0 oy
657 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
Arkadaşlar ben bir kimyasal gebelik geçirdim 2 düşük yaptm. Düşüklerin biri kendiliğinden oldu. 2 düşükte 3 hafta önce oldu. Kürtaj oldum çok. Zor sürecti toparlanmaya çalışıyorum. Doktor sebebi yok diyor anlam veremiyor. Bu defa altarnatif yollar deniyorm yanlış mı bilmiyorum. Mesela diyarbakırda bir kadın var yanına gittim gözleri kör ama herkes yanına gidiyor düşük yapanlarin rahmini masajla yukarı çekiyor ve artık şifa ondan mı bilinmez kadın düşük yapmıyor. Hatta bir olay anlattı baya şaşırdım. Yanına gittim Bana rahmin aşağıda o yüzden gelişmiyor dedi. Yanına gidecem. Bugün mardin'de başka kadına gittim baya söylediler övdüğler gittim o da baktı anında dediki seni rahmin ters bebek gelişirkem ters olduğu için tutunmuyor düşüyor dedi. Bu ay hamile kalma dedi Adetin 2 günü gel. Rahmini düzeltecem inşallah bir daha olmaz dedi ama öyle bir emin ki hem Şaşkınım hem üzüntülü hem tereddütlü. Dua ediyorum bu defa önlem dua hersey de tedbir alacağım. ☹️ Ama acaba adetin 2 günü gitsem mi kadın gerçekten rahmi anlıyor mu düzeltiyor mu merak ediyorum. 

