hiç altına yaptı rahatsız oldu bu şekilde öğrendi klozette değil çömelerek alaturka da yapıyor bence bırak yapsın sen her yaptığında ona de yanlış olduğunu zamanla öğrenir 
tarafından
Heh bunu öğrenmek istiodum ya . Alaturka klozet hele hiç oturmuyor canım bende oturmayı ret ettiği için bırakmıştım travma oluşturmayayim bide diye
(15,709 puan) tarafından
Bırakma basladiysan pes etme yapa yapa öğrenecek yapınca rahatsız da olacak
tarafından
İşte o gece bırakmıştım zorlamak istemedim travma olur bide diye geri başlayayım ozaman hiç bırakmadan ama bayramdan sonra ☺️ oruçla zor oluyor
(15,709 puan) tarafından
Aynen başla pes etme ben bir buçuk ay uğraştım yarım saat beraber WC de otururduk yapmazdı pantolonu giydirirdim balkona çıkardı on dk sonra yanıma gelip cikae derdi isemis tabi :D verem olmuştum ama şükür öğrendi sonra büyük abdestee korkacak yapamayacak ama zamanla herşey öğrenir bu çocuklar sen sor sürekli çiş yapalım gelince bans de diye
tarafından
Ya buda ogrenir de lazimliga oturmuyor sıpa ya . Altına yapa yapa alışacak artik ugrascam napayım sağolasın kuzum
-Reklam-
0 oy
(119,338 puan) tarafından
lazimlildan korkmus olabilir klozet cpcuk kapagi alip dene bide
tarafından
Yok korkmuyor işine gelmiyor sadece. Tuvalete hiç oturmuyor
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Alisir canim sen birakma surekli gotur hatta normal tuvalete comelsin sende cömel 
tarafından
Bayramdan sonra yavrum artık ya lazimliga oturmaktan vazgeçti diye bende bırakmıştım travma olur bide zorlamayayim diye.
Klozet asla oturmuyor canım alaturkaya da aynı şekilde
0 oy
tarafından
Ben direkt klozette başlattım. Çocuk aparatı aldık. 10 günde öğrendi. Kararlı ve sabırlı olmak gerek. Bı başlayıp bı bırakmak çocukta kafa karışıklığı yapıyor maalesef. Başlarda geceleri bezledim. Sadece gündüzden basladim ve asla bağırıp kizmamak gerek çocukta travma yapabiliyor. Çok zor bı eğitim su tuvalet eğitimi. Allah yardımcın olsun.
tarafından
Sabrimda sorun yok kızıp bagirmiyorum klozete oturmuyor hiç keşke otursa ama lazimliga oturmasa bile alışır mi eğitime onu ogrenmek istiyorum
tarafından
Alışır ama sonrasında klozet geçişi ayrı bi süreç olur.  Çoğu pedagog lazimligi tavsiye etmiyor.
tarafından
Kız yapmıyor bas bas bağırıyor ya :/
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Ilk basta buyuk tuvaletini yapmaya korkmustu benim kizim iki uc kere ustune yapti herseferinde banyoya soktum yikadim kendide üzüldü kıyafeti kirlendi diye oyle oyle alisti bide bu senin tuvaletin buraya yaparsan hediye vercem dedim basinda bekledim konustum oyaladim oyle oyle alisti bi kere basladinmi devam et bence yatagada yedek alez falan al. Altina kacirdığında da kizma olabilir annecim  bi daha yapmazsin  pis oldu bak falan de :)
tarafından
Kızma konusunda sorun yok sabırlı biriyim kizmam da ama lazimliga oturmayinca travma yaratır miyim diye bıraktım klozete falan oturmuyor çünkü ya
(2,590 puan) tarafından
Korkuyorlar canim sabret alisicak ödül ise yaradı bizde cisini yap supriz var falan dedim ufak seylerle oyle heves etti
0 oy
tarafından
Benim oğlan lazimlik almıştım. Hiç oturmadı. Klozet aparatı aldım onunla alıştı. Lazimligin kenarlari rahatsız ediyor o dan oturmak istemiyordur
tarafından
Yok yavrum ya aparatta var orayı hiç istemiyor işine gelmiyor aslında
0 oy
(544 puan) tarafından
Kız ben bu lazımlığı anlamıyorum tuvalet var evde ona ne gerek varki tuvalete daha çabuk alışıyorlar evde herkes tuvalete girip çıkıyor onlarda girmek istiyorlar anlat tuvalette ne yapıldığını hepimiz yapıyoruz de daha iyi anlıyorlar çocuk lazımlığa oturduğunda ne yapması gerektiğini bilmiyor 