45 Cevaplar

+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Gerçekten onlar işini biliyor benim arkadaşımda 4 sene her tedaviyi gördü olmadı en sonunda bı kadına gitti ondan 2 3 ay sonra hamile kaldı. Kadın ona da demişti. Bu arada kadın masajı yaptıktan sonra halı bile kaldırma kendini hiç yorma sürekli uzan.
(166 puan) tarafından
Vala canm kadın öyle emin konuşuyorki sen hamile kalsan yine düşer diyor doktor sebep yok. Derken bu emin emin. I kararsız kalıyorum psikolojik olarak yoruldum artık bunlar bile daha mantıklı geliyor. Ama gerçekten rahmi nasıl anlıyorlar şaşırıyorum bana senin eğri yumurtalarına denk geliyor bak bebek tutunacakken düşüyor. Bu ay hamile kalma gel düzeltecem bor daha yaşamazsın diyo
(1,783 puan) tarafından
Neden inanmıyor sunuz benim arkadaşım yıllardan beri göbek düşüklüğünden hamile kalmamış bir kadına gittik ve kaldırdı göbeğini hamile kaldı önceleri doktor mu varmış ebeler evde doğum yaptırıyor muş el veren kadınlar varmış şifalı onlar sayesinde hamile kalınıyor mus bende hamile kalamıyor dum 4 senelik evliyim 35 yaşımda evlenedim hepsi tüp bebek dedi yumurta rezervim altt da idi ve aşırı kanamam oliyor du hiç bir doktor bilemedi ben arkadaşim tavsiyesi ile Allah razı olsun hayıt otu tohumu içerken kaldım hamile elhamdülillah 11 aylık meleğim var doğalyolla doğumum da aşırı kanamam oldu doktor dedi ki endokrin bölümüne çok belki kan pıhtı hastalığın var onda da aşırı kanama larin oliyor dedi düşünün nerden nereye kan iğnesi kullandım dogumdan sonra ama gidemedim doktora
(6,047 puan) tarafından
Yerinde olsam kesinlikle giderim . Çok var o şekilde hamile kalan. Ve bunu gerçekten doktorlar anlayamıyor. Ama onlar dokununca anlıyor..
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ay yok inanma böyle şeylere. Doktor dedi mi ters diye? Benimki de ters hiç böyle sıkıntılar yaşamadım benim de düşüğüm oldu sebebi asla değildi. 
(166 puan) tarafından
Doktor sorun yok diyor rahmin iyi diyo yaa sorun yok. Diyor sebepsiz diyor ben çok. Üzülüyorum psikolojik olarak yoruldum. Aklıma takmayacam ama korkuyorum. Bu iki kadın da yakın şeyler dedi ama bu mardin'de elini koydu hemen anında uzman gibi söyledi şaşırdım. Ama nasıl emin işte kararsız kalıyor insan
tarafından
Canım sana bir şey sorabilir miyim acaba ters olduğunu ne zaman öğrendin. Ben iki tel hamile kalmak istediğim dönemde ve hamileliğimde o kadar çok ultrasona girdim ki rahmimle alakalı bir şey denmedi ama doğumunda sezeryan esnasında senin rahmin kalp şeklinde yani ters bebek o yüzden denememiş ve o yüzden geç hamile kalmışsın belki kalamaya da bilirdin belki bundan sonra çocuğun olmayabilir falan dedi ben şok olmuştum ultrasona girdim o kadar kimse böyle bir şey söylemedi dedim ultrasonda belli olmaz dedi doktor acaba sen nasıl öğrendin
(13,202 puan) tarafından
Sultaney işinin gerçekten uzmanı doktor ultrasona bir bakışta görür. Ben gebe kaldım bebek var mı diye gittik keseyi görmeye AA dedi doktor senin rahmin ters alttan bakalım hiç korkma üç kadından biri öyle hayatına hiç engel değil herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Nitekim de yaşamadım çok şükür düşüğüm röntgen çektirmiştim ondan oldu. O bir organ onun damar bağlantıları var çeviremezler elle cahilce şeylere inanma sakın. Rabbim vereceği zamanı biliyor.
Rhmemrllh kuzum görümcenin kalp şeklinde idi o da gebe kalmadan önce öğrendi ona da bebek için engel değil dediler. Rahmin tersliği ve kalp şeklinde olması farklı.
tarafından
Ben gebe kalmadan öğrenmedim işte ameliyat sırasında sordum çocuk yapma safhasında gittiğim doktorlar böyle bir tanı koymadı dedim doktor da rahmin ters kalp şeklinde dedi. Önce böyle bir tanı koymadığı için bebeği alelacele götürdükleri için ben de üzerine düşmedim konunun bi araştırma yapsam çok iyi olacak
(13,202 puan) tarafından
Yok kuzu araştırma yapmana bile gerek yok o derece rahat ol sağlık sorunu değil çünkü
0 oy
tarafından
Ben yapamam yaa doktora git madem o varsa derdi zaten
(166 puan) tarafından
Doktor sorun yok diyor rahmin iyi diyo yaa sorun yok. Diyor sebepsiz diyor ben çok. Üzülüyorum psikolojik olarak yoruldum. Aklıma takmayacam ama korkuyorum. Bu iki kadın da yakın şeyler dedi ama bu mardin'de elini koydu hemen anında uzman gibi söyledi şaşırdım. Ama nasıl emin işte kararsız kalıyor insan
0 oy
(602 puan) tarafından
Rahmin ters olsa doktor bunu söylerdi cnm yanlış bı hamle yapar Allah korusun yumurtalıkların rahmine birşey olur
0 oy
tarafından
Cnm arkdsm ayni seyleri yasadi karnina bastirdi kadin birseyler yapti rahmini cevirdi o ay hamile kaldi
(166 puan) tarafından
Ciddi misin yaa birda baya övüyorlar kadın öyle emin konuşuyorkk elini koyduğu gibi söyledi hamile kalma adetin 2 günü gel dedi işte artık psikolojik olarak hiç u
İyi değilim üzülüyorum insan acaba etkisi olur mu diyor Vala canm kadın öyle emin konuşuyorki sen hamile kalsan yine düşer diyor doktor sebep yok. Derken bu emin emin. I kararsız kalıyorum psikolojik olarak yoruldum artık bunlar bile daha mantıklı geliyor. Ama gerçekten rahmi nasıl anlıyorlar şaşırıyorum bana senin eğri yumurtalarına denk geliyor bak bebek tutunacakken düşüyor. Bu ay hamile kalma gel düzeltecem bor daha yaşamazsın diyo
tarafından
Valla cnm arkdsmada doktorlar bakti birseyler gorunmuyordu kadin demis iste dedigin gibi bir gun verms cagirms arkdsmin 2 cocugu var smdi masallah kadin duzeltene kdr olmuyordu
0 oy
tarafından
Canım mardindeysen hangi doktorlara gittin özel klinik var Mehmet hoca iyi mem arjen var çok iyi hiç onlara gittin mi Park Hastanesi'nde şahin hoca var hani iyice bir kontrole git kimseye inanma hemen Allah korusun başka bir şey gelir başına ne olacağını bilemiyorsun ki
0 oy
tarafından
Kız daha kötü eder Allah korusun inanma
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Rahmin ters olduğunu doktor görebiliyor canım evet düşük sebebi ama bunu öyle bakarak göremezler 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Tanıdığımız Bi kadın var kaç kişiye ne dediyse çıktı. Kaç kişi de o muayene ettikten sonra gebe kaldı. Alternatif tıp dedikleri bu oluyor zaten 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Alternatif tıptan ziyade direkt tıpta careyi aramalisin. Kaybindan dolayi umut ediyor olabilirsin ama bence zedeleme rahmini. Ne yapacak nasil yapacak belli degil. Allah sana evlat nasip ettiyse zaten zamani gelince olur. Bir tanidigim var. Kadin 2 evliligi bitti kadinin cocugu olmuyor diye. 3.kez evlendi 45 yasinda anne oldu. Ee hani bu kadinin cocugu olmuyordu. Demekki hayirlisi boyleymis. Dilerim rabbim sanada vakti zamaninda hayirli bir evlat nasip eder. 
0 oy
tarafından
Kuzum rahim ters olsa doktor bilmez mi onu ben olsam gitmem hem vakti zamanı vardır bekle bakalım ben 2 çocuğum olduğu halde 3.ye hamile kalana kadar 3 kimyasal 1 boş gebelik geçirdim olabiliyor böyle şeyler 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Annemin de ters 6 çocuk doğurdu hemde normal inanma canım şifa Allah'tan
0 oy
tarafından
Doktor ultrasonla göremez mı ya rahminin ters olduğunu bir şey demedi mi.bu karın çekme işi eşimin köyünde bir kadında yapıyor hatta eşimin yengesi öyle hamile kaldım diyordu,bilmiyorum ne kadar doğru.benimde göbeğim ağrıyor diye gittim bayaaa övdü falan diğer ay hamileydim, korunmayı bıraktığımız için mi yoksa bu karın çekmenin etkisi var mı bilmiyorum
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Böyle insanların varlığını yok saymamak gerek bana göre git ne kaybedersin ha şarlatanda çıkabilir ama şansını denemiş olursun inşallah allah sanada nasip eder hayırlısıyla anne olmayı canm
0 oy
(30 puan) tarafından
Bence git şifa ıkcağına inan. Göbek düşmesi rahim düşmesi doktorlar anlamıyor. Ben de yaptırmak isterdim. Eskiden varnış öyle köy ebesi böyle şeylerden anlıyırmuş. Annem ilk doğum yapmış bebeği hastahanede doğurmuş evde değil ama 3 gün sonra bebeği ölüyor. Aradan zaman geçiyo tekrar çocuk düşünüyor ama hamile kalamıyor. Ebe demiş loğusayken ağır kaldırdın. Rahmin düşmüş demiş. Sonra  masajla çekmiş ağır kaldırma demiş. Sonra bizler olduk. Benimde eşimle hiç sorunum yok  doktora gittik çok defa. Artık kendi haline bıraktım. Rabbimin bi zamanı vardır.  Öyle tedavi yapan bilindik birisi olsa yakınlarsa bnde giderdim. Gidince sonucunu burdan paylaşırsan sevinirim. İyi geceler. 
0 oy
tarafından
Bi akrabada aynı şekilde hamile kalmak istiyordu 4 sene boyunca dra gitti ama olmadi ona da rahmin ters demişti bi kaç kez gitti bı kadına hamile kaldı
0 oy
(587 puan) tarafından
Yani bişey diyemem inanıp inanmamak sana kalmış tüm sıkıntıları çeken yaşayan sensin gönlünden geçeni yap bence, birde bir tanıdık doğal kaynak suyunun olduğu bir hamama gitti onunda bebiş olmuyordu. Gittikten sonra ki ay hamile kalmış. Yani neyin nerden geleceği hiç belli olmuyor
0 oy
tarafından
düzenlendi
Cnm eğer rahimin terse hamile kalip düşük yapmazdın Bence çünkü bi arkadaşım rahimi ters dedi doktor hiç hamile kalma şansı yoktu tüp bebek yaptı şimdi altı aylık hamile şifa Allah'tandir ona siğin doktorların doktoruda Allah'tır unutma 
0 oy
tarafından
O şifa olayında biliyorum hepsi yalan o arkadaşım gitmediği hekim kalmadı rahmini düzeltmek için ama boş fayda etmedi 
0 oy
tarafından
rahminin ters oldugunu bunca zamandir gittigin doktor bilir cnm cunku bnm yakinimda oyle doktor kendi soyledi ***** degil bosa okumuyor bu doktorlar . ters olan seyi crvireyim derken bisi yaparlar Allah korusun ben tedirgin oldum

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 487 göst.
20 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
0 oy
14 cevap 170 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,907 soru

11,372,646 cevap

34,855 kullanıcı