Bir başlayıp başlayıp yarım bırakınca akılları karışıyor bu sefer direnmeye çalışıyorlar nasıl olsa annem vazgeçicek diye hazır olduğunda sabah bezini çıkar daha gece dahi takma bak nasıl hemen alışıyor 

Oğlum 5 gün oldu alıştırdım ilk günden gece kendisi kalktı söyledi halada her gece kalkar 
tarafından
Klozete oturmuyor asla mecbur aldım alaturkaya öyle bas bas bağırıyor ne yapayım. . bıraktım çünkü travma olusturmayayim belki hazır değildir diye düşündüm
(544 puan) tarafından
Bilemedimki canım benim çocuklar alaturkaya hemen alıştılar
tarafından
Ya hepte tuvalete girdiğim de gelir yanımda görür lazimliga otururken bende otururdum anlatirdim ama yok
(544 puan) tarafından
Canım bezini çıkardıktan sonrada tuvalete götürmeye zorlama 5 10 defa yapacak normaldir sürkli sor ona geliyormu diye yaptığında anlat bak bunu tuvalte yapman lazım pijaman pis oldu yavaş yavaş yener korkusunu inşallah
tarafından
Öyle yapayım canım ya bakalım sgolasin
0 oy
(5,344 puan) tarafından
Ben aylar önce aldım lazımlığı ilk önce oturmadı bile ortalıkta durdu oynadı. Sonra tuvalet şarkıları söyledik kitaplarını aldım okudum . Bayadır lazımlığa çiş yapıyor klozetede yapıyor henüz kaka yapmıyor. Eğitim vermedim ev soğuk bayramdan sonra bezi çıkartcaz benim kızımda iki buçuk yaşında eğer istemiyorsa zorlama alışması lazım ona. Şarkı filan söyleyin youtubda var tuvalete hay hay beze bay bay benim kızım onu seviyo
tarafından
Bay bayi açtım birkaç kez oturdu izledi anlattım konuştum o gün sabahtan iyiydi öğleden sonra oturmak istemedi lazimliga bende zorlamadim travma olusmasin diye altına yapmasına müsaade ettim. Ama altına yaptığın da anlattım tuvalete yapılır hadi gel çiş yapalım diye gelmedi. İşte devam etmeli miyim böyle durum da bunu öğrenmek istiyorum açıkçası. Altına yapa yapa alışır mi mesela tuvalete gitmiyor çünkü
0 oy
(7,935 puan) tarafından
aynı sorun bizdede var , lazımlığa iyice yapmıyo yarıda bırakıyor sonra altına yapıp buvak buvak diyor donunu yaptığı yeri gösteriyor .Kendinden 1yaş büyük arkadaşı var , dışarda oynarken çocuk çişini kendi  yaptı , arkadaşının çiş yapması ilgincine gitti gülüyor anne bak diyor sonra da kendi önünü sıkıştırıyor .Oğlum bak arkadaşın artık bez sarmıyor çişini kendi yapabiliyor , sende çişin gelince söyle bez sarmayalım dedim anlattım .Anlata anlata yaptıra yaptıra öğreticez inşallah .Benim oğlum 33aylık 
tarafından
Ya senin oğlan gene oturuyor sanırım lazimliga benimki oturuyordu şimdi oturmak istemiyor işte sorun orda. Klozete asla oturmuyor zaten .
(7,935 puan) tarafından
zorla oturtuyorum canım kucaklayıp,  uzun süre kalmak istemiyor .Tam çişini yapacakken kalktı hareket etti lazımlığı çişine ben tuttum
tarafından
Yaa anladimcanim ben zorlamaktan korktum daha çok korkar travma oluşur diye ondan bırakmıştım başlayayım ozaman bayramdan sonra ☺️

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 121 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 328 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 468 göst.
27 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 336 göst.